Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Kijki trekkingowe

Autor Wiadomość
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-08, 08:08   Kijki trekkingowe

Kiedyś się zapierałem, że do niczego mi to niepotrzebne, niestety po kilku wyjazdach w góry siadało mi kolano, tak, że potem przez tydzień, albo i dłużej nie mogłem za bardzo normalnie chodzić, tylko kulałem. No i dałem się namówić na kijki. Jak ręką odjął normalnie, przez pierwszy miesiąc coś tam jeszcze pobolewało, ale jak już przestało, to do dnia dzisiejszego ani razu kolano mnie nie bolało i już nigdy się nie przeciążyło. Wprawdzie potem zrezygnowałem już z kijków na jakiś czas, ale to jak w formie byłem i niby nic się nie działo, no ale ostatnio znów musiałem do nich wrócić i tak już zostanie. Moim zdaniem nawet jak teraz nic nam nie dolega, to to się kiedyś odezwie tak czy tak, a dzięki kijkom mam nadzieję, że to się opóźni albo nie odezwie się wcale. W sumie to już od dawien dawna chodziło się z kijami, ciupażkami itp. więc coś to miało na celu. ;)

Z kijkami akurat udało mi się trafić za pierwszym razem, chociaż tanie to one nie były, może dlatego, ale postanowiłem od razu kupić coś porządnego i tak wybór padł na:

Black Diamond TRAIL SHOCK



Kupiłem je za 379 zł. Mają już 2 lata i sprawują się świetnie, przeżyły kilka lotów, upadków i wszystko gra. Raz się jeden wygiął niczym łuk, ale wyprostowałem i jest jak nowy. Bardzo dobrze trzymają się dłoni, groty po 3 latach praktycznie zero starte i jeszcze na wymianę sporo muszą poczekać... System zacisku: FlickLock, świetnie się sprawdza, w przeciwieństwie do tych zakręcanych, jak się poluzuje to można dokręcić i trzyma jak złoto. Nigdy w życiu nie zdarzyło mi się, żeby chociaż centymetr, a nawet milimetr ;) ten kijek się złożył, a ważę około 100 kg :DD Przedłużana rączka też świetnie się sprawdza przy podejściach, że właściwie nigdy ich nie regulowałem, tak jak je ustawie na początku tak idę z nimi i w górę i w dół. Absorber, to jest ważna rzecz, o ile wiem, że wszyscy na to narzekają, to chyba nie widzieli jak wygląda absorber BD. :usm Tzn. w wielu kijkach jest on gdzieś tam w środku kijka i po czasie się pieprzy, potem coś w tym kijku lata, tutaj nie ma tego problemu, poza tym absorber jest progresywny :DD Świetna sprawa ogólnie mówiąc. Co do minusów to jedynie można zaliczyć to, że w jednym kijku po 3 latach trochę się oznaczenia do ustawiania starły, w dolnej jego części, ale to jest ewidentnie moja wina, bo kijków nie powinno się składać jak są mokre, od razu po zimowym trekkingu na przykład. Gdybym tak nie robił, to do dziś te napisy byłyby jak nowe.

No ale oczywiście są też pewnie inne dobre kijki, ja innych nie miałem, to nie mam porównania, podobno LEKI też są świetne. Tyle, że ja już moich na nic bym nie zamienił.
 
 
lucyna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-08, 08:56   

Mam, mam i nie zmienię na inne, chyba że mi padną. Na to na szczęście nie zanosi się. Kupiłam je z 6 lat temu, drogie jak diabli, chyb zapłaciłam coś z 500 zł. Użytkuję je bardzo, bardzo często, tak ze 100 razy rocznie, nie czyszczę, nie konserwuję, bo po co? Stawałam po nich, wpadały mi w szczeliny, nawet zach pomocą potrafię przeskoczyć strumyczek, a śladów zniszczenia rawie nie widać. Są tylko starte końcówki, porysowane talerzyki. Ten ideał to leki enzian
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-08-08, 10:19   

Ja mam salewy, też zaciskowe i są gites. Miałam kiedyś zakręcane i nigdy już takich nie kupię. Moje są ino za długie nawet po złożeniu, ale chciałam kupić taniej, więc grzech narzekać ;-)
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom

Wysłany: 2013-08-08, 19:02   

Ja mam fizany, ośmioletnie, zakrecane, uzywane niegdyś stale, dziś jedynie sporadycznie noszę, jakby kolano się przekręciło, ogólnie kijki mi zawadzają.
Profil Facebook
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-08, 22:23   

Malgo Klapković napisał/a:
Moje są ino za długie nawet po złożeniu, ale chciałam kupić taniej, więc grzech narzekać ;-)


Ty chyba tak wcale mało za nie nie dałaś, tylko z tego co pamiętam to byłaś nagrzana na Salewy, czy ktoś Ci tam polecał ;) Ja w sumie z tego powodu nie kupiłem tych Leki, bo właśnie też są w większości dwu-częściowe, co dla mnie je dyskwalifikuje, bo po złożeniu to rzeczywiście wystaje strasznie poza plecak, dlatego szukałem czegoś trzy-częściowego.

sokół napisał/a:
ogólnie kijki mi zawadzają.


