Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Łomnica

Autor Wiadomość
alicjaraczek 

Dołączyła: 04 Maj 2020
Posty: 323
Wysłany: 2020-07-20, 14:55   

Tatrzański urwis napisał/a:
A ja swego czasu to rozbiłem sobie namiocik na Łomnickiej przełęczy i na drugi dzień zaraz z rana wspiąłem się na Łomnice zanim vodcy poczęli wchodzić z klientami. ! :D


Przy zejściu nie spotkałeś ich na powrocie?
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2020-07-20, 20:00   

Spotkałem tylko kilka osób kiedy już zwijałem namiot i schodziłem do Skalnatego plesa
 
 
alicjaraczek 

Dołączyła: 04 Maj 2020
Posty: 323
Wysłany: 2020-07-21, 10:02   

Tatrzański urwis napisał/a:
Spotkałem tylko kilka osób kiedy już zwijałem namiot i schodziłem do Skalnatego plesa


Masz gdzieś relację z tej wyprawy? ew jakieś dobre rady
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-07-21, 10:24   

Ala, poszukaj sobie w dziale relacji z Tatr urwisowych relacji, będą gównie na tych ostatnich stronach.

Tylko, że nie wiem, czy styl ówczesnego Urwisa może być dla Ciebie jakąś radą. To było nawet coś więcej, niż żywcowanie. To było urwisowanie tatrzańskie.
Profil Facebook
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2020-07-21, 21:35   

Moja rada jest taka Alicjo żeby robić to co chcesz i jak chcesz w jakikolwiek sposób i jak Ci pasuje nie oglądając się na innych i łamiąc wszelkie przepisy które tylko czynią z człowieka więźnia. Ważne jest też to aby robić to w taki sposób aby się nie zabić czyli trzeba być czujnym i patrzyć pod nogi a będzie Ci dane, nic na siłę bo góry nie uciekną, mierz siły na zamiary i miej chłodną głowę a nogi twardę. Powodzenia 👍.
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1912
Wysłany: 2020-07-21, 22:24   

Warto tylko decydując się na łamanie przepisów pamiętać, że jeżeli za granicą połamiesz sobie przy okazji np. nogi albo kręgosłup, to całkiem możliwe, że polisy ubezpieczeniowej będziesz sobie mogła użyć w charakterze papieru toaletowego. A śmigłowiec i akcja iluś tam ratowników trochę kosztuje.
Ryzyko trzeba podejmować z pełną świadomością konsekwencji, więc optymistyczne zachęty traktowałbym z pewną rezerwą. Niektórzy połamali już sobie podczas entuzjastycznych wyczynów to i owo.
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2020-07-22, 02:30   

Prezes dobrze prawi, widzę tu ręke Dobromiła i jego mądre nauki, polać mu :D
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1912
Wysłany: 2020-07-22, 08:04   

Nie wiem, co ma do tego Dobromił, ale polać mu niewątpliwie można.
Po prostu jak już iść gdzieś, gdzie można sobie zrobić kuku i sporo zapłacić - to warto wiedzieć, na co się decydujemy.
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2020-07-22, 09:25   

Chodziło mi o to żeby polać Tobie ale Dobromiłowi też można bo to zacny człek :D . Napisałem powyżej żeby mierzyć siły na zamiary i uważać bo filanceria nie śpi :rol .
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2020-07-22, 21:07   

Cytat:
i jak Ci pasuje nie oglądając się na innych

Z tym że Alicjo, gdybyś spadała ze skały z kilkudziesięciu metrów i spadała na mnie, to może jednak weź pod uwagę innych i bachnij tuż obok ;)
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2020-07-22, 21:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
alicjaraczek 

Dołączyła: 04 Maj 2020
Posty: 323
Wysłany: 2020-07-24, 08:34   

Tatrzański urwis napisał/a:
Moja rada jest taka Alicjo żeby robić to co chcesz i jak chcesz w jakikolwiek sposób i jak Ci pasuje nie oglądając się na innych i łamiąc wszelkie przepisy które tylko czynią z człowieka więźnia. Ważne jest też to aby robić to w taki sposób aby się nie zabić czyli trzeba być czujnym i patrzyć pod nogi a będzie Ci dane, nic na siłę bo góry nie uciekną, mierz siły na zamiary i miej chłodną głowę a nogi twardę. Powodzenia 👍.
Dzięki Urwisie za dobre słowo. Dodałeś trochę skrzydełek. Plan zrobiony. :usm :)
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2020-07-25, 19:25   

Zawsze każdemu służę pomocą Alicjo popartą moim skromnym doświadczeniem i latami urwisowania które już niestety powoli przemijają :rol , ale nic to cieszę się że cel został osiągnięty i czekam na relację :) .
 
 
alicjaraczek 

Dołączyła: 04 Maj 2020
Posty: 323
Wysłany: 2020-07-25, 21:12   

Tatrzański urwis napisał/a:
Zawsze każdemu służę pomocą Alicjo popartą moim skromnym doświadczeniem i latami urwisowania które już niestety powoli przemijają :rol , ale nic to cieszę się że cel został osiągnięty i czekam na relację :) .
No pomogłeś podjąć decyzję :lol
 
 
alicjaraczek 

Dołączyła: 04 Maj 2020
Posty: 323
Wysłany: 2020-07-27, 09:58   

Prezes napisał/a:
Warto tylko decydując się na łamanie przepisów pamiętać, że jeżeli za granicą połamiesz sobie przy okazji np. nogi albo kręgosłup, to całkiem możliwe, że polisy ubezpieczeniowej będziesz sobie mogła użyć w charakterze papieru toaletowego. A śmigłowiec i akcja iluś tam ratowników trochę kosztuje.
Ryzyko trzeba podejmować z pełną świadomością konsekwencji, więc optymistyczne zachęty traktowałbym z pewną rezerwą. Niektórzy połamali już sobie podczas entuzjastycznych wyczynów to i owo.


Kupiłam polisę w union.sk
Tam jest ta dodatkowa opcja extreme. W regulaminie jednak nie znalazłam nic na temat co dokładnie obejmuje a czego nie. Ktoś kiedyś na fb rzucił zapytanie dotyczące ew akcji ratunkowej,czy ktoś musiał korzystać i jakie są doświadczenia z realizacją polisy, ale nie było odzewu. A tak z ciekawości, co kupujecie na Słowację?
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9352
Wysłany: 2020-07-27, 10:07   

Teraz kupowałem z Warty chyba i było na 200 tyś, koszty leczenia i w sumie też nie pisało ale chyba koszty akcji również. 10 zł za dzień
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2020-07-27, 10:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group