Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Kolorowo w okolicach Lubawki

Autor Wiadomość
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2020-11-15, 21:17   

Z okolic Szczepanowa idziemy w stronę zbiornika Bukówka. Wokół przecudne kolory jesieni.



W tym roku jest jakoś wyjątkowo mało czerwieni w przyrodzie, ale tutaj jarzębiny i głogi stanęły na wysokości zadania.





Brzeziniak! Chyba moj ulubiony rodzaj lasu!





A tu już Bukówka. Fajne bajorko otoczone górami. Nie wiem jak to się stało, ale jestesmy tu po raz pierwszy! Tyle razy być w okolicy, a tu nie zawinąć?





Jezioro, podobnie jak nasza Odra w Olawie, nieco wystąpiło z brzegów...



Ciekawy zestaw kempingowy - przyczepa przyciągnięta przez domowej chyba roboty traktorek - kabriolet! :)



Wędrujemy sobie skalistym brzegiem.







Wieża kościoła w Miszkowicach. Wieża była w całości a reszta kościoła to niezadaszona ruina. Odwiedziliśmy to miejsce pare lat temu - RELACJA: https://jabolowaballada.b...-panska_26.html



A potem wspinamy się na strome zbocze. Górka ta nazywa się Zameczek i ponoć są tam jakieś fajne skałki.









No i faktycznie udało się znaleźć skałkę!















Leśny gnom o 3 nogach ;)



Jak się wylezie na szczyt skałki to nawet jakieś widoczki wyłaniają się znad lasu.



Dobre miejsce na popas!



Dziś szef kuchni serwuje leczo z termosa, domowy chlebek, orzechówkę oraz herbate z cytryną i sokiem z malin.





Okolice tamy w miejscowości Bukówka.





Takiego zabezpieczenia furtki to jeszcze nie widziałam! Żeby nawet kolce pod spodem? I wszystko omotane jeszcze drutem kolczastym? Wygląda jakby to powstawało etapami - i była w rejonie rywalizacja między grupą zabezpieczającą a ekipami forsującymi zasieki! Kolejny krok to chyba pole minowe! ;)





Skałki na Zadziernej.





Wracamy do Szczepanowa malowniczo błotnistymi drogami.



_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group