Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Książkowe nowości

Autor Wiadomość
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2014-02-11, 21:47   

Ja czytam obecnie książkę ,,Psy z piekła rodem,, Joanny Sędzikowskiej :P , bardzo fajna humorystyczna powieść o parze złośliwych piesków , można się pośmiać jak i dowiedzieć się czegoś ciekawego o rasie malamutów , polecana szczególnie miłośnikom :pies jak i innym sympatykom zwierzaków :kotek :P .
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2014-02-12, 12:06   

Urwis, studiuj książki o psach skoro się masz z ...Krisem krzyżować :D
_________________
in omnia paratus...
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2014-02-12, 17:13   

TNT'omek napisał/a:
skoro się masz z ...Krisem krzyżować
Chodziło mi o krzyżówkę naszych ras Tomku tak żeby powstał Akitoberneńczyk :D ale Kris się nie zgodził :( .
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2014-02-12, 23:18   

Tatrzański urwis napisał/a:
TNT'omek napisał/a:
skoro się masz z ...Krisem krzyżować
Chodziło mi o krzyżówkę naszych ras Tomku tak żeby powstał Akitoberneńczyk :D ale Kris się nie zgodził :( .

właśnie o krzyżowaniu ras myślałem...o niczym innym :D
_________________
in omnia paratus...
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2014-02-19, 20:09   

Malgo Klapković napisał/a:
Zapowiada się wielu czytelników "Czarownicy..." ;) Ja dzisiaj też zamówiłam :D


Ja już wczoraj odebrałam, grubaśna książka. Na razie czeka w kolejce, a kolejka jest dłuuuga...
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2014-02-19, 20:33   

Wiolcia napisał/a:
Na razie czeka w kolejce, a kolejka jest dłuuuga...

Ja do tego kupiłam sobie w sumie równie grubą, bagatela - 736-stronicową "Koronę śniegu i krwi" Elżbiety Cherezińskiej :o-o
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2014-02-19, 20:35   

Malgo Klapković napisał/a:
Wiolcia napisał/a:
Na razie czeka w kolejce, a kolejka jest dłuuuga...

Ja do tego kupiłam sobie w sumie równie grubą, bagatela - 736-stronicową "Koronę śniegu i krwi" Elżbiety Cherezińskiej :o-o


To będzie co czytać... Ja do "Czarownicy" też dokupiłam jeszcze dwie książki. Jak szaleć, to szaleć!
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2014-03-12, 19:12   

Zapowiedzi... i to aż dwóch tomów :) Pierwszy ukaże się tej wiosny.
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2014-03-12, 20:27   

Kusisz Malgo kusisz tą nowością ;) .
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2014-03-26, 16:45   

vertigo napisał/a:
Albert Wass - "Czarownica z Funtinel". Fenomenalna, fascynująca proza

Zaczęłam czytać "Czarownicę"... Opisy - coś wspaniałego i jak daleko od Elizy Orzeszkowej... Można czytać i marzyć o oprawianiu skór z małych zwierzątek ;) Tak ładnie to opisał autor.
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2014-03-28, 11:05   

Dziś w księgarniach ukaże się książka pt. "Annapurna. Góra Kobiet" autorstwa Arlene Blum.
http://wspinanie.pl/2014/...e-na-annapurne/
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 891
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2014-04-07, 05:59   

Malgo Klapković napisał/a:
Dziś w księgarniach ukaże się książka pt. "Annapurna. Góra Kobiet" autorstwa Arlene Blum.
http://wspinanie.pl/2014/...e-na-annapurne/
Obrazek
A tutaj co ciekawsze fragmenty z ksiażki :

http://wiadomosci.wp.pl/g...ne,galeria.html
_________________
easy rider
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2014-04-23, 21:29   

Już w maju w sprzedaży będą 2, myślę, że bardzo ciekawe, książki, które (znając siebie) zapewne kupię.

Pierwszą z nich jest:



Cytat:
Pierwsza książka o tragedii na Broad Peak.

Czy wraz z dramatycznymi wydarzeniami na Broad Peak w 2013 roku skończył się w Polsce himalaizm, jaki znaliśmy dotychczas? Autorzy próbują odpowiedzieć na to pytanie, analizując krok po kroku najważniejsze wydarzenia podczas polskiej wyprawy w 2013 roku. Przeprowadzają przejmujące rozmowy ze świadkami wydarzeń, przyjaciółmi tragicznie zmarłych i ich rodzinami. Dokonują wiwisekcji etyki polskiego himalaizmu. Piszą też o granicach pasji, zastanawiają się, czy wspinaczka jest hymnem wolności, czy też raczej najwyższe góry powinniśmy nazywać Himalajami egoizmu?

