Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Kółeczko na zakończenie lata w Tatrach Zachodnich

Autor Wiadomość
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1892
Wysłany: 2020-09-07, 10:46   

sprocket73 napisał/a:
Dlaczego pokazuję te miejsca, aż boję się pisać. Bo kluczowe jest tutaj Wasze stanowisko dlaczego inni nie powinni ich zobaczyć. To z tym się nie zgadzam. Bo to jest dzielenie ludzi na lepszych i gorszych. Dzielenie turystów na Ludzi Gór i stonkę. To nie jest temat do rozmowy na forum. Dlatego ja już kończę swoje wypowiedzi i więcej nic nie napiszę.


Myślę, że źle rozumiesz nasze stanowisko. To absolutnie nie chodzi o to, żeby ludzie nie mogli czegoś zobaczyć. Chodzi jedynie o to, żeby ich do tego publicznie nie zachęcać, ani nie ułatwiać dostępu w miejsca, dotarcie do których wymaga (a może wymagało...) nieco więcej wysiłku przy dotarciu do informacji, wiedzy topograficznej, a tym samym zazwyczaj większej świadomości tego, gdzie się jest i jak należy się zachować.

Czy to jest dzielenie ludzi - w pewnym sensie tak. O ile rzadkie wizyty pojedynczych pasjonatów w określonych rejonach nie przynoszą im szkody, to skierowanie tam pewnego gatunku "turystów" już owszem. I nie udawajmy proszę, że nie ma ludzi, których obecność w Tatrach szkodzi im ponadprzeciętnie - wydzieranie się, śmiecenie, wypróżnianie się metr od szlaku, zrzucanie (czasem celowe dla zabawy) kamieni, zrywanie krokusów to nie jest rzeczywistość, którą chciałbym zobaczyć w rezerwacie.

sprocket73 napisał/a:
To nie jest temat do rozmowy na forum.

Wolno Ci oczywiście tak uważać, ja mam inne zdanie. To powinien być temat rozmowy za każdym razem, kiedy decydujemy się na w/w publikację z lewizny.
 
 
Gór Ski 

Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 484
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-09-07, 10:46   

sprocket73 napisał/a:
Różnica wzniesień, 3300 metrów. Wychodzi na to, że jeszcze daję radę, jak na starego byka przystało


Trasa z całkiem fajnym dystansem , ale 3km wzniosu to tam nie ma .
Ciekawe jaki jest limes dla Tobiego 5km podejścia ? Choć powrót autem po wyrypie chyba najgorszy

Piotrek napisał/a:
Sprocket bierze Tobiego, bo w razie przyłapania na lewiźnie będzie mógł powiedzieć, że pies mu uciekł i go łapie, bo nie chce by po obszarze chronionym biegał luzem


Dobre Dobre
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5472
Wysłany: 2020-09-07, 10:51   

Gór Ski napisał/a:
ale 3km wzniosu to tam nie ma

Wg mapy.cz jest 3154 + Osobita, czyli ponad 3300. Ale już na innym forum chłopaki wyczaili, ze np. nasza "mapa turystyczna" pokazuje mniej. Tak naprawdę - liczby są tu dla mnie najmniej ważne. Łaziłem cały dzień, góra-dół, to mnie cieszy.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2020-09-07, 10:54   

sprocket73 napisał/a:
Łaziłem cały dzień, góra-dół, to mnie cieszy.


A może by tak : Kamienna Chata w Niżnych - Chopok - Kamienna Chata - Chopok - Kamienna Chata - … I tak 45 razy pod rząd. Z przerwami na wizytę wewnątrz schroniska.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Gór Ski 

Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 484
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-09-07, 10:55   

Prezes napisał/a:
Myślę, że źle rozumiesz nasze stanowisko. To absolutnie nie chodzi o to, żeby ludzie nie mogli czegoś zobaczyć. Chodzi jedynie o to, żeby ich do tego publicznie nie zachęcać, ani nie ułatwiać dostępu w miejsca, dotarcie do których wymaga (a może wymagało...) nieco więcej wysiłku przy dotarciu do informacji, wiedzy topograficznej, a tym samym zazwyczaj większej świadomości tego, gdzie się jest i jak należy się zachować.


I tak pewnie mało kto się tam wybierze , co ciekawe ścieżka na Osobitą jest całkiem w dobrym stanie a na taki legalny Velky Bok w Niżnych Tatrach totalnie zarośnięta , najbardziej jeżeli już chodzi o popularność na szlakach przyczynią się schroniska .
Dla mnie wejście na Kieżmarski czy Osobitą tak samo jest wykroczeniem ale sam się czasem tego dopuszczam więc nie krytykuję
 
 
Gór Ski 

Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 484
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-09-07, 10:59   

sprocket73 napisał/a:
Wg mapy.cz jest 3154 + Osobita, czyli ponad 3300. Ale już na innym forum chłopaki wyczaili, ze np. nasza "mapa turystyczna" pokazuje mniej. Tak naprawdę - liczby są tu dla mnie najmniej ważne. Łaziłem cały dzień, góra-dół, to mnie cieszy.


nie umniejszam akurat przejścia bo to i tak kawał trasy , tylko na mapy.cz zawsze wzniosu są dość mocno zawyżone w stosunku to turistickamapa.sk a na gps jeszcze mniej
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1892
Wysłany: 2020-09-07, 11:04   

Gór Ski napisał/a:
Dla mnie wejście na Kieżmarski czy Osobitą tak samo jest wykroczeniem ale sam się czasem tego dopuszczam więc nie krytykuję

Nie krytykuję samego faktu wejścia, ale jego publikację.

Gór Ski napisał/a:
co ciekawe ścieżka na Osobitą jest całkiem w dobrym stanie a na taki legalny Velky Bok w Niżnych Tatrach totalnie zarośnięta

Są i w Tatrach Zachodnich znakowane szlaki totalnie zarośnięte chaszczami. Są też w rezerwatach "ścieżki" umożliwiające komfortowy przejazd samochodem. To nie do końca jest argument ;)
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5472
Wysłany: 2020-09-07, 11:10   

Dobromił napisał/a:
Z przerwami na wizytę wewnątrz schroniska.
Piszmy otwarcie - znaczy się na piwo?

Gór Ski napisał/a:
najbardziej jeżeli już chodzi o popularność na szlakach przyczynią się schroniska
Oraz kolejki górskie. I ja mógłbym spokojnie pogodzić się z tym, żeby zlikwidować jedno i drugie w imię ochrony przyrody. Tylko tutaj wchodzi w grę konkretna kasa, więc obrońcy przyrody siedzą cicho ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2020-09-07, 11:16   

sprocket73 napisał/a:
Piszmy otwarcie - znaczy się na piwo?


Mają tam herbatę.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5472
Wysłany: 2020-09-07, 11:19   

Dobromił napisał/a:
Mają tam herbatę.

Duży wybór? Bo ja za każdym razem obiecuję sobie, że kupię po drodze, ale jak jadę rano to sklepy pozamykane, jak wracam też.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Gór Ski 

Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 484
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-09-07, 11:43   

Prezes napisał/a:
Są i w Tatrach Zachodnich znakowane szlaki totalnie zarośnięte chaszczami. Są też w rezerwatach "ścieżki" umożliwiające komfortowy przejazd samochodem. To nie do końca jest argument


Kiedyś podjeżdżałem stokówką w ścisłym rezerwacie mijając 7 ambon droga była utrzymana w idealnym stanie więc sam nie miałem skrupułów, a zimą ochroną śniegu na Słowacji mnie nie przekonuje ( tez dziwny zakaz od 1.11)
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1892
Wysłany: 2020-09-07, 11:58   

Na temat ambon tatrzańskich to mogę długo.
Np. (nie napiszę, gdzie): dołek z wodą, obok blok soli umieszczony w wyciętym pniu, 10-15 metrów dalej ambona wbudowana między dwa drzewa.
No, musi to być łowiecka przygoda pełną gębą.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-07, 13:52   

Czemu nie napiszesz gdzie? Myślisz, że my przeczytamy i pójdziemy tam i zrobimy gorsze spustoszenie niż Ci panowie z ambony?
Ja bym wiedział, gdzie nie iść. Nie mam być ochoty uznany za dzika ;)
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1892
Wysłany: 2020-09-07, 14:15   

O ile nie zabierzesz się do lizania bloku soli, nie powinno być problemu.
Z zasady nie piszę na otwartym forum o szczegółach dotyczących miejsc niekoniecznie dopuszczonych do turystyki. Chcesz na PW - daj znać.
Ostatnio zmieniony przez Prezes 2020-09-07, 14:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-07, 17:28   

Nie dzięki. Po prostu póki co same Tatry mnie średnio interesują, że o lewiznach nie myślę nic a nic. W sumie ta Osobita mnie kiedyś interesowała, bardzo mnie interesuje grań między Bystrą a Czerwonymi, ale...wątpię, czy coś poza interesowaniem podejmę. Prędzej grań Bielskich. O ta mnie strasznie ciągnie. Ale też nie szybko.
Ale dzięki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group