Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Klasyka Beskidów

Autor Wiadomość
sokół


Wiek: 39
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 9740
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-03-22, 13:54   Klasyka Beskidów

To będzie szlak klasyczny, ale w wersji long.
Będzie to także opowieść o przyjaźni i jej dramatycznym końcu, chociaż tak naprawdę dużo większe dramaty rozgrywały się z boku. O tym też coś wspomnę, bo w sumie taki czas, że wszyscy coś z siebie wyrzucają, to i ja wyrzucę.

To będzie taki miks wspomnień, bo zamierzam cofnąć się nawet o 27 lat.
Bo powtarzać będziemy trasę, którą zaliczyłem z mamą w 93 roku?
Nasza rodzina się rozpadła, ojciec mieszkał w Katosach, moje siostry zabrał na weekend, a myśmy pojechali właśnie na tą trasę.

Wracam więc tam po kilkunastu latach, z żoną i przyjacielem.
Tak więc zaczynamy w Węgierskiej Górce. I na niebieski szlak się kierujemy. Szlak się ciągnie, ale mamy czasPojawiają się widoki, ale burzowo się robi. To początek czerwca, kolory jeszcze niewypalone przez słońce.Za wiele szczegółów nie pamiętam, na pewno szło się długo. Ale fajny był ten szlak.Na Prusowie, a właściwie w rejonie jego szczytu, to kojarzę, że bardzo mi się podobało, takie łąki były i w ogóle tak sielsko, pomyśleć, że od tego czasu tam nie byłem... Fasola tam łazi co chwilę, mam nadzieję, że jak wpdanę na wakacje w jego okolice to mnie gdzieś zabierze gadzina jedna.To nie ja jestem autorem tego zdjęcia. Mieliśmy jeden mały kompakcik z żoną. W dodatku ciulaty, bo to były dopiero początki cyfrowej fotografii. Robił zdjęcia w rozdzielczości 1600 na 1200. No i żona uchwyciła to coś, przed czym spierdalałem w podskokach z okrzykiem "Kur&& wąż".
A jej zdjęć nie będzie. Je@@ ją pies.A myśmy dochodzili do Boraczej. Pierwszy raz jak tu byłem, z mamą, to też było burzowo. I gdzieś właśnie tu złapała nas burza. I pamiętam, że jak jebło, tośmy się rzucali z matką w trawy, jak żołnierze na filmach wojennych, gdy ktoś granatem ciepnie..Sucha Góra. Tak te zdjęcia oglądałem (znalazłem płytkę) i mnie zastanawia, czemu z dwóch dni mam 80 zdjęć, jak teraz potrafię w jeden zrobić 300.... Człowiek chyba przyzwyczajony był, że kliszę trzeba oszczędzać. Bo innego wytłumaczenia nie widzę.
By the way, nigdy nie byłem na Suchej Górze.Tak wygląda na niebieskim szlaku przez Prusów. Fajnie, co?A to juz powyżej Boraczej, standard. Nie wiem, czy te drzewo jeszcze stoi, ale w 2015 stało. Od tego czasu nie szedłem z Boraczej na Rysiankę. Ba, chyba nie byłem na Rysiance dobrych kilka lat.
A jak szedłem tam z mamą, to wszystko było zalesione. Wszystko!
Hala Redykalna. I Fatra. Też mi się wydaje, że drzew kiedyś jakby więcej było...Ja i Tomek. Byliśmy jak bracia. Tak się wydawało, że nic nie jest w stanie nas poróżnić. Jak bardzo się myliłem... Tomek się wyrwał, bez żony, ale niebawem mieli jechać w podróż życia na trekking u podnóży Himalajów. No i pojechali. Niedługo po tej wycieczce. Aśka (prywatnie to jakoś mi się sztywna wydawała i specjalnie jej nie darzyłem sympatią, ale Tomka uwielbiałem) dostała tam jakiejś zapaści, wróciła jako warzywo. Tomek walczył o nią, rehabilitacje były i w ogóle. Pojechaliśmy razem w Tatry w listopadzie, żeby go jakoś pocieszyć. A potem? Potem najpierw moje życie spłatało mi figla, a zaraz potem Tomek porzucił leżącą niczym warzywo żonę i zaczął wklejać zdjęcia z nową kobietą. Moje sumienie tego nie wytrzymało i nawrzucałem mu tak, że do dnia dzisiejszego się nie odzywamy do siebie.... czasem myślę, żeby pierwszy coś napisać do niego, ale w sumie nawet nie wiem, co.... Już nie mam żalu, ze trzymał stronę mojej żony, gdy sie rozstawaliśmy i okazał się kawałem palanta. W sumie to nie wiem, czy dobrze zrobiłem, oceniając go z tym, co zrobił ze swoją żoną. Po prostu postanowiłem pamiętać tylko te dobre momenty, a ten wyjazd był jednym z nich.


