Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

W morderczym upale wybrałem się do paczkomatu

Autor Wiadomość
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5819
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-08-27, 15:32   W morderczym upale wybrałem się do paczkomatu



Wskutek różniastych zawirowań spędzam sobotę w Krakowie. Rano pojechałem na rowerze do Tyńca, ale nie brałem aparatu - pogoda jest absolutnie nie fotograficzna. W międzyczasie dostałem maila, że mogę odebrać w paczkomacie zamówienie z Allegro. Pomyślałem, że pierdolnę z tego relację, a co! Trochę nadłożyłem drogi do tego paczkomatu, ale warto było ;)


Rozpoczynam trasę przy dawnych zakładowych mieszkaniach kolejowych, takich małopolskich "familokach". Takie kamienice można znaleźć jeszcze w kilku miejscach w Krakowie, oczywiście zawsze przy torach.


Jedna ze wspólnot urządziła własnym sumptem całkiem ładny zieleniec przed kamienicą. Czerwona tabliczka ostrzega, że pieskom wstęp wzbroniony.


Pierwszy punkt gastronomiczny na trasie: czynna całą dobę kebabownia "U Szwagra". Tłusto, słono i niezdrowo, za to nie dorobili się ani jednej ławy i stołu, gdzie można by skonsumować bez ujebania sosem.


Dalszy odcinek trasy wiedzie przez Park Strzelecki. Park jest własnością Bractwa Kurkowego, takiej starożytnej organizacji, która w średniowieczu zrzeszała mieszczan broniących murów obronnych, teraz kurkowie to takie stowarzyszenie towarzysko-biznesowo-polityczne wzajemnego wspierania się, takie TWA ;)


Park jest ładny, drzewa dają dużo cienia, sporo alejek spacerowych, ale niestety został przez Kurków upstrzony niezliczoną ilością pomników, które często rozminęły się z dobrym gustem, jak również są świadectwem rozbuchanego ego bractwa. Lepiej by się przysłużyli, gdyby fundnęli w parku huśtawki i piaskownicę.




pomnik Ignacego Paderewskiego






pomnik Tego, Co O Niczym Nie Wiedział


samojebka z Nikona


księga pamiątkowa królów Bractwa Kurkowego z II połowy XX wieku - pisałem coś o ego Bractwa?


królowie Bractwa Kurkowego w latach 1834-1914


Celestat - miejsce ćwiczeń i spotkań kurków, obecnie część Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Kurki kilka lat temu chciały urządzić strzelnicę w parku, motywując ten pomysł faktem, że w XIX wieku była tu strzelnica. Pomysł debilny, zwłaszcza że w XIX wieku to były obrzeża Krakowa, który kończył się fortem na terenie obecnego Ronda Mogilskiego, a teraz to ścisłe centrum. Na szczęście kurki wpadły na pomysł, że wybudują strzelnicę, jak miasto da im kasę, hahaha i pomysł upadł.
Z parku wychodzę na ulicę Lubicz. Przede mną mini-osiedle Browar Lubicz zbudowane na miejscu dawnego browaru Kraków, potem filii Browaru Okocim. Pamiętam, jak we wczesnych latach 80 XX wieku moja babcia używała miejscowego piwa Barbakan do mycia czy układania włosów, piwo to podobno tylko do tego się nadawało.


Bezpieczeństwo na trasie zapewnia Komisariat Policji przy ul. Lubicz, zwany potocznie "Białym Domkiem"


Przede mną trzy biurowce, od lewej: stary biurowiec Nafty, obecnie nieużytkowany, nowy biurowiec ze szkła i stali, takie "akwarium" pożerające mnóstwo energii do ogrzewania w zimie i klimatyzacji w lecie, oraz zbudowane w latach 90 Centrum Biurowe Lubicz, przy którym znajduje się od niedawna paczkomat Allegro.




odbieram przesyłkę, fanfary


Droga powrotna wiedzie gastronomicznym szlakiem ul. Rakowickiej i Topolowej, gdzie można się zatracić na długie godziny. Ciekawsze miejsca to widoczna wyżej restauracja gruzińska,


restauracja włoska


nowy budynek Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego


obiady "domowe" i ciastkarnia obok


fajna i lubiana kawiarnia


na horyzoncie kościół Karmelitów

Skręcam w Topolową


Absolutnie kluczowe miejsce na trasie - całodobowy sklep alkoholowy


Pałacyk - siedziba Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, kiedyś Muzeum Lenina


Jeśli komuś trasa zajęłaby dużo czasu, to może przenocować w znajdującym się na rogu Bosackiej i Topolowej aparthotelu. Ja jednakże podążam już do domu, by w chłodzie klimatyzowanego mieszkania otworzyć przesyłkę.

