Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

30.09.2013 Tatry Zachodnie (Jarząbczy i Starorobociański)

Autor Wiadomość
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-10-02, 18:06   30.09.2013 Tatry Zachodnie (Jarząbczy i Starorobociański)

Początkowo to miał być Sławkowski Szczyt, ale z Jankiem (tatromaniakiem) ustaliliśmy, że jak się rozbijać, to w Polsce ;) W drogę wybraliśmy się trochę późno, bo dobrze po 7-mej. Wyjeżdżając z Czarnego Dunajca termometr pokazywał może -2st.C, im bliżej Witowa, tym mniej stopni, brr skończyło na -6st.C. Już na Siwej Polanie ukazał nam się piękny widok:

Na Starorobociański Wierch udaliśmy się szlakiem przez Krowi Żleb i Kulawiec. Można tam zejść na bezdech i palpitację serca, ale przynajmniej po wycisku na początku potem jest już tylko spokojnie i pięknie…


Idąc na Trzydniowiański zarzuciłam pomysł, by może jeszcze zdobyć Jarząbczy Wierch, na którym jeszcze nie byłam. Janek jakiś czas trzymał mnie w niepewności, że nie zdążymy itp. W końcu zgodził się ku mej wielkiej radości.

Słońce tego dnia prażyło bardzo mocno, już tutaj czułam, że moja twarz zaczyna przybierać indiańskie barwy…

Na Kończystym Wierchu dostałam smsy o nieodebranych połączeniach, postanawiłam oddzwonić i otrzymałam bardzo dobre wieści (dotyczą dzisiejszego trzymania kciuków), gęba mi się cieszyła od ucha do ucha :) A widoki powalały na kolana…


Przy wchodzeniu było trochę gimnastyki, ale podobało mi się, mijaliśmy takie oto zamrożone trawki:

Po odpoczynku w pełnym słońcu udaliśmy się z powrotem na Kończysty, by potem skręcić w stronę Starorobociańskiego:


Na Starorobociańskim spotkaliśmy lekko rozwrzeszczane towarzystwo, na szczęście za chwilę sobie poszli i mieliśmy szczyt tylko dla siebie :) i spektakl pięknych chmur:


Nie mogliśmy tu zbyt długo zabawić, bo zaczął nas gonić czas. Parę minut przed 16 udaliśmy się w stronę Gaborowej Przełęczy, gdzie czekało na nas stadko kozic :) Miałam z tego ogromną radochę, bo wcześniej nieczęsto widywałam te zwierzęta a ostatnio mam więcej szczęścia do nich. Nie widziałam jeszcze tylko niedźwiedzia :-) ;)

Potem z Siwej Przełęczy zeszliśmy w stronę Doliny Starorobociańskiej, która, szczerze mówiąc, nie podobała mi się, ale było parę ciekawostek – ryczące jelenie (choć czasami miałam wątpliwości czy to oby na pewno są one) i ogromny obryw skalny (chyba z Kończystego albo Czubika), gdzieś czytałam, że powstał dosyć niedawno, może ktoś z Was kojarzy? Dolinę Starorobociańską staraliśmy się przejść jak najszybciej, bo okazało się, że mamy tylko jedną czołówkę. Na szczęście okazała się niepotrzebna, bo ostatnie parę kilometrów mieliśmy podwózkę :) Gdyby nie ten zbawca, to po pierwsze: mogłabym paść i tam zostać (nogi właziły mi w pupę), po drugie: mogłabym nie zdążyć na autobus do domu :dev
Tego pięknego dnia zdobyłam już wszystko, co zostało do zdobycia dla mnie w polskich Tatrach Zachodnich… Muszę przyznać, że na koniec zostawiłam sobie prawdziwą perełkę. Było CUDOWNIE! Po prostu raj na ziemi :)
Zapraszam do galerii zdjęć:
https://picasaweb.google....tarorobocianski
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-02, 18:19   

Malgo Klapković napisał/a:
(choć czasami miałam wątpliwości czy to oby na pewno są one)

nie słyszałem ich ale to na pewno one :D
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2775
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-10-02, 19:17   

Publiczne umieszczanie tego typu zdjęć, powinno być zakazane ;) .

Bo na pewno co najmniej jeden użytkownik tego forum, po obejrzeniu tych zdjęć, stwierdzi, że mogą być ciekawsze czynności niż seks.

