Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Kristof73 skazany na (za) włóczęgostwo...

Autor Wiadomość
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6098
Skąd: Oława
Wysłany: 2020-11-12, 21:04   

kristoff73 napisał/a:
Mysłowice witają mnie "pensjonatem", który pewnie Buba chętnie by zwiedziła


A jeszcze chetniej by w nim zanocowala gdyby udzielal noclegow! :D Acz obawiam sie, ze chyba tylko do zwiedzenia ;)

Cytat:
Ewentualnie można się przejechać tramwajem z Mysłowic do Sosnowca, też fajna frajda.


Jaki numer? Ma moze jakas polno- lesna trase, odcinki krzywego torowiska albo czasem jezdza stare wagony? :)
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2020-11-12, 21:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-11-12, 22:04   

26.
Kiedyś krzywe tory to znak tej linii. Nie sądzę by się zmieniło.
Odcinek Mysłowice Sosnowiec Niwka jedzie dość ciekawą trasą.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6098
Skąd: Oława
Wysłany: 2020-11-13, 12:11   

laynn napisał/a:
26.
Kiedyś krzywe tory to znak tej linii. Nie sądzę by się zmieniło.
Odcinek Mysłowice Sosnowiec Niwka jedzie dość ciekawą trasą.


O dzieki! To moze sie wiosna wybiore! :)
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
kristoff73 


Wiek: 50
Dołączył: 15 Maj 2019
Posty: 606
Skąd: ST SD KGR TK SB
Wysłany: 2020-11-13, 17:30   

Cytat:
Na początku mojej znajomości z żoną, mieszkałem na Borze,

To chyba jedna z dzielnic, gdzie obcy mocno zwraca na siebie uwagę, bo skąd dokąd miałby iść? :-)

Cytat:
Zrób sobie fajną wycieczkę wałami Przemszy Białej.

Dzięki za dobrą radę. Na pewno nie wcześniej niż wiosną, bo to niełatwy projekt. Może podrzucisz trasę spaceru?

Cytat:
mieszkać jest lepiej w Sosnowcu, a piszę to dąbrowianin

I to trzeba uszanować :-) Ja bym wolał w Dąbrowie - bliżej w Świętokrzyskie, bliżej w BN :-)
_________________
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-11-13, 19:03   

kristoff73 napisał/a:
Może podrzucisz trasę spaceru?

Na mapach tego nie widać, ale po wale prowadzi ścieżka. Niestety moje plany przejścia tego odcinka wtedy nie doszły do skutku.
Wygląda to tak:

Ten kawałek można na pewno przejść:
https://en.mapy.cz/s/gamevahoza
na końcu tego krótkiego śladu jest tama, po wschodniej stronie tamy jest dom z groźnymi psami (a przynajmniej wtedy były).

Może się udałoby jakoś tu zgrać i przejść zimą albo wiosną.

kristoff73 napisał/a:
Ja bym wolał w Dąbrowie - bliżej w Świętokrzyskie, bliżej w BN

Rozumiem.
Ja piszę to już jako człowiek pracujący, w szkole nie lubiłem Sosnowca. Ale z niego mam blisko i do DG i do Katowic. Więcej pociągów zatrzymuje się w Sosnowcu. Do Katowic na te, które się nie zatrzymują jadę autobusem 15-20 minut, z DG to już min 30 linia 801 a inne ponad 40minut. Ostatnio DG jest też w godzinach szczytu mocno skorkowana. To tak na szybko co mi przychodzi do głowy. A aż tak strasznie daleko od DG nie mieszkam, w sumie na DK94 mam 950metrów, a do DG pod halę gdzie siatkarki grają, 5,5 km :) więc aż tak źle nie mam :)
 
 
kristoff73 


Wiek: 50
Dołączył: 15 Maj 2019
Posty: 606
Skąd: ST SD KGR TK SB
Wysłany: 2020-11-16, 19:54   

Cytat:
Może się udałoby jakoś tu zgrać i przejść zimą albo wiosną.


Może. Jeśli znajdziesz czas w którąś sobotę, daj znać. W okresie grudzień-luty poza okresem świątecznym i feriami nie mam wyraźnie zarysowanych planów turystycznych, a jedynie spacery na podtrzymanie formy :-)
_________________
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
 
 
kristoff73 


Wiek: 50
Dołączył: 15 Maj 2019
Posty: 606
Skąd: ST SD KGR TK SB
Wysłany: 2020-11-29, 12:42   

W Parku Kościuszki już zima :)


_________________
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-13, 10:33   

kristoff73 napisał/a:
Może. Jeśli znajdziesz czas w którąś sobotę, daj znać.

Miałem w grudniu wszystkie weekendy wolne, ale w pracy nie dojechały meble mago i przebudowa się przesunęła, więc wróciłem na handel i do pracy weekendowej, a myślałem, że te najkrótsze dni by wykorzystać na spacer przy Przemszy...
 
 
kristoff73 


Wiek: 50
Dołączył: 15 Maj 2019
Posty: 606
Skąd: ST SD KGR TK SB
Wysłany: 2020-12-13, 18:16   

Cytat:
myślałem, że te najkrótsze dni by wykorzystać na spacer przy Przemszy...


W styczniu też są najkrótsze :usmi
_________________
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-13, 18:40   

W styczniu będą góry, więc nie wiem czy na taki spacer dam radę się wyrwać, no ale liczę na wolne weekendy, więc się zobaczy.
 
 
kristoff73 


Wiek: 50
Dołączył: 15 Maj 2019
Posty: 606
Skąd: ST SD KGR TK SB
Wysłany: 2020-12-15, 20:08   

Jaworzno. Przyszedł czas na to miasto. Do tej pory tylko kilka razy pojawiłem się tu jako spacerowicz. Ale jeden ze spacerów - ze stacji Szczakowa do Zawiercia przez Sławków, Błędów (DG) i Hutki Kanki - to jeden z najlepiej przeze mnie wspominanych. Wędrowałem też z Bukowna przez Bór Biskupi, Ciężkowice do centrum Jaworzna. Może znajdę gdzieś jakieś fotki... I trzeci spacer - mniej udany, z osiedla Leopold w stronę Imielina. I to chyba tyle... A widać wyraźnie, że Jaworzno, jak mało które miasto w okolicy, ma bardzo dużo szlaków pieszych, w dużym stopniu prowadzących po terenach leśnych, polnych. Czemu zatem nie wracałem tu częściej? Chyba wspomnienia z pracy są odpowiedzią... Robiło się dobrze, ale okoliczności odejścia - a to już 7 lat - do dziś pamiętam... I pewnie też w jakimś stopniu odpowiedzią są dziki...
Jednak w ostatnią sobotę pojechałem na Osiedle Stałe i udałem się przez Park im. Lotników Polskich w kierunku północnym. Jest tam aleja, której nie powstydziło by się uzdrowisko, proponuję obejrzeć na google, jest zielono, a nie tak:



Park szybko zmienia się w las, i to przeważnie iglasty, tu "trochę" wycięto:



Zmierzam w kierunku północno-zachodnim, do szlaku czerwonego. Zanim do niego dojdę, wchodzę na drogę, która bardzo mi się podoba, przypomina klimatem lasy wokół Rud k. Raciborza:



Dostrzegam dzika między drzewami, zmierza w inną stronę, czekam, czy pojawi się na drodze, i jest, robię mu zdjęcie, ale czy go widać? Był wyraźnie bliżej niż by wynikało z fotki...



Byłem ciekaw, czy będzie widać, czego można by się spodziewać, idąc po zachodniej stronie torów, czyli przez Sosnowiec, czym zaciekawił mnie Laynn. Nie ma szans, nawet zimą, słychać tylko pociągi. Dochodzę do czerwonego szlaku, zmierzam w stronę Dąbrowy Narodowej i tu wreszcie mijam kilka osób. Dąbrowa to jedyny na trasie odcinek, gdzie wypada mieć maseczkę na gębie. Ale nie trwa to długo.





Potem wzdłuż elektrowni i znów w las, między stawy:



Takie ścieżki w lesie lubię:



Fajny akcent pod koniec spaceru:



Jeszcze długa prosta z Podłęża na Osiedle Stałe i koniec spaceru. Trzeba będzie przejść się z sosnowieckich Maczek...

Dzień później pojechaliśmy w miejsce, które lata świetności ma co najmniej ćwierć wieku za sobą. Tarka - ośrodek wypoczynkowy, który, jak sądzę, upadł, bo tuż obok wybudowano "autostradę"...



























Teraz to miejsce dla wędkarzy, urbexowców i turystów "alternatywnych" -biegnie tędy szlak z Byczyny w stronę zbiornika imielińskiego. Gdy wracamy drogą łączącą Byczynę i Jeleń, zauważamy te miłe zwierzątka:







Pierwsze skojarzenie - bobry. Ale to nutrie. Które, jak się okazuje, zadomowiły się tutaj (podobnie jak np. w Rybniku).

https://www.youtube.com/watch?v=8qkhgWWgwU4
_________________
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6098
Skąd: Oława
Wysłany: 2020-12-15, 20:54   

Fajny ten osrodek! I musial byc fajny jak jeszcze dzialal. Zwlaszcza ksztalt pierwszego domku taki ciekawy! Taki na "kurzej stopce".
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-15, 21:59   

No to druga relacja z Jaworznickich lasów, fajny teren pod rower.
 
 
kristoff73 


Wiek: 50
Dołączył: 15 Maj 2019
Posty: 606
Skąd: ST SD KGR TK SB
Wysłany: 2021-04-10, 18:30   

Dzisiejszy spacer, tak jak planowałem, zacząłem w centrum Tarnowskich Gór, skąd szybko wyszedłem w stronę południową. Do rezerwatu Segiet nie jest daleko. Podobało mi się tam, jak w prawie każdym lesie, ale jednak będzie znacznie ładniej, gdy drzewa się zazielenią. Cały ten spacer miał charakter rozpoznawczy i zainspirował do dalszych wędrówek.
Segiet powinien należeć do Tarnowskich Gór, a Stroszek do Radzionkowa - tu i w samym Radzionkowie jest zupełnie inny (znacznie lepszy) klimat (nie chodzi o pogodę ;) ) niż w centrum Bytomia. Przynależność Segietu i Stroszka do Bytomia jest dla mnie prawie tak samo dziwna jak Kamienia do Rybnika...
Później szedłem szlakiem zielonym obok stawów: Grota i Galmon, następnie na skróty przez łąkę do obwodnicy. Pierwszy spacer przez Radzionków, który jest całkiem przyjemnym miasteczkiem (ok. 2 lata temu zwiedziliśmy Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku - warto). Księża Góra i Ogród Botaniczny to kolejne ciekawe miejsca w okolicy. Z ogrodu całkiem blisko do Kopca Wyzwolenia - przy bardzo dobrej pogodzie pewnie widać wyraźnie góry, dziś było trochę gorzej ale i tak nieźle. Z Kopca zielonym szlakiem przez łąkę i lasek do dzielnicy Piekar - Kozłowej Góry, a potem nad zbiornik o tej nazwie. Muszę przyznać rację Żonie, że park w Świerklańcu jest najładniejszy w okolicy - duży, przestronny park na prowincji, z możliwością pójścia w las na cały dzień - czego chcieć więcej? Mniejszej ilości ludzi - było ich nieco za dużo i dlatego odpuściłem wizytę nad zbiornikiem Nakło-Chechło.
Poszedłem przez Świerklaniec na przystanek kolejowy Nakło.
Do parku wrócę najbledszym ze świtów - i udam się w kierunku północnym, coś w tym stylu:

https://mapa-turystyczna....342/18.92258/12
_________________
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-04-10, 18:55   

A masz jakieś zdjęcia?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group