Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Łemkowskie smętki

Autor Wiadomość
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2013-12-03, 16:16   

Tępy Dyszel napisał/a:
Mi ten Beskid Niski przypomina Beskid Makowski - też niewysokie górki, też przydrożne kapliczki, też mała frekwencja na szlaku.

Są tam (tj. w Beskidzie Niskim) jakieś schroniska ?


Jakoś nigdy nie zestawiałam tych dwóch pasm razem, choć podejrzewam, skąd mogły wziąć się analogie. Oba pasma nie są zbyt wysokie, oferują łąkowo-pastwiskowo-dolinne widoki, ale w sumie diametralnie się różnią. Makowski jest ucywilizowany, przysiółki sięgają tam szczytów i idąc niemal ciągle jesteś "w zasięgu wsi". W Niskim jest wiele odludnych dolin, cmentarze wojenne, a poza tym, pozostałości po byłych mieszkańcach - kapliczki przydrożne, krzyże, cerkwie, zarośnięte fundamenty domów. I jakaś taka większa przestrzeń :)
Schroniska PTTK-owskie są na Magurze Małastowskiej i w Bartnem. Poza tym sporo innych możliwości noclegu, o czym Basia już pisała. Problemem w Niskim jest za to trudność w zaplanowaniu trasy okrężnej, jeśli się ma samochód. Bo do kilkudniowej wędrówki z plecakiem nadają się idealnie.


BesKid napisał/a:
Wiolcia napisał/a:


O nartach właśnie pomyśleliśmy, bo ten region się rozwija pod tym względem. Słyszałam jednak, że mogą być, ze względu na niewielkie wysokości, problemy ze śniegiem.


Spokojnie :) Może nie ma takich opadów jak w Beskidach Zachodnich, ale jak sypnie, do śnieg dość długo leży ze względu na specyficzny, mroźny klimat. Bywało tak, że ciężko było się przebić przez zaspy, a w sumie do szurania wystarczy już kilka cm ubitego śniegu.

W razie czego tu jest link to strony: http://www.snieznetrasy.pl


Dzięki za info! Strony nie znałam, przyda się.

Vision napisał/a:
No i jeszcze jeden szlak wtedy tam poznałem dosyć ciekawy, ale to właśnie był jedyny dzień do dupy pogody, mimo to przy dobrej pogodzie, pewnie też tam bardzo ładnie.


O, przypomnij, jaki?
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-03, 16:18   

A no ten: Beskid Niski :DD
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2013-12-04, 23:06   

O, dzięki! Jakoś mi uciekła ta akurat część relacji, a rzeczywiście szlak zapowiada się interesująco. Odcinek czerwonego znam z zaprzeszłych wycieczek, ale trasy ze Szczawnego w ogóle.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group