Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Książkowe nowości

Autor Wiadomość
lucyna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-14, 05:49   

Ceny z sufitu. Moje grupy kupują książki na zaporze, bo tam jest tanio. W dwóch kioskach po stronie Płaszy (Solina jest położona na dwóch wzgórzach) położonych tuż obok drogi- wielkiej obwodnicy kosztują po 35 zł. Książki, oba tomy "Bieszczady w PRL-u" Krzysztofa Potaczały zostały nominowane do nagrody książka historyczna roku. Tu można głosować www.ksiazkahistorycznaroku.pl
 
 
lucyna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-09, 07:38   

Wczoraj otrzymałam nowy numer, już 21 "Roczników Bieszczadzkich" wydany przez Bieszczadzki Park Narodowy. Pobieżnie go przejrzałam i jestem bez mała zachwycona. Mimo iż są to artykuły naukowe to bardzo interesujące i dla przeciętnego miłośnika karpackiej przyrody, laika. Ostatnich numerów rocznika nie można kupić, to wydawnictwo niekomercyjne, może je otrzymać w BdPN np. w muzeum. Na pewno z dostaniem książki nie będą mieć problemów przewodnicy posiadający licencję parku. Muszę przyznać, że Parkowcy wprost nas rozpieszczają dbając o podniesienie stanu naszej wiedzy. Wszystkie roczniki są w pdf, warto do nich zajrzeć.
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2013-11-14, 20:53   

Do sprzedaży trafiła książka "Everest. Góra Gór" Moniki Witkowskiej

Tutaj można sobie o niej poczytać:

http://www.e-gory.pl/inde....-Bezdroza.html

http://off.sport.pl/off/1...zdobywania.html

Znając siebie niedługo kupię ;)
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
lucyna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-22, 11:36   

Znowu obłowiłam się. Dziękuję Pani Ani z Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie za przewodniki, foldery, widokówki. Będą piękną pamiątką dla organizatorów, część trafi do Kolegów przewodników jako materiały edukacyjne. Z nowości mam naprawdę interesujący informator, a raczej przewodnik "Agroturystyka w parkach krajobrazowych Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie", moim zdaniem bardzo dobry. To nie tylko spis gospodarstw ale dobry przewodnik po atrakcjach przyrodniczych parków krajobrazowych. Równie ciekawy jest przewodnik "Wybrane kapliczki Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego" i broszura "Obserwacja ptaków na szlakach Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego". O nich będę pisać i to nie raz.
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2013-11-26, 22:47   

Zaopatrzyłam się ostatnio we wspomniane "Bieszczady w PRL-u" i tak sobie czytam do poduszki. Sporo ciekawych rzeczy na temat zagospodarowania tych gór można się stąd dowiedzieć, na przykład o tym, że wypasali tu swoje owce bacowie spod Zakopanego! Jest też, jak sama nazwa wskazuje, i o polityce, o notablach przyjeżdżających tu na polowania, o barwnych postaciach rzuconych za pieniądzem bądź przez los w bieszczadzkie zakątki. Jednym słowem - polecam, bo Bieszczadów opisanych przez Potaczałę już nie ma.
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2013-11-29, 21:09   

Wyszło wznowienie "Białego pająka" Heinricha Harrera.

Poza tym niedawno została wydana autobiograficzna książka Steve’a House’a "Poza górą".

(rzecz jasna w najbliższych dniach postaram się je zakupić)
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2013-12-05, 12:02   

Właśnie skończyłem czytać "Gottland" Mariusza Szczygła.
Naprawdę polecam.
Tym ,którzy myślą źle o Czechach i tym , którzy o naszych sąsiadach mają dobre zdanie, a chcą jeszcze lepsze :)
Niebawem zabiorę się za inne pozycje tego autora ;)
_________________
in omnia paratus...
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2013-12-05, 21:14   

Oo, super książka! Bardzo mi się spodobała, bo lubię Czechów i ich podejście do życia. Myślałam, że kolejna na pewno nie będzie lepsza, a okazało się, że jeszcze bardziej trafiła mi do gustu. "Zrób sobie raj" to Czechy bardziej współczesne. Rewelacyjnie się to czyta! Czytałam jeszcze "Laskę nebeską", to bardziej o literaturze, ale w sumie nie tylko, a literatura jest punktem wyjścia do snucia opowieści o Czechach.
A może by ten post przenieść do "Literatury faktu"? Bo "Gottland" to nie nowość, a w tamtym wątku się przyda, bo założyłam go i jakoś nie mam czasu pisać.
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2013-12-06, 09:56   

Wiolcia napisał/a:
A może by ten post przenieść do "Literatury faktu"? Bo "Gottland" to nie nowość, a w tamtym wątku się przyda, bo założyłam go i jakoś nie mam czasu pisać.

Jestem "ZA" :D
Mam już "Laskę nebeską" i "Zrób sobie raj" tak,że wszystko przede mną ;)
No i byłem na spotkaniu autorskim z M.Szczygłem- było świetnie!
Krystyna Czubówna czytała fragmenty jego książek, nie mogąc powstrzymać śmiechu :D
_________________
in omnia paratus...
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2013-12-06, 13:27   

Oo, a gdzie Ci się udało załapać na spotkanie ze Szczygłem? Kiedyś czytałam, że w Bielsku miało być.
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2013-12-06, 16:51   

Ustronie Morskie - "Morze bez fikcji" . Był Szczygieł i mój ulubieniec J.H Bader :D
_________________
in omnia paratus...
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2013-12-07, 16:15   

Nie tak dawno ukazała się pierwsza książka Wojciecha Kurtyki "Chiński Maharadża".

Nie wiem gdzie ten Mikołaj, ale zanim on do mnie przyjdzie to ja chyba sobie sama wszystko kupię :lol
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2013-12-07, 16:22   

TNT'omek napisał/a:
Ustronie Morskie - "Morze bez fikcji" . Był Szczygieł i mój ulubieniec J.H Bader :D

No to trochę daleko. Na spotkaniu z Baderem (Bajerem, jak niektórzy go zwą), byłam w Krakowie. Ma gość gadane (pisane też :) )!
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2013-12-08, 15:03   

Z Baderem spotkałem się po raz drugi w Wadowicach :)
_________________
in omnia paratus...
 
 
lucyna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-10, 09:23   

Kilka dni temu dowiedziałam się, że w Bieszczadach było spotkanie promocyjne książki, która na pewno znajdzie się w moim księgozbiorze. Na rynku okazały się opowieści o pułkowniku Pawłusiewiczu zatytułowane "Pułkownik z Dna Jeziora". Każdy kto czytał wspomnienia Pułkownika ten wie dlaczego tak mnie interesuje ta książka. Ci co nie czytali powinni jak najszybciej nadrobić stracony czas. "Na dnie jeziora" to lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników regionu i historii, o przewodnikach już nie wspomnę. Pułkownik opowiada w jakze barwy sposób o przedwojennym życiu w naszym regionie, o wojnie i walkach z UPA. "Pułkownik z Dna Jeziora" to kontynuacja biografii tego jakże ciekawego człowieka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group