Ciśniemy dalej, ku Lipowskiej.W schronisku zostawiamy graty (będziemy tam spać) i ruszamy na posiadówkę ku niedalekiej Rysiance.
Rankiem ruszamy ku Romance. Jest gorąco, a głowy bolą.Romanka zaprasza.Rzut okiem za siebie.Przy okazji nieco się pogubiliśmy, tracąć ścieżkę, więc musieliśmy krzaczorować, żeby wrócic na właściwe tory, w końcu się nam to udało i byliśmy juz prawie na Romance.
A potem stromym niebieskim szliśmy ku Słowiance.
Miejce, gdzie łączy się niebieski z czerwonym, Słowianka już blisko, mamy nadzieję kupić coś do picia, bo tak gorąco, że wszystko wypiliśmy po drodze.


Jedno z nielicznych zdjęć, jakie zrobiłem po drodze, czy to z braku chęci? Może z pragnienia?

Stacja turystyczna na Słowiance była zamknięta, po drodze pogoniły nas jakieś jebane gęsi, gorąco było jak piekarniku, to nie była fajna wycieczka.

Odliczałem tylko czas, żeby zejść do Żabnicy, ale tam żadnego sklepu! Dopiero w Wg był jeden otwarty...Dwulitrową colę wypiłem w dziesięć minut. I taka to była wycieczka!


ps. A jak się potoczyły losy bohaterów? Ja tam mam się dobrze, Asia jeździ na wózku, wymaga notorycznej opieki, w zasadzie to są dane sprzed dwóch lat, bo obecnie to nie wiem, co z nią... Jak ktoś ciekawy bardziej to trzeba wpisać Joanna Zakolska i wyjdzie.
A dwójka pozostałych uczestników wycieczki to nie wiem...
Ostatnio zmieniony przez sokół 2020-03-22, 14:11, w całości zmieniany 5 razy  
Profil Facebook
 
 
ceper 

Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 7890
Wysłany: 2020-03-22, 14:33   

Nie tylko do Ciebie, ale także do innych osób mam kilka pytań o ich losy (ale tylko bezpośrednio), bo muszę sobie trochę spraw dopowiedzieć, bo te internety zadają mi wiele pytań. Czasem niechcący mi się coś kliknie i potem się zastanawiaj. Internety to przekleństwo, gdy ma się za dużo czasu. :o-o

33km, podejść 1500 metrów w 2 dni? Wstyd. Tyle to robi w dzień facet po 50-tce z dwoma plecakami. :zol
 
 
sokół


Wiek: 39
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 9740
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-03-22, 14:36   

ceper napisał/a:
także do innych osób mam kilka pytań o ich losy


Pytaj, ma to związek z alkową, będziesz zadowolony.
_________________
Lepiej paść na stojąco, niż przetrwać bitwę na kolanach
Profil Facebook
 
 
Sebastian 


Wiek: 47
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 1197
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-03-22, 14:40   

to jest ta trasa, co ostatnio rozważaliśmy, a skończyło się na Kotarzu?
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 8872
Wysłany: 2020-03-22, 14:42   

Pamiętam tę sprawę. Na Górskim Świecie robiliśmy składkę na leczenie.
_________________
Decyzją administracji naganę otrzymał:

Dobromił - za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum.
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2020-03-22, 14:47   

Hmm, co napisać w odpowiedzi na taką osobistą relację?
Burzowo. Mrocznie. I na zdjęciach, i treściowo.
 
 
laynn 


Dołączył: 01 Sie 2013
Posty: 9697
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2020-03-22, 15:02   

Kiedyś myślałem, że po górach chodzą ludzie w porzo. Ale to byłem w liceum...
_________________
Tam na dole zostało Wszystko to co cię męczy
Patrząc z góry wokoło Świat wydaje się lepszy
https://mniejszeiwiekszegory.blogspot.com/
https://www.flickr.com/photos/138543993@N07/albums
Profil Facebook
 
 
ceper 

Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 7890
Wysłany: 2020-03-22, 15:02   

sokół napisał/a:
ceper napisał/a:
także do innych osób mam kilka pytań o ich losy

Pytaj, ma to związek z alkową, będziesz zadowolony.
Właśnie tego nie wiem... :rol
Intryguje mnie, dlaczego do Moskwy ludzie jeżdżą przez Paryż (zamiast przez Warszawę). Pewnie to romantycy. ;)
Dla kosmity wiele rzeczy jest niezrozumiałych. Skąd? Jak to? Dlaczego? Życie jest bajką, trza dostrzec jej kolory. Szarość puścić w zapomnienie. Pracę sobie każdy wybiera, współtowarzysza podróży też, koledzy zaś Cię wyszykują - powiadała babcia żony, która tylko raz przez 92 lata użyła słowa niecenzuralnego: a to sq... za dobromilne opłaty przy darowiźnie. :|
 
 
sokół


Wiek: 39
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 9740
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-03-22, 15:15   

Nie do końca Sebek, to dłuższa wersja, niby 33 km, ale do zajebania się w jeden dzień...

