Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Już teraz wiem dlaczego Babia Góra jest Babią Górą...

Autor Wiadomość
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-02-24, 09:11   

_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-02-24, 14:16   

[quote="DobromiłPanie ... Jak Ty wejdziesz w taki teren w rakach to ja już widzę Twe pocięte nogi ... Bądź poważny.[/quote]
Przeca nie takie prawdziwe raki, tylko ze dwa małe ząbki na spodzie, żeby n.p. z śliskiego pnia nie zjechać albo oblodzonego głaza. Tak to sobie przynajmniej wyobrażam :rol
 
 
mieciur 


Wiek: 39
Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 108
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2014-02-24, 17:40   

Racja, Piotrek kup sobie zwykłe raczki. Dobromił ma racje, że z klasycznymi rakami to nie ma co się pchać. Zresztą z doświadczenia wiem, że w zwykłych rakach na wystających kamieniach spod śniegu to idzie tylko nogi połamać.
 
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-02-24, 18:27   

Jak jesteśmy przy raczkach, to który typ polecacie?
http://allegro.pl/raki-ra...3955705291.html
http://allegro.pl/raki-ra...3991667201.html
http://allegro.pl/nakladk...3980517381.html

Mieciur, sorki za offtop jakby co..
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2014-02-24, 18:37   

Myślę, że ten offtop śmiało można przenieść do drobiazgów w góry, gdzie już była prowadzona jakaś rozmowa o nakładkach. Ja mam podobne do tych ostatnich, dlatego że brat mi kupił. Chodziłam już w nich. Na pewno czułam się pewniej niż w gołym bucie. Wydaje mi się jednak, że te pozostałe, które pokazałeś, mają lepsze kolce. Ja bym wybrała te środkowe, żeby na całej powierzchni stopy mieć jakieś kolce, ale być może wystarczą tylko z przodu.
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2014-02-24, 19:08   

bton1 napisał/a:
Jak jesteśmy przy raczkach, to który typ polecacie?

Kaszana! żaden z tych modeli, nie nadaje się tak naprawdę w teren :(
To są jakieś miejskie gadżety...
W góry to nic lepszego niż raki (takie normalne) nie wymyślono...
A w taki teren mieszany to trza kupić taki sprzęt ,żeby się miało co do tego śniegu czy lodu wbić , a nie takie pinezki ;)
ja mam zamiennie z klasycznymi rakami , cos takiego jak ponizej i sobie bardzo chwalę. Lekkie, wygodne, nie wykręca nóg, i skuteczne :)
_________________
in omnia paratus...
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-02-24, 19:32   

No to o takie coś właśnie mi chodzi, nie o wielkie raczyska :rol . Coś małego żeby tylko mieć ewentualnie jakieś zaczepienie. W dodatku lekkie i niewielkie.
O takich prawdziwych rakach to w ogóle nie myślę, bo nie przewiduje w żeby mi były potrzebne w najbliższym czasie.
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2014-02-24, 20:12   

to jest małe i lekkie-noszę to w starym futerale po aparacie foto :)
Mój wujek na trekkingu w Himalajach, wywołał niemałe zdziwienie jak pod jakimś lodowcem wyciągnął takie ustrojstwo z plecaka założył i podszedł dalej:D On w takich raczkach i sherpowie w ...adidasach ;) reszta "wypasionej" ekipy została w oczekiwaniu na sprzęt, którego organizator treku nie przewidział ....

aha!
przy tym modelu, jest dobrze jak buty mają dosyć mocno "zarysowany" obcas - wtedy ta poprzeczka, fajnie się za nim lokuje i nie czujemy "sprzętu" pod nogą...
_________________
in omnia paratus...
Ostatnio zmieniony przez TNT'omek 2014-02-24, 20:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-02-24, 20:27   

TNT'omek napisał/a:
to jest małe i lekkie-noszę to w starym futerale po aparacie foto :)
aha!(...)
przy tym modelu, jest dobrze jak buty mają dosyć mocno "zarysowany" obcas - wtedy ta poprzeczka, fajnie się za nim lokuje i nie czujemy "sprzętu" pod nogą...

Dokładnie takie coś, malutkie i niech sobie kima gdzieś na dnie plecaka w razie czego. Ostatnio na stromym pod śniegiem stanąłem na pień i noga mi tak pojechała że zrobiłem szpagat nie na miarę swoich możliwości :lol a z takim haczykiem na spodzie to myślę, że bym nie ujechał. Tak mi się wydaje choć może się mylę.
Obcas mam dobrze "zarysowany" w buciorach które obecnie używam, więc by pasiło.
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-02-24, 21:03   

TNT'omek napisał/a:
ja mam zamiennie z klasycznymi rakami , cos takiego jak ponizej i sobie bardzo chwalę. Lekkie, wygodne, nie wykręca nóg, i skuteczne :)

Widzę, że już jest nawet ulepszona wersja. Chyba się skuszę. Dziś premia przyszłą, to trzeba korzystać ;) Dzięki za radę Tomek!
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2014-02-24, 22:39   

Ja też stosowałam takie jak wstawił fotkę Tnt, ale z tym obcasem buta, to trochę się nie zgodzę, bo przy moich butach te raczki "wżynały się" tak głęboko w podeszwę, że nie dosięgały lodu i to było dla mnie ogromniaste zaskoczenie.
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-02-25, 08:30   

Malgo Klapković napisał/a:
Ja też stosowałam takie jak wstawił fotkę Tnt, ale z tym obcasem buta, to trochę się nie zgodzę, bo przy moich butach te raczki "wżynały się" tak głęboko w podeszwę, że nie dosięgały lodu i to było dla mnie ogromniaste zaskoczenie.


No właśnie tego się obawiałem. Ale wersja PRO ma o 7 mm dłuższe zęby.
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2014-02-25, 08:31   

Małgo , bo to do trekkingowych butów są raczki ,a nie do obuwia na wysokich obcasach :D
_________________
in omnia paratus...
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2014-02-25, 11:05   

Tomku, to było w butach trekkingowych (ha! mam takie z obcasami :P ;) ), dla mnie te kolce były po prostu za krótkie, a może taki trafiłam model, bo były pożyczone (może zużyte a może nie nadają się takie raczki do moich butów). Właściwie to nie spełniały swojej roli w strategicznych momentach ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime