Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Lipiec nad bałkańskimi jeziorami

Autor Wiadomość
laynn 

Wysłany: 2022-09-23, 20:10   

A no właśnie, bo coś relacja stanęła. Chyba, że się urlop skończył w połowie ;)

buba 

Wysłany: 2022-09-23, 20:21   

Cytat:
Właściciel mówi po angielsku, jest uprzejmy, wita się podaniem ręki, lecz tylko ze mną - w stosunku do Teresy zachował rezerwę. Wiadomo - kobieta i to obca

Jeszcze bys uznał, że ci kobiete podrywa. Nie ma co ryzykowac! ;)

Cytat:
I rozgrzanym tarasem z widokiem na rozsypujące się sąsiednie domostwo. Wszystko to za około 80 złotych

Ostatnie zdanie by mnie przekonało - cieple miejsce z ładnym widokiem! :)

Cytat:
Zresztą Boszniacy to akurat naród podchodzący do zapisów Koranu bardzo liberalnie. Z kolei panowie zdają się głównie zajmować ważną czynnością siedzenia przy stolikach, picia kawy z wodą i prowadzenia niekończących się dyskusji.

Ale panowie sie stosowali i tylko kawe pili?

Cytat:
Czasem na murach można przeczytać hasła polityczne. Boszniacy od dawna domagają się autonomii dla Sandżaku, ale Serbowie nie są skorzy do jej przyznania. Na szczęście dla władz nie było do tej pory prób oderwania się regionu ani żadnych wystąpień zbrojnych - w końcu muzułmańscy Słowianie to nie Albańczycy.

A w czasie tej wojny z lat 90 tych byly jakies checi czy proby przylaczenia tego regionu do Bośni?

Cytat:
Sklepy oferują stroje na każdą okazję - kobiety mogą się tak odziać na ślub albo inną ważną uroczystość. Albo zagrać w filmie historycznym.

Teresa sie nie skusiła?

Cytat:
Nie ma to jak rzetelne dziennikarstwo.

To cos juz chyba od dłuższego czasu nie istnieje...

Cytat:
Nawet Putin tu nie pomoże, choć sugerowano (raczej na wyrost), iż to on znowu mieszał w bałkańskim kotle.

Putin to ostatnio jest mało skłonny do pomagania swoim sprzymierzencom co widac dokladnie na przykladzie Armenii... Wiec chyba dla Serbii raczej to tez nie jest dobry moment, zeby zaczynać jakąś drake... Acz polityką nie zawsze rządzi logika albo my widzimy tylko jakąś fasadę...

Cytat:
Profesjonalna myjnia samochodowa. Żadna prowizorka, pobierano opłaty za użycie.

Jak jestem przeciwna myciu samochodow - to tutaj moze bym sie skusila? :)

Cytat:
Dodam, że około kilometra od odciętej głowy znalazłem inny fragment nieszczęsnej krowy - kopyto.

Moze to był jakis szlak do gry w podchody? Kto skompletuje cała krowę - wygrywa!

Cytat:
Gdy na moment robi się szerzej to staję, aby rozprostować kości. Widoki i tak są tu piękne, jeżeli przymknie się oczy na gruz i niekończące się wysypisko.

A czemu remonty drogi sa zwiazane z gruzowiskiem i wysypiskiem smieci?

na wiecznych wagarach od życia..

Pudelek

Wysłany: 2022-09-23, 20:45   

buba napisał/a:
Jeszcze bys uznał, że ci kobiete podrywa. Nie ma co ryzykowac!

muzułmanie nie mają o niej szans ;)

buba napisał/a:
Ale panowie sie stosowali i tylko kawe pili?

raczej tak, bo w tych kawiarniach nie było zazwyczaj alkoholu. Piwa serwowano przy kilku ulicach i tam już klientela była głównie młodsza

buba napisał/a:
A w czasie tej wojny z lat 90 tych byly jakies checi czy proby przylaczenia tego regionu do Bośni?

nie słyszałem o tym. Zresztą w Bośni i tak sąsiadowaliby z terenami zamieszkałymi głównie przez Serbów

buba napisał/a:
Teresa sie nie skusiła?

chyba na bal przebierańców ;)

buba napisał/a:
Putin to ostatnio jest mało skłonny do pomagania swoim sprzymierzencom co widac dokladnie na przykladzie Armenii... Wiec chyba dla Serbii raczej to tez nie jest dobry moment, zeby zaczynać jakąś drake... Acz polityką nie zawsze rządzi logika albo my widzimy tylko jakąś fasadę...

pytanie, czy wszyscy sprzemierzeńcy o tym wiedzą? Ale nawet z poparciem Putina Serbia nie byłaby w stanie tu za wiele zdziałać, biorąc pod uwagę stan ich sił zbrojnych i możliwości polityczne

buba napisał/a:
A czemu remonty drogi sa zwiazane z gruzowiskiem i wysypiskiem smieci?

gruzowisko powstało, bo tam rozbierali zbocza, aby poszerzyć drogę. Ludność pewnie wykorzystała sytuację i do gruzu zaczęli wywozić swoje śmieci, więc wygląda to tak, jakby jechali przez niekończące się śmietnisko

buba 

Wysłany: 2022-09-23, 21:45   

Cytat:
Ludność pewnie wykorzystała sytuację i do gruzu zaczęli wywozić swoje śmieci, więc wygląda to tak, jakby jechali przez niekończące się śmietnisko

I z tego co piszesz to nie lodowki i opony tam wywalali, ale rzeczy psujące sie... Jeszcze latem na słoncu... Bleeee :-/ To musialo walić jak w Albanii..

Zawsze powtarzam - remont to zło! :lol

Ostatnio zmieniony przez buba 2022-09-23, 21:45, w całości zmieniany 1 raz  

Pudelek

Wysłany: 2022-09-23, 21:57   

Smrodu nie czułem, bo okna były zamknięte :P

buba 

Wysłany: 2022-09-23, 22:11   

Pudelek napisał/a:
Smrodu nie czułem, bo okna były zamknięte :P

Aaaaa...taka sytuacja.. Bo my zazwyczaj latem zamykamy szyby tylko w czasie deszczu wiec odbieramy swiat zewnetrzny podobnie jak z perspektywy pieszej wedrowki - wiec podświadomie juz czułam ten smród gryzący w oczy ;)

Pudelek

Wysłany: 2022-09-23, 22:28   

Ja przy takich temperaturach nie daję rady. Jeśli termometr pokazuje powyżej 35, to ja się potwornie męczę, więc w aucie włączym klimę. Oczywiście nie na 17-18, ale schładzamy wnętrze do temperatury, przy której można żyć. Zatem w takim upale nie grozi nam atak smrodu, chyba, że stoi się długo w jednym miejscu ;)

Odpowiedz do tematu