Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Jura.

Autor Wiadomość
Wilczyca 

Wiek: 55
Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 260
Wysłany: 2016-04-06, 20:05   Jura.

W niedzielę postanowiłyśmy wyrwać sie na parę godzin z Łodzi i wybór padł na Olsztyn k/ Częstochowy. Ostatni raz byliśmy tam rodzinnie ok 10 lat temu.

Wyjazd był dość wcześnie z uwagi na dogodne połączenie w sumie zajęło nam równo 2 godziny czyli rekord biorąc pod uwagę że dojechałyśmy pociągiem i autobusem.
Ludzi przed godzina 9 raną jeszcze nie było - mogłyśmy kontemplować przyrodę w ciszy i spokoju ;) gwar zaczął sie dopiero przed południem. Parę zdjęć z okolicy zrobionych przez córę.


















Udało się upolować fotograficznie dwa jurajskie smoki ze wskazaniem że być może będą z tego smoczęta bo norka był wspólna ;)





I jeszcze małe co nieco z okolicy.



Ostatnio zmieniony przez Wilczyca 2016-04-06, 20:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Sokrates_ 


Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 1600
Skąd: Białystok
Wysłany: 2016-04-06, 20:16   

Fajne zdjęcia. Zwłaszcza jaszczurów :-o

Przydałoby się kiedyś wybrać w tamte rejony. Tylko, że zawsze jest coś ważniejszego...
_________________
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-06, 20:22   

Szkoda, że tak mało zdjęć z okolicy.
Bo osobiście nie znam poza Zamkiem tam nic. A mapa pokazuję fajne miejsca...
Fajna wycieczka. A połączenie to chyba jakiś cud? 2h pociąg plus autobus? :)
 
 
Wilczyca 

Wiek: 55
Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 260
Wysłany: 2016-04-06, 20:22   

Teren fajny tylko trzeba być wcześnie. Koło południa zjawiły sie tam setki ludzi i my ewakuowałyśmy sie do lasu gdzie było spokojniej. Niestety nie miałyśmy papierowej mapy terenu.
Mapa która miałam w komórce była trudna do odczytu ze względu na duże nasłonecznienie.
Najlepsze było to ze jak juz wyjeżdżałysmy weszłam do kiosku zapytać czy maja jakieś mapy i okazało się że tak mają bezpłatne. Tyle że przed 9 kiosk był jeszcze zamkniety...
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-06, 20:29   

Ja kiedyś kupiłem w koszu w jakimś markecie mapę Jury. I tak ostatnio ją wałkuję i teren na południe od zamku mnie kusi.
W niedzielę pojechałem z rodzinką do parku miejskiego, gdzie jest mini zoo by córze pokazać zwierzaki. Domyślałem się dużej liczby osób, a były tłumy. Pewnie wszyscy olali markety i uciekli korzystać z pogody.
 
 
Wilczyca 

Wiek: 55
Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 260
Wysłany: 2016-04-06, 20:36   

laynn napisał/a:
Szkoda, że tak mało zdjęć z okolicy.
Bo osobiście nie znam poza Zamkiem tam nic. A mapa pokazuję fajne miejsca...
Fajna wycieczka. A połączenie to chyba jakiś cud? 2h pociąg plus autobus? :)


No to jeszcze cos dorzucę ;)







Niesamowite było to miejsce - łąka urywająca sie skarpą.





Zdjęć lasu nie robiłyśmy. Ogólnie planujemy tam jeszcze wyskoczyć - tym razem z mapą ;) ale jak już będzie bardziej zielono i wtedy zahaczyć jeszcze o Sokole Góry które teraz odpuściłyśmy.

Co do przejazdu pociąg IC jedzie 1,5 h i bezpośrednio po przejściu na przystanek jest autobus - Idealna synchronizacja pod warunkiem ze pociąg przyjedzie jak nalezy. :)
Ostatnio zmieniony przez Wilczyca 2016-04-06, 20:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-06, 20:40   

Wilczyca napisał/a:
jak już będzie bardziej zielono i wtedy zahaczyć jeszcze o Sokole Góry które teraz odpusciłysmy.

Za zdjęcia dzięki. Właśnie o ten "dół" mi chodziło.
I o te Sokole Góry. Ciekawią mnie. Ja czekam na jeszcze cieplejsze dni.
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5469
Wysłany: 2016-04-06, 20:58   

Ode mnie to taki dość daleki kraniec Jury, dlatego zwykle jeżdżę bliżej.
Właśnie zdałem sobie sprawę, że w tych rejonach byłem tylko 1 raz, w 1995 roku.
Pora nadrobić zaległości! Dzięki za inspirację :)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-04-29, 16:44   

Zamek znam, parę razy byłem (rodzinka niedaleko mieszka :-) ) ale już okolic z kolejnych zdjęć zupełnie nie. Po jurze to bym chętnie rowerem pośmigał, to musi być przyjemna jazda :-)
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5469
Wysłany: 2016-04-29, 22:58   

Byłem tam dzisiaj... bardzo ładnie :)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group