Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Jesiennie na Potrójnej

Autor Wiadomość
TataOjciec 


Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 353
Skąd: Z Blokowiska
Wysłany: 2013-10-16, 09:38   

Vision napisał/a:
Chyba to jednak kwestia podkręcenia kolorów w aparacie, albo w programie na komputerze.

.......


Balans bieli najpewniej ustawiony na AUTO słabo sobie poradził :/ , a obróbka swoją drogą, filtr CPL też nie głupi wynalazek :D
_________________
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-10-16, 10:15   

kris_61 napisał/a:
chyba to koniec górskiej jesieni


Ależ skąd! Jesień to także błoto, mżawka, zerowa widoczność na szlaku, zimny wiatr, ogólna dupówa. Coś czuję w kościach, że.... :D
Profil Facebook
 
 
kris_61 


Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 293
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-10-16, 11:01   

sokół napisał/a:
kris_61 napisał/a:
chyba to koniec górskiej jesieni


Ależ skąd! Jesień to także błoto, mżawka, zerowa widoczność na szlaku, zimny wiatr, ogólna dupówa. Coś czuję w kościach, że.... :D


Cezary Orzech godoł, że od niedzieli poprawa pogody, następny tydzień ma być słoneczny i w miarę ciepły.
Mam właśnie na uwadze jeszcze nowy zielony szlak do przejścia, z Wisły na Soszów, którym Ty szedłeś. :) :usm
_________________
http://szlakiibezdroza.blogspot.com/
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-10-16, 12:07   

Viz, a skąd masz to zdjęcie tak podkręcone, sam wzmocniłeś kolory?
Moje (na stronie i tu wstawione) są bezpośrednio a aparatu, robione w trybie Auto, tylko pomniejszone.
 
 
TataOjciec 


Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 353
Skąd: Z Blokowiska
Wysłany: 2013-10-16, 17:47   

Piotrek napisał/a:
Viz, a skąd masz to zdjęcie tak podkręcone


Możesz go teraz ciągać po sądach hehehehe :fajka ,
A tak apropo to na AUTO to se może Zuza pstrykać , Ty to byś się mógł "wysilić" z deko ,zwłaszcza z Twoimi zdolnościami
_________________
Ostatnio zmieniony przez TataOjciec 2013-10-16, 17:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-16, 18:01   

TataOjciec napisał/a:
Możesz go teraz ciągać po sądach hehehehe :fajka ,


Ja tylko dwa suwaki delikatnie przesunąłem w moim programie, jeden od kolorów, i lekko przygasiłem światło, ale mogę to odkręcić. :lol ja nie chce do sądu. :P

TataOjciec napisał/a:
A tak apropo to na AUTO to se może Zuza pstrykać , Ty to byś się mógł "wysilić" z deko ,zwłaszcza z Twoimi zdolnościami


Dobre. :D Ale to fakt, w sumie. :-o
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-10-16, 18:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-10-16, 22:47   

Zaraz sądy, dyby i nabijanie na pal :D
Ciekaw byłem, czy to moje tak wygląda (Picassa ponoć coś czasem zmienia, wiec może i Fotosik też) czy przykład dałeś z podkręceniem własnoręcznym.

A na Auto jadę, bo jakoś nie mogę się zebrać za zabawę w ustawienia i.t.d. Niby mam w aparacie jakieś tam możliwości w ustawieniach ino chęci brak :-/
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2013-10-16, 22:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TataOjciec 


Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 353
Skąd: Z Blokowiska
Wysłany: 2013-10-17, 08:21   

Piotrek napisał/a:
........ino chęci brak :-/


poczytać instrukcje i korzystać z programów tematycznych na początek to już coś. Balans bieli sobie sprawdzać wystarczy ustawić np: chmury czy słońce, zależy co chcesz osiągnąć, a jak chcesz podkręcić to pokombinować np dać świetlówkę jak świeci słońce(to tylko taki przykład).
Masz ekran widzisz jak wyświetla kolory tak podobnie będzie na ekranie ( teoretycznie ).
Pewnie w ustawieniach tez jest podkręcenie kolorów i inne, czasami prześwietlone fotki dają blady wynik , lepiej nie doświetlić i podkręcić już na kompie
Cyfra to cyfra, trzeba pstrykać dużo, kombinować ,szukać kadrów i komponować , a reszta na "FOTOSZOPIE"

PS; Ustaw sobie w aparacie kadr 2:3 , to rozmiar klatki małoobrazkowej , plus jest taki że jak będziesz drukował zdjęcia w labie to poucina Ci tylko minimalnie boki, a nie pół fotki
_________________
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14353
Wysłany: 2013-10-17, 08:23   

TataOjciec napisał/a:
PS; Ustaw sobie w aparacie kadr 2:3 , to rozmiar klatki małoobrazkowej , plus jest taki że jak będziesz drukował zdjęcia w labie to poucina Ci tylko minimalnie boki, a nie pół fotki


Czytałeś, Zdziczały ? Kurwa - od dwóch lat Ci o tym mówię, A Ty, kurwa, sklerotyku jeden, dalej swoje i potem zawsze trzeba Twe zdjęcia przycinać.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
TataOjciec 


Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 353
Skąd: Z Blokowiska
Wysłany: 2013-10-17, 09:20   

Dobromił napisał/a:

Czytałeś, Zdziczały ? Kurwa - od dwóch lat Ci o tym mówię, A Ty, kurwa, sklerotyku jeden, dalej swoje i potem zawsze trzeba Twe zdjęcia przycinać.


Są też inne plusy takiego formatu , ja mam przejebane niestety mój "idioten-kieszonkowiec" nie ma tej opcji ,kadruję zawsze ciut szerzej i wszystkie poprawne kadruje od strzału w programie.Bardzo tez lubię kwadratowe kadry takie średnioformatowe niby heheheh
_________________
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-10-17, 09:35   

Akurat to ustawienie "kwadratowe" bardziej mi sie podoba niż 2:3, choć to pewnie też przyzwyczajenie w dużej mierze.
Może kiedyś jak czasu będę miał więcej albo na wypadach bez dzieciaków to się coś pobawię z ustawieniami ręcznymi, choć prawdę mówiąc mnie zdjęcia potrzebne są na pamiatkę i starczają takie jak teraz. Gdybym startował w jakichś konkursach, sprzedawał i.t.d. to na pewno bym nie używał Auto tylko szkolił się w technice.
 
 
TataOjciec 


Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 353
Skąd: Z Blokowiska
Wysłany: 2013-10-17, 10:57   

Piotrek napisał/a:
Akurat to ustawienie "kwadratowe" bardziej mi sie podoba niż 2:3, choć to pewnie też przyzwyczajenie w dużej mierze.


Ustawienie kwadratowe to jest stosunek boków 1:1 a Twoje to jest , tak jak wyprodukowali matrycę czyli "Ni w pizdu , ni w oku" :D

Piotrek napisał/a:
.
Może kiedyś jak czasu będę miał więcej albo na wypadach bez dzieciaków to się coś pobawię z ustawieniami ręcznymi, choć prawdę mówiąc mnie zdjęcia potrzebne są na pamiatkę i starczają takie jak teraz.


Ja też zdjęcia robię głównie dla siebie i dla rodziny na pamiątkę, nawet wstydzę się pokazywać

Piotrek napisał/a:
Gdybym startował w jakichś konkursach, sprzedawał i.t.d. to na pewno bym nie używał Auto tylko szkolił się w technice.


Może czas zacząć ????
Np Forumowy kalendarz jak to ugryziesz (bedziesz musiał przycinac pod innych) , albo konkursy cotygodniowe, chyba bierzesz w nich udział :D
_________________
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-10-17, 11:15   

Przyjdzie czas i na to-znaczy na zabawę w poważniejszą obsługę aparatu (choć w moim FE 1500 to cudów pewnie ni ma bo to taka rozbudowana małpka).
Wiesz, barierą psychiczną jest to, że jak się zacznę bawić to będzie czasochłonne, potem pociągnie za sobą dłubanie w fotoszopach i.t.p., potem pewnie lepszy sprzęt. I tu kwestia czy jest mi to do szczęścia potrzebne-na razie nie, choć wiem, że wiele można uzyskać na jakości, bo widzę często po zdjęciach innych ludzi.
 
 
TataOjciec 


Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 353
Skąd: Z Blokowiska
Wysłany: 2013-10-17, 11:26   

Piotrek napisał/a:
Przyjdzie czas i na to-znaczy na zabawę w poważniejszą obsługę aparatu


I o to chodzi "będzie Pan zadowolony" :D

A co to za aparat ????
_________________
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-10-17, 11:38   

Ten co mam teraz? Fuji S1500 (nie FE1500 jak wcześniej pomyłkowo wpsiałem). Takie cosik
http://pl.fujifilm.pl/aparaty_cyfrowe,s,67.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group