Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Lubię poniedziałki

Autor Wiadomość
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1916
Wysłany: 2021-03-18, 19:25   Lubię poniedziałki

Blisko mam, to spontanicznie pojechałem. W poniedziałek. Na spacer z Wapienicy przez Szyndzielnię, Klimczok, Błatnią i na dół. U góry nadal sporo śniegu. Spotkanych ludzi (poza asfaltem do zapory) mogę policzyć na palcach, co samo w sobie jest kapitalne. Schroniska wyglądają jak opuszczone. Po śladach widać, że w weekend frekwencja była ostra.
Od dawna unikam w górach tzw. długich weekendów, teraz chyba trzeba unikać wszelkich - wtedy świat dalej wygląda normalnie.
Fotoplastikon (nie z komóry, ale zdjęcia i tak kijowe):




















 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-03-18, 19:55   

Wcale nie takie złe te foty :P A trasa w poniedziałek zacna. Pusto... żeby jeszcze żyleta była.
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9364
Wysłany: 2021-03-18, 20:59   

To i tak miałeś dobrze, ja nie dawno miałem tylko mgłę :P
Fajne tereny szczególnie w tygodniu i wiele opcji przejścia się po za szlakiem, więc tych ludzi może nie być w ogóle ;)
Klimat schroniska jest fajniejszy jak jest puste, tym bardziej jeśli idzie do niego wejść, tak jak na Klimczoku ...
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-03-19, 07:36   

Prezes napisał/a:
weekendów, teraz chyba trzeba unikać wszelkich - wtedy świat dalej wygląda normalnie.

i to jest myśl.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14337
Wysłany: 2021-03-23, 08:12   

Prezes napisał/a:
Spotkanych ludzi (poza asfaltem do zapory) mogę policzyć na palcach, co samo w sobie jest kapitalne.


sokół napisał/a:
Pusto...


Adrian napisał/a:
więc tych ludzi może nie być w ogóle


Ludzie - co Wy macie z tym egoizmem górskim ? I tak często musicie to podkreślać ?

Lubię te okolice. Nawet w taką pogodę bym tam poszedł ( a wcześniej bywałem ). Trzy schroniska po drodze :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-03-23, 08:42   

Dobromile, ile osób spotykasz na co dzień w pracy?
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5826
Skąd: Kraków

Wysłany: 2021-03-23, 08:47   

Dobromił napisał/a:
Ludzie - co Wy macie z tym egoizmem górskim ? I tak często musicie to podkreślać ?


Możę mamy to, że nie lubimy tłumów na szlaku, hałasu i rwetesu.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14337
Wysłany: 2021-03-23, 08:50   

laynn napisał/a:
Dobromile, ile osób spotykasz na co dzień w pracy?


Wiem że mniej niż Ty. Ale co z tego ? Mi co najwyżej może przeszkadzać zachowanie ludzi a nie ich obecność, ilość.

Zresztą z tego co kojarzę to np. Prezes nie ma zbyt częstego kontaktu z dużą ilością ludzi a od lat pisze / mówi , że ludzie na szlaku mu "przeszkadzają". A mnie od lat takie podejście się nie podoba. Czy to w Tatrach, czy to w innych górach, czy to na np. Tule ( pamiętam kilka wypowiedzi typu "niech tam inni nie chodzą", "zostawmy Tuł dla siebie", itp. ).

Oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania.

Życzę udanych wycieczek.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14337
Wysłany: 2021-03-23, 08:51   

Sebastian napisał/a:
że nie lubimy tłumów na szlaku


Zostań w domu - nie stworzysz tłumu.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-03-23, 09:04   

Ja mam tak, że albo jadę w miejsca, w których się spodziewam dużej ilości osób, albo szukam miejsc odludnych.
Ale jak pojadę w miejsce znane i jest mało osób, to wtedy jest extra. Taka wisienka na torcie.


A ludzie od zeszłego roku robią się trudni. I nie tylko o klientach mówię, a nawet swoich współpracownikach. I po części to rozumiem, bo sytuacja jest dziwna, można się denerwować, stresować, nie każdy umie sobie poradzić ze stresem, więc czasem wybucha jak i ja też.
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1916
Wysłany: 2021-03-23, 09:15   

Dobromił napisał/a:
Zresztą z tego co kojarzę to np. Prezes nie ma zbyt częstego kontaktu z dużą ilością ludzi a od lat pisze / mówi , że ludzie na szlaku mu "przeszkadzają". A mnie od lat takie podejście się nie podoba.

Uskuteczniasz właśnie klasyczne przyp...dalanie się dla samego przyp...dalania.
W górach chcę odpocząć psychicznie - w tłumie nie odpoczywam. O ile wiem, nie tylko ja. Co tu jest do rozumienia albo podobania? Wyłącznie kwestia osobistych preferencji nie mająca nic wspólnego z jakimkolwiek egoizmem.

PS. Jesteś w błędzie co do częstotliwości moich kontaktów (zwłaszcza zawodowych), o ile mamy na myśli okres przedpandemiczny.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14337
Wysłany: 2021-03-23, 09:31   

Ok. To życzę udanego odpoczynku. I Znajdywania "bezludnych" szlaków.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group