Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Śnieżne Kotły. Zamknięcie zimowego tryptyku w Karkonoszach

Autor Wiadomość
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-03-12, 23:27   Śnieżne Kotły. Zamknięcie zimowego tryptyku w Karkonoszach

Tegoroczny wypad na biegówki w Góry Izerskie zaowocował jedną wycieczką w Karkonosze. W sam raz po to, by zamknąć zimowy karkonoski tryptyk.



Śnieżne Kotły: http://www.kuzniapodrozy....w-labska-bouda/
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9370
Wysłany: 2020-03-13, 05:44   

Jeżeli uda się w tym roku wakacyjny wypad w Karkonosze, to z pewnością twoje relacje posłużą jako mała ściąga ;)
Schroniska naszych sąsiadów są zdecydowanie ładniejsze od naszych i z miłą chęcią pooglądam je z bliska :)
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-03-13, 07:18   

Te czeskie schroniska w Karkonoszach to chyba raczej hotele górskie.
Profil Facebook
 
 
opawski1 


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 1051
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2020-03-13, 09:08   

Czeskie schroniska mają to to siebie, że funkcjonują jak hotelo-restauracje. Na przykładzie Jeseników powiem, że nocleg w takim przybytku kosztuje kilkaset koron, a wchodząc do schroniska coś zjeść, jeszcze dobrze nie zajmiesz miejsca i nie zdjemiesz kurtki, a już kelner stoi i pyta co chcesz zamówić. Oczywiście masz zakaz wyjmowania swojego prowiatnu, choćby wody. Podejrzewam, że w karkonowskich jest tak samo, ale może się mylę, niech ktoś mnie oświeci? ;)
Także z polskimi schroniskami nie wiele mają wspólnego.
_________________
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Profil Facebook
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2020-03-13, 10:00   

Z mojej perspektywy jesteśmy 100 lat za Murzynami. Podoba mi się rozwiązanie w Czechach - wchodzisz i wychodzisz jak gość z obiektu turystycznego standardu. Na temat chatek już wielokrotnie wyrażałem swą opinię. W chatkach-ruderach miałem większe obawy niż przed koronawirusem: czy coś mi się nie przyklei: but do podłoża, spodnie do siedziska czy rękaw do stołu, nie mówiąc o ogólnodostępnej kuchni (z reguły syf oraz kupa śmieci). Wizyta w takim obiekcie wymaga walki ducha i rozsądku przed wejściem, zaś dezynfekcji, dezynsekcji tudzież deratyzacji po opuszczeniu klimatycznego obiektu. Bez obawy zawału serca mogę wejść do takiego obiektu nie spotykając zaprawionej w bojach "ekipy" P, chociaż Pudelka solo już tak. ;)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-03-13, 15:01   

Adrian napisał/a:
Jeżeli uda się w tym roku wakacyjny wypad w Karkonosze, to z pewnością twoje relacje posłużą jako mała ściąga ;)
Schroniska naszych sąsiadów są zdecydowanie ładniejsze od naszych i z miłą chęcią pooglądam je z bliska :)

Fajnie, że komuś relacje się przydadzą - sama przeglądam te forumowe, planując wyjazdy.
A schroniska? Akurat Labska bouda nie bardzo mi się podoba, za to Martinova jak najbardziej.

Sebastian napisał/a:
Te czeskie schroniska w Karkonoszach to chyba raczej hotele górskie.

opawski1 napisał/a:
Czeskie schroniska mają to to siebie, że funkcjonują jak hotelo-restauracje.
Także z polskimi schroniskami nie wiele mają wspólnego.

No właśnie. W górach jestem przyzwyczajona do trochę innych obiektów, a nie takich wielkich budynków z restauracją w środku. Ale skoro jest zapotrzebowanie na tego typu miejsca, to nic mi do tego. Przynajmniej w Czechach, bo w Polsce nie chciałabym, w przeciwieństwie do cepra, by takie obiekty były standardem w polskich górach.

ceper napisał/a:
Z mojej perspektywy jesteśmy 100 lat za Murzynami. Podoba mi się rozwiązanie w Czechach - wchodzisz i wychodzisz jak gość z obiektu turystycznego standardu. Na temat chatek już wielokrotnie wyrażałem swą opinię. W chatkach-ruderach miałem większe obawy niż przed koronawirusem: czy coś mi się nie przyklei: but do podłoża, spodnie do siedziska czy rękaw do stołu, nie mówiąc o ogólnodostępnej kuchni (z reguły syf oraz kupa śmieci). Wizyta w takim obiekcie wymaga walki ducha i rozsądku przed wejściem, zaś dezynfekcji, dezynsekcji tudzież deratyzacji po opuszczeniu klimatycznego obiektu. Bez obawy zawału serca mogę wejść do takiego obiektu nie spotykając zaprawionej w bojach "ekipy" P, chociaż Pudelka solo już tak. ;)

Nie mówimy przecież o chatkach, tylko o zwykłych schroniskach, jakich w polskich górach jest sporo. I to je porównuję z tymi czeskimi. A Ty ciągle wywlekasz swe traumy chatkowe...
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2020-03-13, 16:15   

opawski1 napisał/a:
Podejrzewam, że w karkonowskich jest tak samo, ale może się mylę, niech ktoś mnie oświeci?

no tak, za nocleg to chyba trzeba wydać co najmniej 500 koron (gleba :P w Lucni boudzie). Ale generalnie jedzenie bardziej mi tam smakuje niż po polskiej stronie, o piwie nie wspominając...
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2649
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2020-03-13, 18:40   

Wiolcia napisał/a:
W górach jestem przyzwyczajona do trochę innych obiektów, a nie takich wielkich budynków z restauracją w środku.

W Czechach większość górskich obiektów to hotele lub pensjonaty, do których przyjeżdżają goście na pobyt najlepiej na tydzień.
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-03-14, 17:48   

włodarz napisał/a:
Wiolcia napisał/a:
W górach jestem przyzwyczajona do trochę innych obiektów, a nie takich wielkich budynków z restauracją w środku.

W Czechach większość górskich obiektów to hotele lub pensjonaty, do których przyjeżdżają goście na pobyt najlepiej na tydzień.

Nie znam wielu schronisk czeskich, ale te w Beskidzie Śląskim czy Śląsko-Morawskim bywają mniejsze. Girova, Filipka, fajna chata Ostry - zdarzają się takie podobne do polskich.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang