Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Liźnięcie Ziemi Kłodzkiej

Autor Wiadomość
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1056
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2021-08-16, 22:36   Liźnięcie Ziemi Kłodzkiej

Cześć

W planach nie miałem teraz żadnych gór, szukam jeszcze pracy, ale tak spontanicznie wyszło, że miałem być w roli przewodnika, a dojazd dla mnie za free. Skorzystałem z okazji i pojechałem.
Ojciec jechał z kumplem, który był w górach kilkanaście lat temu.
Warunek był tylko jeden, odwiedzić Lądek Zdrój, bo mój ojciec był tam parę lat temu w sanatorium.

Oczywiście szybko przejrzałem co mogę wbić tego dnia do książeczki, padło na Kłodzką Górę, która jest akurat po drodze.

Trasę rozpoczęliśmy na Przełęczy Kłodzkiej, najwyższe przewyższenie było z samego początku.
Jakiś typek ścinał drzewa w lesie przy szlaku. Idąc zauważyłem jak jedno drzewo leci, gdy go minąłem patrzę, a tu kolejne drzewo leci (drzewo dosyć małe) prosto na szlak. Prawdopodobnie była to jakaś nielegalna wycinka. Typek bez odpowiedniego stroju sam i coś słabe umiejętności cięcia. Tablic ostrzegawczych też nie było.




Obok szlaku biegło dużo dzikich dróżek, fajnie można było obejść główny punkt. Nigdy nie byłem na tak wysokiej wieży widokowej, aż się zdziwiłem. Po schodkach się z przyjemnością wchodziło. Widoki były w miarę dobre, mgła utrudniała widoczność.




Następnie trzeba było zdobyć sąsiedni szczyt Szeroką Górę. Dobrze, że robię Diadem Gór Polski, bo ciężko się wbija pieczątkę do KGP jak obok widzisz wyższy szczyt :D
Na Szerokiej Górze satelita ściąga szerokie fale.


Zejście z góry było po dzikich ścieżkach.

Kolejnym punktem wycieczki był Lądek Zdrój, miejscowość, która żyje tylko z tego, że jest tam sanatorium. Nie byłem jeszcze w typowej miejscowości uzdrowiskowej, architektonicznie nawet ciekawie. Można było skosztować mineralizowanej wody ze źródeł.







Celem górskim w tej miejscowości był szczyt Trojak. Szlak z widokami, choć duża wycinka tam trwa.

Sam Trojak to wspaniała formacja skalna, z pięknym punktem widokowym. Zaraz za nim jest Skalny mur na który udało mi się wejść.






Jeszcze trochę dalej były 2 skały, popularne punkty wspinaczy skałkowych. 3 Baszty oraz Skalna Brama. Warto to zobaczyć. W okolicy są też ruiny zamku Karpień, ale wiedząc co tam jest nie było sensu iść. Z zamku dosłownie nic nie zostało.
Ze szlaku schodziłem wyjeżdżoną drogą leśną.






Wycieczkę skończyliśmy na piwie przy Stawach Biskupich




Podsumowanie:
13.7km Pieszo (+ po Lądku :D )
882m przewyższeń
500km samochodem
1 szczyt KGP
1 szczyt DGP
Ostatnio zmieniony przez Coldman 2021-08-17, 10:10, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2021-08-17, 06:21   

Nie żebym się czepiał, ale Kotliny Kłodzkiej to nawet nie liznąłeś :P Najpierw byłeś w Górach Bardzkich, a potem w Górach Złotych. To nie są kotliny ;)

Coldman napisał/a:
Z zamku dosłownie nic nie zostało.

konkretnie to zostało trochę fundamentów, resztki ścian i ogólny zarys - znam bardziej zrujnowane zamki ;)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2021-08-17, 06:31   

Pudelek napisał/a:
Nie żebym się czepiał


:D

Pudelek napisał/a:
znam bardziej zrujnowane zamki


Tak mi się to teraz skojarzyło z planami "remontów" zamków piastowskich i z cudownym pomysłem odbudowy Pałacu Saskiego :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1056
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2021-08-17, 10:10   

No dobra macie rację, bardziej będzie pasować Ziemia Kłodzka
_________________
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2021-08-17, 11:30   

Dobromił napisał/a:
i z cudownym pomysłem odbudowy Pałacu Saskiego

biorąc pod uwagę, że przez większość swojej historii służył administracji carskiej (bo Pałac Saski jaki PiS chce odbudować to wersja z XIX wieku) to doskonale oddaje to kierunek w którym myśli rząd ;) Powinni jeszcze odbudować pomnik generałów - lojalistów :D
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2021-08-17, 11:39   

I cerkiew w Warszawie.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2021-08-17, 19:03   

Ona akurat była ładna. Wielka szkoda, że ją zburzono. Natomiast Pałac Saski to przerośnięta, pompatyczna, nudna bryła. Będzie pasował.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-08-17, 21:38   

Nie wiec co się tak czepiacie pomysłu odbudowy Saskiego.
Każdy ma misia na miarę swoich czasów. Żeby otworzyć oczy niedowiarkom :D

Coldman - sympatyczny wypad. Jak się trafia okazja to trza korzystać :)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2021-08-18, 12:42   

Piotrek napisał/a:
Nie wiec co się tak czepiacie pomysłu odbudowy Saskiego.


Podobno ma się nazywać Pałac Suski.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group