Książkę polecają:
Martyna Wojciechowska:
W tej książce nie znajdziecie spekulacji i sensacji. To rzetelna relacja z dokonań „Lodowych Wojowników”, porywająca opowieść o wyjątkowych ludziach, którzy przesunęli granicę naszych możliwości i na zawsze przejdą do historii. Wierzę, że każdy z bohaterów tej książki zginął robiąc to, co kochał najbardziej i nie nam, którzy pozostali bezpiecznie na nizinach, to oceniać. Warto przeczytać „Broad Peak. Niebo i piekło” i szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka jest cena marzeń, którą warto zapłacić.

Roman Paszke:
„Sztuka cierpienia” – określenie to dotyczy nie tylko tych, „co zamknięci pomiędzy himalajskimi ścianami”. Ci co zostają w domu niewyobrażalnie cierpią. Pełni obaw, czy skalne i lodowe ściany wypuszczą ich bliskich żywych. Kiedyś marzyłem, by zostać wspinaczem wysokogórskim. Chłonąłem książki o tych, którzy poczuli szczyty pod stopami. Czy pomiędzy ścianami fal można poczuć się tak samo jak oni? Nie wiem... Jak jest naprawdę w górach ¬¬– przeczytajcie.

Marek Kamiński:
Niezwykła książka pokazująca od kulis nie tylko przebieg tragedii na Broad Peaku. To także retrospekcja i spojrzenie na sprawę z dzisiejszej perspektywy. Dzięki książce bliżej poznałem ludzi, z których wielu znałem osobiście, w tym Tomka Kowalskiego, który chciał wybrać się na Bieguny Ziemi. Wydaje mi się, że ścieżka osądzania i szukania winnych jest łatwiejszą drogą. Dużo trudniejsza jest próba zrozumienia skomplikowanego życia ludzkiego, które jak w soczewce skupiło się na Broad Peaku 5 marca 2013 roku. Warto przerobić lekcję, która płynie z tej tragedii.

Autorzy:
Bartek Dobroch i Przemysław Wilczyński są dziennikarzami „Tygodnika Powszechnego”. W roku 2013 otrzymali przyznawaną przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich Nagrodę im. Kazimierza Wierzyńskiego za cykl tekstów na temat wyprawy na Broad Peak. Przemysław Wilczyński prywatnie jest synem himalaisty Ludwika Wilczyńskiego, pierwszego polskiego zdobywcy – wraz z Wojciechem Kurtyką – ośmiotysięcznika Dhaulagiri. Bartek Dobroch jest przewodnikiem tatrzańskim, międzynarodowy przewodnikiem górski UIMLA oraz alpinistą.


A drugą (którą kupię na 100%) będzie:



Cytat:
Wielki sukces polskich himalaistów (pierwsze zimowe wejście) i jednocześnie wielki dramat. Hugo-Bader w czerwcu i lipcu 2013 roku przebywał w bazie, w Karakorum, był jednym z czterech członków polskiej wyprawy, która wyruszyła po zaginionych Tomasza Kowalskiego i Macieja Berbekę. Udało się odnaleźć tylko ciało Tomka.

Czterech uczestników zimowego ataku na Broad Peak chciało przekroczyć granicę strachu, dwaj z nich przekroczyli granicę życia i śmierci. Co było przyczyną tragedii - miłość do gór, utrata instynktu samozachowawczego, czy pycha i żądza sukcesu? Komisja powołana przez Polski Związek Alpinizmu o tragiczne skutki wyprawy obwinia tylko Adama Bieleckiego. Ale czy to możliwe, aby błąd jednego człowieka przesądził o wszystkim? Jak było naprawdę?

Bielecki nie chce więcej wspinać się z Polakami, Kowalski i Berbeka nie wrócili spod Broad Peaku, wkrótce potem pod górą w Karakorum ginie Artur Hajzer, twórca programu Polski Himalaizm Zimowy. Autor kreśli portrety wspinaczy i rozmawia z żyjącymi bohaterami. Odsłania tajemnicę wysokogórskiej wspinaczki i wprowadza w jej magię. Hugo-Baderowi można zaufać: poznamy naturę lodowych (jak ich nazywają) wojowników, zapach górskich bitew, ich gorycz i słodycz.
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2766
Skąd: Tychy
Wysłany: 2014-04-28, 19:13   

Zapowiedź nowej książki wydawnictwa TPN tj. ,,Tatrzańska Atlantyda" czyli Tatry, jakich już nie ma:
http://poznajpolske.onet....ografiach/w3978
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2014-05-10, 09:28   

Tępy dyszel napisał/a:
Zapowiedź nowej książki wydawnictwa TPN tj. ,,Tatrzańska Atlantyda" czyli Tatry, jakich już nie ma:
http://poznajpolske.onet....ografiach/w3978

A tutaj mała zajawka: http://www.polskieradio.pl/9/566/Galeria/1119871/1
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania