Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Kościelcowa trzynastka.

Autor Wiadomość
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2013-07-10, 11:08   Kościelcowa trzynastka.

Tryptyk Tatrzański - dzień drugi.

Ave.

Po piątkowej wycieczce krajoznawczej na Słowacji przyszedł czas na sobotnią wycieczkę krajoznawczą po Polsce. Tym razem trochę krótszą, niższą i bardziej mokrą. Celem dnia były jaskinie w Dolinie Kościeliskiej. W momencie osiągnięcia celu okazało się, że weszliśmy na Kościelec. Ten leżakujący w Polskich Tatrach Wysokich. Pośrodku Stawów Gąsienicowych. Jakoś tak wyszło. Ale po kolei ...

W piątek wracam około 21, idę spać po 23. Sobotnia ( 6 lipca 2013 ) pobudka o 3.55. Budzik i tak nie musiał dzwonić ... nie spałem od 3. O 5.05 ma podjechać autobus, którym mamy ( z kolegą o imieniu Łukasz ) udać się do Pacanowa vel Zakopanego. Jako osoby oglądające prognozę pogody decydujemy się odwiedzić jaskinie i Wąwóz Kraków. Co by uchronić się od zapowiadanych deszczy niespokojnych. Autobus zajeżdża pod ruinę udającą dworzec PKS o równej 7.27. Wysiadamy, patrzymy - nie pada. Z tej okazji poszliśmy do FIS - u. Nie udało im się nas otruć więc wychodzimy na zewnątrz - nie pada. A nawet jasność próbuje przebić się przez chmury, smog i smród sztywno - portowców i starych serów. Co robić ... Wsiadamy do busa z napisem Kościeliska, wysiadamy w Kuźnicach, kolejki do kolejki brak. Korzystamy z tego, kupujemy bilety i o 8.42 zdobywamy we wspaniałym stylu Kasprowy Wierch. Wierch Kasprowy wita nas skondensowaną chmurą. Nic to ... o 9.02 ruszamy z czterech kopyt w dół - Zielony Staw Gąsienicowy pod Skrajną Turnią czeka i oferuje kaczki na grilla. W trakcie schodzenia nad powyższy staw widzieliśmy ze cztery góry w okolicy. Tak przez 6 minut. Dobrze to wróżyło na przyszłość. Przed osiągnięciem planowanej przyszłości zasiadamy nad Stawem, śniadamy, rozmawiamy z kaczką i ruszamy dalej - ku Karbowi ( czy jak to tam się odmienia ). Co prawda nie widać go ale znaki nasze umiłowane prowadzą tam jak po sznurku ( w międzyczasie zboczyliśmy w lewo co by z bliższa zobaczyć najwyżej leżakującą wyspę w Polsce ). Idziemy, idziemy, nic nie widać, idziemy, idziemy, jesteśmy na Przełęczy Karb. Poza nami są tam dwie osoby biorące udział w nieciekawej akcji pt "Sprzątanie Tatr". Więcej zadęcia niż pożytku z takich szopek. Nic to ... w dialogu sugeruję Panu w koszulce co by za rok też tu wrócił. Chamy nauczone tym, że ktoś po nich sprząta, na pewno zostawią po sobie ślad. Dobra ... czas na wejście na szczyt. Ja idę na Kościelca 12 raz, Łukasz 1 raz. Łza mi się w oku zakręciła ... jak ja tu debiutowałem to pogoda była jeszcze milsza ... wiatr, chmury, zero widoków i deszczyk milutki. Tego dnia deszcz również się pojawił ... Mijamy pierwsze demoniczne miejsce na Kościelcu, trawersujemy zbocze, trawersujemy zbocze, mijamy się z trzema schodzącymi, trawersujemy, używamy drugi raz rąk górnych i zatrzymujemy się tak z 15 metrów pod szczytem - tłum schodzi. Ja wchodzę bokiem, Łukasz grzecznie czeka w kolejce. W końcu ma wolną drogę i po 41 minutach od Karbu wchodzimy na szczyt turystycznego Kościelca - 2 155 m. Wchodzimy, robimy trzy zdjęcia i schodzimy. Warczeć zaczyna, kropić zaczyna, warczy już dość groźnie. W takich warunkach docieramy do Karbu, z którego widać brzeg Czarnego stawu. Tego pod Rysami. Widać też fragment muru Małego Kościelca a z tyłu wyłania się Kościelec, Świnica, Świnicka Przełęcz i Pośrednia ze Skrajną Turnią. Oraz pojawiają się pioruny za nimi. No ty my piorunem udajemy się w stronę Czarnego. W tym samym czasie spora grupa udaje się w górę. Po jakiego kichuja to do tej pory nie wiem. W drodze nad brzeg możemy popodziwiać Żółtą Turnię, Fajki, Granaty, Czarne Ściany, Kozi Wierch, Kozie Czuby i Zamarłą Turnię. Chmury na pewien czas poszły w górę. Z brzegu od razu szybkim krokiem udajemy się do schroniska. Z tyłu warczy burza, na Zakopanem warczy burza, nad Halą jeszcze nie. My w dół, spore tłumy w górę ... jeszcze rozumiem idiotyzm pojedynczych, "prywatnych" osób. Może czują się lepiej jak w koło walą pioruny. Ale wyprowadzanie 12 - 15 letnich dzieci, ubranych w koszulki "Czyste Tatry", w taką pogodę w stronę burzy to jest zwykły bandytyzm. Zresztą tego dnia ( ? ) dwie osoby zostały trafione na Hali piorunem. Docieramy do schroniska a tam tłum. Miły tłum. Przy stołach siedzą kolonie szkolne i starsze osoby w koszulkach sprzątaczy. Dzieci wysłali w górę a sami żłopią piwo. W tych milusich warunkach stoimy 80 minut, lekko przestało padać więc w drogę. Rówień Królowa, Przełęcz między Kopami i na Boczań marsz. Tam nawiązujemy dialog ekumeniczny z jednym panem uczącym dzieci swe, że w tatrzańskie krzewy można wyrzucać resztki jedzenia i ruszamy dalej. Kuźnice witają nas busem. No to pa .

P.s. Czekając na autobus przechodziliśmy w pobliżu Równi Krupowej. Brakowało tam tylko baby z brodą, flaszki - głodzia i burdelu. Reszta była. I przeczytaliśmy sobie plan akcji "Czyste Tatry". Imprezowali od poniedziałku. Sprzątać poszli w sobotę. Zapewne znając bardzo złe prognozy pogody.
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2766
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-07-10, 16:43   

Dobromił napisał/a:
oferuje kaczki na grilla

Orzeł przedni też był w menu ?

Dobromił napisał/a:
rozmawiamy z kaczką

Qrwa, Doktor Dolittle jest na forum.

Dobromił napisał/a:
Nic to ... w dialogu sugeruję Panu w koszulce co by za rok też tu wrócił.

Mógłby u mnie też posprzątać. Coś z lekka syf w chałupie zaczyna się robić :-o .

Dobromił napisał/a:
Ja idę na Kościelca 12 raz

Nie znudził Ci się jeszcze ?

Dobromił napisał/a:
W takich warunkach docieramy do Karbu, z którego widać brzeg Czarnego stawu. Tego pod Rysami

Oglądałeś ten staw z Karbu na wyświetlaczu swego aparatu ?

Dobromił napisał/a:
Sprzątać poszli w sobotę.

Ciekawe czy byli też tam poszukiwacze ,,klopsów" ?

Dobromił napisał/a:
Zapewne znając bardzo złe prognozy pogody.

Prosto w ,,objęcia" burzy nad Halą Gąsienicową. Co jak co ale osobiście uważam takie zachowanie organizatorów za niestosowne. No ale cóż - sponsorzy ,,każą" - ,,słudzy" wykonują.

Ps. Będą jakieś zdjęcia ?
Bez zdjęć, czytający na prawo pomyśleć, że wszystko zmyśliłeś ;)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2013-07-11, 06:56   

 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2013-07-11, 07:36   

Tępy Dyszel napisał/a:
Orzeł przedni też był w menu ?

Orła serwują w okolicach Lejowej.

Tępy Dyszel napisał/a:
Qrwa, Doktor Dolittle jest na forum.

Panie , ja nawet z pandą potrafiłem porozmawiać.

Tępy Dyszel napisał/a:
Nie znudził Ci się jeszcze ?

Nie :) Jest góra w Tatrach , na której byłem 11 razy więcej :)

Tępy Dyszel napisał/a:
Oglądałeś ten staw z Karbu na wyświetlaczu swego aparatu ?

Ależ skąd :! Oczyma wyobraźni :D

Tępy Dyszel napisał/a:
Ciekawe czy byli też tam poszukiwacze ,,klopsów" ?

To inna frakcja. Wyjdą jak sniegi zejdą.

Tępy Dyszel napisał/a:
Co jak co ale osobiście uważam takie zachowanie organizatorów za niestosowne.

Ja bym to ostrzej nazwał. Tępota połaczona z bandytyzmem.

Amen.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2016-06-15, 10:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10832
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-07-11, 07:49   

W końcu ześ się zabrał za wizualizację.
Mroczna ta trzynastka, Mordorowy klimat :)
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2766
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-07-11, 18:15   

Dobromił napisał/a:
Panie , ja nawet z pandą potrafiłem porozmawiać.

panda nie rozumieć język polska. Język polska dla panda być bardzo trudna.

Dobromił napisał/a:
Jest góra w Tatrach , na której byłem 11 razy więcej

Nie wiem co masz na myśli. Czy na tym szczycie byłeś zatem 23 razy a może 132 razy ? Możesz podać jego nazwę ?
 
 
mieciur 


Wiek: 39
Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 108
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-07-11, 19:53   

O widzisz Panie Dobromił, to czytając tą relacyję w końcu się dowiedziałem o co w tym sprzątaniu Tatr chodzi :)
Ładne zdjęcia.
12 raz na Kościelcu - szacun !
 
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2013-07-12, 06:18   

Tępy Dyszel napisał/a:
panda nie rozumieć język polska. Język polska dla panda być bardzo trudna.


panda być bardzo trudny element i on, ten element, stale szukać vikinga.

Tępy Dyszel napisał/a:
Nie wiem co masz na myśli.

:) No fakt - lekko pobełkotałem. Na demonicznym Beskidzie byłem 23 razy.

mieciur napisał/a:
o co w tym sprzątaniu Tatr chodzi

Bez imprez okolicznych impreza główna nie ma prawa bytu.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-17, 08:10   

Dobromił napisał/a:
W tym samym czasie spora grupa udaje się w górę. Po jakiego kichuja to do tej pory nie wiem.


W tamtym roku miałem taką samą sytuację, jak schodziłem z Czarnego, tzn. spod Chłopka ;) , też waliło jak cholera, a tam parło do góry jeszcze z 10 osób, w tym 2 zakonnice :o-o a ja miałem wrażenie, że tu walczę o życie, a oni jakby nigdy nic ;)

Bardzo ciekawa opcja wejścia na Kościelca, chyba jedna z lepszych jaką znam, zresztą mam do Kościelca wielki sentyment...

PS: Ciesz się, że z życiem uszedłeś, ale nie przez burze, tylko w tej akcji brał też udział Twój dobry znajomy, aż dziwne, że się nie spotkaliście ;) Tylko nie wiem gdzie on sprzątał :)
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-07-17, 08:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2013-07-17, 08:18   

Vision napisał/a:
a tam parło do góry jeszcze z 10 osób, w tym 2 zakonnice


Może chciały być "bliżej Boga" ?

Vision napisał/a:
zresztą mam do Kościelca wielki sentyment...


Mi to się prawie łzy polały na Zadnim :ops ;)

Vision napisał/a:
tylko w tej akcji brał też udział Twój dobry znajomy


Czyżby sam Misc Fotopstryków ? :lol
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-17, 08:20   

Dobromił napisał/a:
Może chciały być "bliżej Boga" ?


No to być może jedyne wytłumaczenie...

Dobromił napisał/a:
Czyżby sam Misc Fotopstryków ? :lol


I to z 20 osobową ekipą...
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2013-07-17, 08:23   

Vision napisał/a:
I to z 20 osobową ekipą...


To z niego jest już Misc Zakonu.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2013-10-04, 22:54   

Dobromił napisał/a:
plan akcji "Czyste Tatry"


Vision napisał/a:
w tej akcji brał też udział Twój dobry znajomy



Dobromił napisał/a:

Czyżby sam Misc Fotopstryków ? :lol


Vision napisał/a:
I to z 20 osobową ekipą...


Chyba nawet wiem kogo macie na myśli, ale nie powiem głośno, bo znowu będzie, że jestem wredna i się czepiam. A niestety poznałam osobiście :zly
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2013-10-07, 06:36   

Jesteś wredna, czepiasz się. Czyżbyś poznała osobiście Michała I Mistrza Foto ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2013-10-07, 09:39   

Dobromił napisał/a:
Jesteś wredna, czepiasz się.


W końcu jakiś komplement :D

Dobromił napisał/a:
Czyżbyś poznała osobiście Michała I Mistrza Foto ?


Na to wychodzi.
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group