Ps. Pisząc bardziej poważnie - mam nadzieję, że jutro ujrzę podobne widoki. No, choć nieco podobne.
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-10-02, 19:29   

Tępy Dyszel napisał/a:
Publiczne umieszczanie tego typu zdjęć, powinno być zakazane

W taką pogodę to nietrudno zrobić ładne zdjęcia aczkolwiek mam trochę do zarzucenia swoim, ale może nie będę tutaj się rozpisywać, są 2 rzeczy, które mi w nich nie pasują ;)
Tępy Dyszel napisał/a:
mam nadzieję, że jutro ujrzę podobne widoki. No, choć nieco podobne

Trzymam kciuki :) I liczę na to, że zobaczę jakieś zdjęcia ;)
 
 
presto 


Wiek: 49
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 219
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2013-10-02, 19:30   

Jak tu się nie wkurzyć oglądając Twoje zdjęcia. Nie dość, że człowiek w robocie musi siedzieć. a do najbliższego wyjazdu ponad tydzień to jeszcze ktoś (a konkretnie Ty) wrzuca TAKIE fotki.
Zgadzam się z przedmówcą za umieszczanie takich zdjęć powinni karać chłostą :)
_________________
pozdrawiam
presto

mój blog: http://presto1974.wordpress.com/
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2775
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-10-02, 19:31   

Malgo Klapković napisał/a:
I liczę na to, że zobaczę jakieś zdjęcia

Prawdopodobnie zapomnę zabrać aparatu. Czasem mi się to zdarza.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-02, 19:33   

Malgo Klapković napisał/a:
są 2 rzeczy, które mi w nich nie pasują ;)


Ja Ci mogę znaleźć więcej, jak wiesz gdzie. :dev

A tak na poważnie, bardzo fajna wycieczka, zdjęcia również, no i świetne warunki pogodowe, a to się ceni najbardziej. :DD Świetny pomysł z tym spontanicznym wypadem, no i towarzystwo się znalazło, więc super. :fajka
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-10-02, 20:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2013-10-02, 19:37   

Pięknie mieliście, idealne to połączenie jesiennych barw z lekkim przymrozkiem, a i zdjęcia ładnie to oddają. Twoja spontaniczna decyzja wyjazdu była strzałem w dziesiątkę!
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-10-02, 19:41   

Vision napisał/a:
Ja Ci mogę znaleźć więcej, jak wiesz gdzie.

Nie dobijaj mnie Robert, nie wszyscy tak dzielnie znoszą krytykę ;) No dobra, na moich zdjęciach pojawia się plamka (prawa górna część), nie na wszystkich i nie wiem czy to kurz na filtrze, czy nie daj Boże na matrycy :-/ Poza tym wyszły jakby różowe chmury i nie wiem czemu :/
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-10-02, 20:53   

Warunki kapitalne. Żałuj, że nie nakręciłaś Janka na Jakubinę.
Dla mnie zbyt mocno podręcasz te kolory. Ja też tak czasem mam, że przegnę, ale nie wiem, jakoś mi u Ciebie to "uwiera" - kilka zdjęć w galerii masz jakby takich bardziej surowych - i te podobają mi się o wiele bardziej. Natomiast coraz ładniejsze kadry wyszukujesz - brawo.
Trenuj kondycję, bo niebawem wilki będą głodne latać w reglu i jak padniesz po drodze to możesz skończyć jak Czerwony kapturek.
Profil Facebook
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-10-02, 21:20   

Ale mnie ból dupy ścisnął.. może to był ostatni taki łikend w tym roku? Tak czy owak - well done :)
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-10-02, 21:23   

Nie, nie, nie.... jeszcze będzie nagły zwrot akcji pogodowych... Jeszcze w listopadzie będą podobne relacje. Zobaczycie.
Profil Facebook
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-10-02, 21:26   

Ufam Ci Tomek :)
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
tatromaniak 


Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 323
Skąd: Podhale
Wysłany: 2013-10-02, 21:36   

Taki dzień jak poniedziałkowy w górach trafia się bardzo rzadko - wszystko było na tak.
Jestem bardzo wybredny wobec pogody ale tu nie było się do czego przyczepić :)

Jakubina była na wyciągnięcie ręki ale czasowo i tak przegięliśmy przez wcześniej nie planowany Jarząbczy a to już niestety nie długi letni dzień.

Też liczę na jesienne piękne dni ale w październiku bo listopad może się skończyć w tym roku bardzo śniegowo !!!
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2013-10-02, 21:47   

aaaaaaaaa wybaczcie musiałam sobie krzyknąć z zazdrości ;) obiecuję, że się zemszczę już niedługo ;)
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group