No właśnie mi też, ale jednak zauważam więcej ich plusów, dlatego pieprze, będę nosił...
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-08-08, 22:42   

Vision napisał/a:
chyba tak wcale mało za nie nie dałaś

Nie pamiętam, ale chyba coś ok. 200zł.
Ostatnio częściej je noszę przytroczone do plecaka niż używam, wygodnie jest mieć wolne ręce, zwłaszcza, że u szyi merda się wielka kolumbryna (aparat), ale muszę się doprowadzić do porządku w tej kwestii ;)
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-08, 23:03   

Mi tam kijki nie kolidują z aparatem, często nawet idzie wykorzystać je jako taki prowizoryczny statyw, szczególnie jak Ci się ręce trzęsą. ;)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-08-09, 07:37   

A ja nie lubie jak mi ktoś kijkami merda przed nosem. W zeszłym roku w Dierach to bym oko stracił :rol . Swoją drogą te kijki to chyba też trzeba wiedzieć kiedy używać a nie machać nimi gdzie popadnie i w każdym terenie.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-09, 07:40   

No z tym to różnie bywa, fakt też nie raz bym kijem dostał, ale jak ktoś idzie z tym normalnie to mi się wydaje, że jest ok. W sumie jakbym chodził na trasy po 15 km to bym ich nie brał, ale że chodzę na dłuższe to mi po prostu pomagają więcej przejść. Mnie to najbardziej za to denerwuje, jak ktoś nie zakłada gumek na te groty i całą drogę do Morskiego Oka mi tym trzaska o asfalt ;)
 
 
margit


Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 8
Wysłany: 2013-08-25, 19:41   

Vision napisał/a:
Mnie to najbardziej za to denerwuje, jak ktoś nie zakłada gumek na te groty i całą drogę do Morskiego Oka mi tym trzaska o asfalt ;)

o to to to

Moje Leki ultralite titanium służą mi dzielnie już parę lat i kocham je miłością bezgraniczną. Tyram nimi bardzo, bo na co dzień używam ich no pseudonordica ;) Nie miałam nigdy innych to porównania brak, ale są lekkie jak piórko, mają wygodną rączkę i jak je kiedyś trafi cuś, to też kupię tej firmy i będę szukać czegoś podobnego :)
 
 
Iwona S

Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 244
Wysłany: 2013-09-10, 15:48   

Ja mam takie.

http://www.sport-klausman...CFYdf3godZyMAHA


Przekonała mnie waga - 22 dkg
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2013-09-10, 16:32   

Iwona S napisał/a:
Ja mam takie.

http://www.sport-klausman...CFYdf3godZyMAHA


Przekonała mnie waga - 22 dkg


Hej Iwona !
Czy ja dobrze widzę, czy one są składane na 4 i nie mają regulowanej długości ?
Dla mnie niestety za krótkie, optymalna długość dla mnie to 115 cm.

Kijków używam od 12 lat, miałam kolejno "Masters", które kupiłam na Słowacji, bo u nas nie były jeszcze wtedy dostępne, następnie Hi-Mountains ( w domyśle - też "Masters"), obecnie od 4 lat mam "Leki".
Dla mnie największą zaletą kijków jest ich niezawodność, wszelkie bajery (w tym szczególnie amortyzator) uważam za absolutnie zbędne.
 
 
Iwona S

Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 244
Wysłany: 2013-09-10, 18:15   

Basia Z. napisał/a:
Czy ja dobrze widzę, czy one są składane na 4 i nie mają regulowanej długości ?



Składają się na trzy części, można regulować. To jest nowsza generacja, bo kiedyś były takie że nie można było regulować. Oczywiście regulacja jest ograniczona. Od 95 -110 albo 105 -125.
Mój mąż jak je zobaczył i wziął do ręki to zbaraniał. Co to za długopisy? zapytał. Zrobiły na nim wrażenie.

Mnie bardzo zależy na wadze, choć akurat te kijki nie nadają się na góry lodowcowe ale mimo wszystko je biorę bo muszę minimalizować wagę plecaka.
 
 
dagomar 


Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 1273
Skąd: z nizin
Wysłany: 2013-09-10, 19:15   

Dla mnie po pierwsze korkowa, wyprofilowana rękojeść, po drugie muszą być sztywne, wszelkie amortyzatory są niebezpieczne, po trzecie regulacja długości, po czwarte wytrzymałość na zginanie, waga ma mniejsze znaczenie
_________________
luknij na moje panoramy i galerie
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-10, 19:33   

dagomar napisał/a:
wszelkie amortyzatory są niebezpieczne


Dlaczego? Akurat ten amortyzator co ja mam jest wg mnie bardzo bezpieczny i przy mojej wadze przy schodzeniu z górki różnica jest ogromna, między moimi kijkami, a kijkami bez amortyzatora.

Dodam, że wcześniej też nie byłem zwolennikiem amortyzatorów, dopóki nie zobaczyłem tego co mam teraz.

Iwona S napisał/a:
22 dkg

chyba jeden? ;) Co nie zmienia faktu, że i tak są bardzo lekkie, zresztą ja tam lubię wszystkie rzeczy od BD i jeszcze póki co na niczym się od nich nie zawiodłem i oby tak zostało.
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-09-10, 20:46, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group