Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Jeseniki-Pradziad

Autor Wiadomość
presto 


Wiek: 49
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 219
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2015-04-28, 17:08   

Pudelek napisał/a:
j
W tej sytuacji kupowanie map wydaje się zbędne (tym bardziej, że przejechałem się już z ich aktualnością.


Potwierdzam. Mapy.cz są najbardziej aktualne.
_________________
pozdrawiam
presto

mój blog: http://presto1974.wordpress.com/
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2015-04-28, 17:10   

ja uparcie twierdzę, że tak jak mapa służy mi do orientowania się w terenie, aparat do robienia zdjęć, tak telefon do rozmów, a nie jako mapnik, więc pozostaję przy papierze :D
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-04-28, 18:08   

Aplikacja mapy.cz dla Android - można pobrać mapy offline dla CZ i SK, rok temu nie było to mpżliwe, więc jest postęp ;) Przy uruchomieniu stara się złapać GPS (przypomnę, że Bełchatów nie leży w CZ ani w strefie przygranicznej), więc może dam znać w maju.

Edit: bateria starcza mi prawie na 2 dni, więc nikt mnie nie przekona do map papierowych ;)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Ostatnio zmieniony przez ceper 2015-04-28, 18:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2015-04-28, 18:35   

ceper napisał/a:
Edit: bateria starcza mi prawie na 2 dni, więc nikt mnie nie przekona do map papierowych ;)

Takie urządzenia ogłupiają. Człowiek zatraca zmysł orientacji w terenie. Niech tylko stracisz zasięg lub wysiądzie ci bateria i jesteś w czarnej dupie :D
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-04-28, 18:45   

Zasadniczo smartfon służy jako urządzenie pomocnicze, bo często zerkam na mapę przed wyjazdem i zdarza się, że nie potrzebuję nawet sprawdzać swego położenia. Zresztą żona otrzymuje opis trasy przejścia wraz z szacowaną godziną dotarcia do wskazanych miejsc (to ja muszę śmigać, aby się wyrobić :) ). Robercie, znasz mnie przecież, jestem minimalistą, taka mapa też swoje waży i zajmuje miejsce. Czasem zabieram uniwersalny akumulator zapasowy, gdy istnieje niebezpieczeństwo braku naładowania smartfona, zaś nie wybieram się na tereny odludne na 3-4 dni (może na Szumawę podczas czerwcówki). Czasem planowanie (trasa, dojazd, ciekawe miejsca) wycieczki w nowym terenie zajmuje mi tyle samo czasu co i jej przejście.
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-04-29, 06:24   

presto napisał/a:
jest też aplikacja "Mapy.cz" na telefon (na Androida za free), ale nie jestem pewny, czy korzystając z tej aplikacji w Czechach nie płaci się za transfer.
Też myślałem o skorzystaniu z busa i ... nic ciekawego nie wymyśliłem :-(


Też korzystam z tej aplikacji.
W Czechach korzystałam w miejscach gdzie było WiFi - ściągałam wtedy potrzebny mi (np. na drugi dzień) fragment mapy.
Można również ściągnąć (np. tam gdzie jest WiFi) mapę całych Czech, w aplikacji jest taka opcja i zapisać w pamięci telefonu ale ona jest bardzo duża i blokuje miejsce.

Ale ja generalnie tak samo jak Pudel - mimo, że umiem się posługiwać GPS-em to wolę jednak mapy papierowe.

Ale mam w takim razie pytanie odnoście aplikacji mapy.cz, gdyż nie korzystałam z niej na Słowacji. Właśnie na weekend majowy wybieram się m.in. na Słowację. Jeżeli tam się zatrzymam na jakiejś stacji benzynowej gdzie będzie WiFi - to czy uda mi się ściągnąć mapę odpowiedniego rejonu Słowacji ?
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
Ostatnio zmieniony przez Basia Z. 2015-04-29, 06:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-04-29, 07:10   

Basia Z. napisał/a:
Można również ściągnąć (np. tam gdzie jest WiFi) mapę całych Czech, w aplikacji jest taka opcja i zapisać w pamięci telefonu ale ona jest bardzo duża i blokuje miejsce.
I to jest rozsądne rozwiązanie - pobiera się raz i problem z głowy (mapa CZ=409MB, SK=249MB) - nie trzeba się męczyć z pobieraniem wycinka (a może jestem leniwy i cenię swój czas). Mam kartę 64GB i ponad 22 GB wolnej pamięci.
Basia Z. napisał/a:
Jeżeli tam się zatrzymam na jakiejś stacji benzynowej gdzie będzie WiFi - to czy uda mi się ściągnąć mapę odpowiedniego rejonu Słowacji ?
Na 99% tak, tylko jaki jest sens? Wybierać wszelkie skale i przechodzić palcem dany teren, jeśli cała Słowacja zajmuje tylko 249MB i na spokojnie można w domu w 2 minuty pobrać (rok temu nie było tej możliwości i lipa).
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-04-29, 07:52   

ceper napisał/a:
Na 99% tak, tylko jaki jest sens? Wybierać wszelkie skale i przechodzić palcem dany teren, jeśli cała Słowacja zajmuje tylko 249MB i na spokojnie można w domu w 2 minuty pobrać (rok temu nie było tej możliwości i lipa).


Właśnie nie jestem pewna, czy można będąc w Polsce pobrać mapę Słowacji lub Czech.

Ale ponieważ tutaj mam WiFi, więc chyba zaraz spróbuję
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-04-29, 09:58   

A jaka jest nazwa tej aplikacji w Sklepie Play, mapy.cz?.
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-04-29, 10:26   

Ze sklepu play polecam aplikację maps.me
Mapy bez kolorów szlaków, ale chyba najdokładniejsze jakie spotkałem w sieci.
Od kilku miesięcy mapy z całego świata dostępne są do pobrania za darmo.
Działa off-line.
Ostatnio zmieniony przez Vlado 2015-04-29, 10:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
presto 


Wiek: 49
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 219
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2015-04-29, 12:31   

Piotrek napisał/a:
A jaka jest nazwa tej aplikacji w Sklepie Play, mapy.cz?.


Tak. Mapy.cz
_________________
pozdrawiam
presto

mój blog: http://presto1974.wordpress.com/
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-04-29, 14:33   

Basia Z. napisał/a:
ceper napisał/a:
Na 99% tak, tylko jaki jest sens? Wybierać wszelkie skale i przechodzić palcem dany teren, jeśli cała Słowacja zajmuje tylko 249MB i na spokojnie można w domu w 2 minuty pobrać (rok temu nie było tej możliwości i lipa).


Właśnie nie jestem pewna, czy można będąc w Polsce pobrać mapę Słowacji lub Czech.

Ale ponieważ tutaj mam WiFi, więc chyba zaraz spróbuję


Odpowiadam sama sobie, że da się, ściągnęłam.
Teraz będąc poza transmisją danych z sieci i bez WiFi spróbuję jak to działa.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-04-29, 19:42   

Ściągnąłem aplikację i mapy Czech ale coś dziwnie o wszystko wygląda :rol . Na ekranie tel wszystko mam jak w odbiciu lustrzanym, napisy, kierunki, Jak przesuwam mapę na dół to ona idzie ...do góry.
Coś nie halo z tym jest. A może gdzieś coś się ustawia???
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-04-29, 19:54   

Jest ok, zresetowałem telefon i wszystko dobrze chodzi.
Ciągnę teraz słowackie mapy :)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14268
Wysłany: 2015-04-30, 06:17   

Piotrek napisał/a:
zresetowałem telefon


To odbierz teraz, Szujo, sms.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group