I taka to była wyprawa.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3724
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2022-08-27, 15:59   

Sebastian napisał/a:
by w chłodzie klimatyzowanego mieszkania otworzyć

Browara :)
Sebastian napisał/a:
pisałem coś o ego Bractwa?

To takie bufony,i się nie myliłem :D .
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9353
Wysłany: 2022-08-27, 16:01   

Trzeba przyznać, że oprócz pięknego miasta, macie tam równie piękne paczkomaty :D

Tyle knajp i nic nie zjadłeś? Pewnie do domu dotarłeś resztkami sił ?

Te wyprawy do paczkomatu bywają nieludzko wyczerpujące, tylko zdjęć jakoś mało jak na wyjście po paczkę :P
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-08-27, 17:09   

Zdecydowanie za mało zdjęć. Za mało fasoli w tej zupie fasolowej.
Profil Facebook
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5819
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-08-27, 18:00   

Adrian napisał/a:
tylko zdjęć jakoś mało jak na wyjście po paczkę :P

sokół napisał/a:
Zdecydowanie za mało zdjęć. Za mało fasoli w tej zupie fasolowej.

A tak się starałem...
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1084
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2022-08-27, 18:29   

Dawno nie widziałem tak dobrej kryptoreklamy :D
_________________
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-08-27, 20:30   

Teraz mówi się - lokowanie produktu.

Mimo to, całkiem ciekawa epopeja :-) Tym bardziej, że dzięki paczkomatowi poznaliśmy Kraków inny niż Sukiennice i Wawel.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-08-28, 09:57   

Relacja jak tralala. Są przekleństwa, jest mowa o żarciu, o alkoholu, no niczego nie brakuje.
A nie. Nazw w 15stu językach - ale TWA się nie przypierdoli czyli jest dobrze :D
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5819
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-08-28, 10:27   

laynn napisał/a:
Nazw w 15stu językach

Bo Kraków to prapolskie miasto :P
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-08-28, 10:54   

Wczoraj byłem w najstarszym mieście małopolski, to wiem, że rozwój tych dwóch miast był dzięki przybyszom z zniemczonego Śląska, więc ja tam nie wiem ;) :D
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-08-28, 15:24   

A Sprocket nie chciał po Cie podjechać, żeby Cię wziąć do tego paczkomatu?
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14323
Wysłany: 2022-08-29, 09:13   

Sebastian napisał/a:
za to nie dorobili się ani jednej ławy i stołu, gdzie można by skonsumować bez ujebania sosem.


I podobno przez to są "kultowi". Słyszałem taki debilny tekst.

Sebastian napisał/a:
Lepiej by się przysłużyli, gdyby fundnęli w parku huśtawki i piaskownicę.


Pomniki są ważne. Bo np taka Piaskownica im JP II brzmi niepoważnie. Więc strzelcy idą w pomniki. A swoją drogą ładny to park. Miło go wspominam.

Sebastian napisał/a:
pisałem coś o ego Bractwa?


Nie przesadzaj. Mogli to ze złota zrobić.

Sebastian napisał/a:
odbieram przesyłkę, fanfary


Szkoda że tego nikt nie upamiętnił. Ty w blasku fleszy wyciągający paczkę - na 125 zdjęciach.

Sebastian napisał/a:
na horyzoncie kościół Karmelitów


To ten z mumiami w podziemiach ?

Sebastian napisał/a:
to może przenocować w znajdującym się na rogu Bosackiej


Polecam. Było wesoło.

Seb ! Liczę na kolejną relację "paczkową" !
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group