Niemniej środkowa część się zgadza,

Ogólnie to nie jest osobista relacja... Bo mnie to ani ziębi, ani parzy dzisiaj. Ale wówczas to się zagotowałem do granic możliwości... Bo facet powtarzał, że jego żona to całe jego życie, ale w pewnym momencie zrobił totalny zwrot o 180 stopni. I mój rozum nie był w stanie tego zrozumieć.

Wtedy myślałem innymi kategoriami. Zobaczył, że żona to warzywo, że nic z niej nie będzie poza obowiązkami to dał dyla do innej, co przynamniej mu d. dała.
A teraz? Sam nie wiem, co mam o tym myśleć.... W zasadzie chyba nie powinienem w ogóle go oceniać, bo w sumie to nie byłem w jego skórze i nie wiem, czym się chłop kierował... Może tym, że w końcu życie jest tylko jedno?

Mnie tylko wtedy ubodło, że frazesy typu "kocham cię" i "będę z tobą do końca" okazały się tylko pustymi słowami. A ja zawsze w te słowa wierzyłem. I chyba tu pies był pogrzebany.
_________________
Lepiej paść na stojąco, niż przetrwać bitwę na kolanach
Profil Facebook
 
 
ceper 

Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 7890
Wysłany: 2020-03-22, 15:21   

sokole - głowa do góry, dodam Ci otuchy. ;)

Jakub 1:2 Za powód do radości, bracia, poczytujcie sobie również doświadczenia, które na was spadają.
Psalm 30:6 Jego gniew trwa bowiem jedną chwilę, dobroć zaś - długa jak całe życie. I jeśli nawet płacze człowiek wieczorem, ranek przywraca mu radość. (zwłaszcza w poniedziałek)
Psalm 89:16 Szczęśliwy lud, który umie się cieszyć.
Iza 55:12 Naprawdę ruszycie w drogę z radością i bezpiecznie dojdziecie na miejsce. Góry i wzniesienia cieszyć się będą i wołać wesoło a wtórować im będą wszystkie drzewa polne.(da się to odczuć w Twych relacjach)
Efez 5:18 Nie upijajcie się też winem, bo to was doprowadzi do rozwiązłości...
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2020-03-22, 15:32   

Dla mnie dość osobista ta relacja. Bo ja nie napisałabym nigdy nic takiego i nie wrzuciła do netu. Ale każdy ma swoją granicę.
A, i jedna z pierwszych rzeczy, którą sobie pomyślałam po przeczytaniu, to ta, że ceper będzie miał znowu używkę.
I jak widać, nie pomyliłam się.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 36
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 2256
Wysłany: 2020-03-22, 15:34   

laynn napisał/a:
Kiedyś myślałem, że po górach chodzą ludzie w porzo. Ale to byłem w liceum...


Ale z ciebie był naiwniak ;)

Sokole, człowiek z wiekiem wszystko widzi inaczej ...
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 8872
Wysłany: 2020-03-22, 15:40   

Wiolcia napisał/a:
Dla mnie dość osobista ta relacja. Bo ja nie napisałabym nigdy nic takiego i nie wrzuciła do netu. Ale każdy ma swoją granicę.
A, i jedna z pierwszych rzeczy, którą sobie pomyślałam po przeczytaniu, to ta, że ceper będzie miał znowu używkę.
I jak widać, nie pomyliłam się.


A bo Tomek lubi takie relacje pisać ;) Nie oceniam, tylko stwierdzam fakt.

I jeszcze napiszę co mi się w tej sprawie nie podobało. Czy dobrze zrobił zostawiając tę dziewczynę... może trudno na to odpowiedzieć. Ale na pewno źle zrobił pisząc bez zahamowań na forach turystycznych jak to mu obecnie jest fajnie i że się nie przejmuje zbiórkami I opieką. Mógł sobie tego darować.
_________________
Decyzją administracji naganę otrzymał:

Dobromił - za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum.
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2020-03-22, 15:40   

Adrian napisał/a:
laynn napisał/a:
Kiedyś myślałem, że po górach chodzą ludzie w porzo. Ale to byłem w liceum...


Ale z ciebie był naiwniak ;)

Też tak myślałam. A potem zaczęłam bywać na forach i grupach o górach.
 
 
ceper 

Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 7890
Wysłany: 2020-03-22, 15:51   

Wiolu, jako polonistka powinnaś odróżnić troskę/empatię/ od "używki" - przecież staram się wesprzeć kolegę duchowo. Nie mam uprzedzeń w przeciwieństwie do wielu osób, ale
Adrian napisał/a:
człowiek z wiekiem wszystko widzi inaczej ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi