Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Jesiennie na Potrójnej

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-10-14, 10:04   Jesiennie na Potrójnej

Z pasm do których mam w miarę blisko najlepszym na wycieczki o tej porze roku jest chyba Beskid Mały. Jesienią jest tu wręcz bajkowo.
Plany zakładał bez szlakowe wejście kombinacją dróg leśnych bezpośrednio na Potrójną, dalej trochę szlakiem w stronę Przeł. Zakocierskiej i w dół do Kocierza zahaczając o chatkę pod Potrójną.
Na wstępie trochę pomieszałem zakręty, odbiło nam się za bardzo na zachód co w efekcie wydłużyło wycieczkę (wolne przewodnictwo jest do bani :lol ) ale w sumie bez szkody- po drodze były ładne polanki z przyzwoitymi widokami i oczywiście bajeczne, jesienne kolory :-) . Po nie całej godzince doturlaliśmy się do czerwonego szlaki i w następne pół na szczyt Potrójnej. Szczyt bardzo widokowy i godny odwiedzenia.
Jest tu w pobliżu przyjemna chatka gdzie sobie można posiedzieć. Chatka istnieje chyba kilka lat, teraz trochę rozbudowana ale nie jest top hotel :)
Pogoda świetna, ciepło, ładnie więc po wysiedzeniu ławek kulamy się dalej, do chatki pod Potrójną mijając po drodze ładną skałę "Zbójnickie okno". Tu jednak jedynym zbójnikiem był mój Stasiek który dostał focha i zażyczył sobie ponowne noszenie w nosidle.
Pod chatką kolejna posiadówa, gadki szmatki z dzieciakami i zejście w dół, do Kocierza.
Ładnie było, ciepło było i kolorowo. Pętla bardzo długa nie była, za to ja byłem pod koniec wyjarany :rol . Samemu czy z dorosłymi to mogę napierać po 10-12h i nie ma większego problemu za to z dzieciakami po paru godzinach to jestem padnięty. Wysysają z człowieka energię na maxa
:)

Foty-> http://www.zuziawdrodze-g...potrojna102013/















 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-10-14, 10:19   

Taaa, to jedno z tych miejsc, na które się szykuję. I dotrzeć jakoś nie mogę. Klimaty są tam niezłe, buczyn dużo, ale... wydaje mi się, że apogeum jeszcze nie nadeszło, jeszcze tydzień, dwa... Kojarzę sprzed roku jakąś relację z tamtych rejonów (nie pamiętam, czyją), wydawało mi się, że może być jeszcze bardziej kolorowo, chyba, że to kwestia światła.
Profil Facebook
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2013-10-14, 10:33   

Kolorowo-bajecznie ,bez dwóch zdań.
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
TataOjciec 


Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 353
Skąd: Z Blokowiska
Wysłany: 2013-10-14, 10:34   

sokół napisał/a:
... wydaje mi się, że apogeum jeszcze nie nadeszło, jeszcze tydzień, dwa... Kojarzę sprzed roku jakąś relację z tamtych rejonów (nie pamiętam, czyją), wydawało mi się, że może być jeszcze bardziej kolorowo, chyba, że to kwestia światła.


Możesz nie trafić niestety , buki już zrzucają liście w BM. Wydaje mi się że ten week był tym właściwym, pogoda była super
_________________
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-10-14, 10:38   

Ja też sądzę, że to już wielki finał jesieni. Z tego co widzę w okolicy w trakcie spacerów z Zuchem, to ciekawiej już nie będzie.

A miejscówki świetne do fotografowania i zapamiętywania :)
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14323
Wysłany: 2013-10-14, 10:57   

sokół napisał/a:
wydawało mi się, że może być jeszcze bardziej kolorowo, chyba, że to kwestia światła.


Piotrek robił zdjęcia czarno - białe.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-14, 11:10   

sokół napisał/a:
Kojarzę sprzed roku jakąś relację z tamtych rejonów (nie pamiętam, czyją), wydawało mi się, że może być jeszcze bardziej kolorowo, chyba, że to kwestia światła.


Może tą: https://picasaweb.google....E&noredirect=1#

I rzeczywiście wygląda, że było później i kolorowo nadal, a może nawet bardziej. ;)

Chociaż u Piotrka to wygląda jakby już był późniejszy termin, niż ten w tej relacji co wkleiłem, więc może już lepiej nie być. No ale w sumie my w tamtym roku byliśmy w śląskim na początku listopada i też nie było najgorzej, oznaki jesieni jeszcze jakieś były. :-o
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-10-14, 11:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
presto 


Wiek: 49
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 219
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2013-10-14, 11:14   

Na Potrójnej jesienią jest super. Byłem w zeszłym roku. Zresztą Beskid Mały jest doskonałym celem na jesienne wycieczki
_________________
pozdrawiam
presto

mój blog: http://presto1974.wordpress.com/
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-10-14, 11:19   

Sporo też zależy od okoliczności czyli dobrej pogody. Tak myślę, że ten weekend był w sam raz, bo za tydzień, dwa nawet jeżeli było by jeszcze barwniej to raczej słabe szanse na tak ładną pogodą. A to ma wpływ na odbiór wizualny. :-)
Ale z prognozami dłuższymi wiadomo jak jest, wiec może jeszcze...
Jeszcze dodam, że na żywca to kolory były bardziej intensywne, mocne tylko aparacik mi tego tak ładnie nie ujął.

A Potrójna i okolica to tak jak mówi Sokół, klimaty są nie złe, buczyn sporo i oczywiście przyzwoite widoki z trasy.

(relację z linku też kojarzę, chyba z Beskidzkiego F.)
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-10-14, 20:32   

Wiz, dzięki, o tą relację właśnie mi chodziło.

Fakt - bylismy poczatkiem listopada na Skrzycznem, jesień jeszcze niewątpliwie panowała.
Zobaczymy za kilka dni, jak to wygląda, na żywo.
Profil Facebook
 
 
kris_61 


Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 293
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-10-15, 11:00   

Z chatki od Rafała klimatyczny widok. :)

Niestety ze strony Piotrka nie pozwalają linkować. :(
_________________
http://szlakiibezdroza.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez kris_61 2013-10-16, 09:26, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2013-10-15, 11:11   

Kris ,nie wiem jak u innych ale jakieś niebieskie dziwadło widzę zamiast foty.Coś cba.pl
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-15, 16:03   

Chyba to jednak kwestia podkręcenia kolorów w aparacie, albo w programie na komputerze.



:fajka Czyli dupa, to jednak było apogeum tej jesieni. ;) Chociaż, może coś w Gorcach nam jeszcze zostanie. :DD
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-10-15, 16:12, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14323
Wysłany: 2013-10-16, 07:09   

Vision napisał/a:
Chociaż, może coś w Gorcach nam jeszcze zostanie.


Suchy liść.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
kris_61 


Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 293
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-10-16, 09:24   

Dobromił napisał/a:
Vision napisał/a:
Chociaż, może coś w Gorcach nam jeszcze zostanie.


Suchy liść.

Niestety chyba to koniec górskiej jesieni, która w tym roku trwała niezwykle krótko. :nie
_________________
http://szlakiibezdroza.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime