Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Jaskinie, skalne mury i szlak kałuż w Beskidzie Małym.

Autor Wiadomość
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5826
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-08-10, 13:39   

sokół napisał/a:
Z Fasolą to ciężko powiedzieć, o co chodziło. Robił ciemne, bo jechał na takich muzealnych obiektywach. Mnie tam się akurat jego zdjęcia podobały, miały swój urok, klimat, były rozpoznawalne. Tyle, ze ktoś coś mu napisał, nawet nie wiem, czy to nie ja...

No, ja.
On kupił bezlusterkowca, wrzucił zdjęcia, a ja mu napisałem tak:
Cytat:
Tomcio, takie moje pierwsze wrażenie... szczere...

Tamtym tak bardziej klimatycznie było, takie barwy jak z kliszy lat 80-tych... Będzie mi tego brakowało...


No i usunął wszystko.

Czyli jednak nie wszyscy użytkownicy odchodzą przez cepra.


Ja mu potem napisałem, że te nowe mi się bardziej podobają, no i usunął wszystko... Nie mogę sobie poradzić ze znalezieniem tej mojej wypowiedzi, była w tym samym wątku co sokołowa. Sokół, pomożesz?
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5516
Wysłany: 2021-08-10, 13:39   

Zgadza się, selekcja też jest ważna. Ponad 50 zdjęć z jednego dnia to jest za dużo. Ja najpierw wybieram i jak zobaczę, ze wybrało się np. 80-90, to mam zagwozdkę, ale wiem, że trzeba połowę wywalić ;)

Czyli robię za jasne zdjęcia Waszym zdaniem.
OK, proszę usunąć moje konto!
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5826
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-08-10, 13:42   

sprocket73 napisał/a:
Zgadza się, selekcja też jest ważna. Ponad 50 zdjęć z jednego dnia to jest za dużo. Ja najpierw wybieram i jak zobaczę, ze wybrało się np. 80-90, to mam zagwozdkę, ale wiem, że trzeba połowę wywalić ;)


Racja, ja staram się nie przekraczać 60, ale nie zawsze mi wychodzi, a Fasola miał tych zdjęć w relacji multum, zdecydowanie za dużo.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9364
Wysłany: 2021-08-10, 13:44   

Fasola, nadal potrafi wrzucić setki zdjęć na FB, ale ja też lubię jego zdjęcia, potrafi uchwycić fajne ujęcia.
Baaaa, każdy z was potrafi, żeby nie było :D
A już pisałem że po zmianie monitora zdjęcia Laynna zdecydowanie trafiają w mój gust, bo jest w nich to czego ja ze swoich jpgów nie wycisnę.

P.s
Zazdroszczę mu nawet trochę, ale tego mu nie powiem ;)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-08-10, 13:44   

To zależy...ja tam wolę więcej zdjęć niż zbyt długie opisy. Żadne z tych składników relacji mi nie przeszkadzają, ale jak nie mam czasu wnikać w treść pisaną, to przynajmniej foty oblecę :)
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-08-10, 13:47   

Tak - na marginesie - wejdziesz na fb, to wrzucają tam nawet zdjęcia paznokci, na tle Giewontu, z jakiegoś balkonu na wczasach....
Albo jakieś straszliwe selfie, w dwóch kategoriach: ryj zasłaniający cały widok, bądź wypięte pośladki nad jakąś przepaścią.
Albo ktoś robi dziarę i się spuszcza, bo ma na łapie Kościelca. Przynajmniej tak myśli, choć bardziej to przypomina wykres EKG.
Albo ktoś wlazł na Sarnią Skałę i wali sentencjami o mądrości życia.
Albo ktoś się gdzieś oświadcza i koniecznie trzeba obwieścić to całemu światu.
Albo ktoś maluje jakieś obrazy, które w sumie niczego nie przypominają, ale wszyscy się na to spuszczają.

I teraz takie rzeczy się sprzedają.
Twoje dobre zdjęcie pozostanie niezauważone. To na pewno przerobione w fotoszopie było, a taka laska wypnie zadek na Babiej i lajki lecą.
To jak, kurna, fora górskie mają przeżyć?

Umów się tutaj na jakiś wypad górski... Praktycznie zero zaproszeń.
Na fejsie są co chwilę, możesz sobie nawet wybrać, który kształt pośladków Ci bardziej pasuje na wycieczce. Bo oczywiście są wrzucane zdjęcia "dla zachęty", bądź jak to ładnie wyjaśniają - "dla przyciągnięcia uwagi".

No i część ludzi uciekła w jakieś tam instagramy, blogi. Wszystko idzie do przodu...

Trochę się tak czuję, jakbyśmy byli tu Sympatykami Telefonów Stacjonarnych. A kto tego w dzisiejszych czasach używa?
Profil Facebook
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5826
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-08-10, 13:56   

Sebastian napisał/a:
A ja powiem dokładnie odwrotnie, wcześniejsze zdjęcia miały taki cyanowo-zielony odcień, który mi się nie podobał, choć faktycznie twoje zdjęcia były dzięki temu rozpoznawalne, choć raczej w tym niekorzystnym znaczeniu. Fajne fotki robisz, choć masz problemy z nadmiarem materiału (ale kto dziś nie ma w dobie kart 64 GB). Podobny problem z kolorystyką ma Wiolcia i częściowo Laynn, ciekawe skąd się to bierze.
Dla mnie zmiana zdecydowanie na plus.


Proszę bardzo, napisałem mu o selekcji i wszystko usunął...

Pisałem też o Laynnie, a on po prostu miał stary monitor.

A Sokół ma rację, coraz więcej ludzi robi zdjęcia tylko komórkami i jak wrzucasz coś z dużego zooma, to piszą że przecież tak nie wygląda w rzeczywistości :) Z drugiej strony zawsze większość społeczeństwa robiła sobie takie fotki pstrykadła, a teraz przy braku progu cenowego (zakup filmu, odbitki itp., tanie telefony), to już w ogóle hulaj dusza. Ale żeby nie było, że "kiedyś to było" to pamiętam jak dwadzieścia lat temu moja kuzynka (kilka lat starsza) pokazywała mi album ze swoimi zdjęciami z wakacji nad morzem z mężem i synem. Zdjęć (odbitek) było tam ze 200, z czego góra 10 nadawało się do czegokolwiek.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez Sebastian 2021-08-10, 13:56, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5516
Wysłany: 2021-08-10, 14:00   

sokół napisał/a:
Trochę się tak czuję, jakbyśmy byli tu Sympatykami Telefonów Stacjonarnych.

Spoko, póki jest nas parę osób, to przecież można sobie siedzieć.
A jak czuję się spragniony hejtu, to wrzucam Tobiego na FB i się dzieje ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-08-10, 14:38   

Nie ma się co obrażać na czasy jakie są.
Kiedyś jak się fora pojawiały i miały wielki rozkwit to samo o nich mówiono jak obecnie o FB. Że sie w sieci ludzie spotykają anie na żywo itp. Wiadomo, że na forach rozmowy są z reguły bardziej "ludzkie" i mniej hasłowe niż na FB, ale co do zasady to to samo. Przychodzi nowe i tyle. FB też klapnie jak się pojawi jakiś nowy produkt, wygodniejszy, bardziej wszechstronny.

Druga rzecz - smartfon. Podstawowe narzędzi człowieka obecnie, do komunikacji, do filmów, do zdjęć, do zakupów, do prania i srania. I wszystko się pod to robi.
A weźmy sobie nasze forum, żeby je na fonie obsługiwać, pisać, foty wstawiać. Masakra.
A smartfon to teraz podstawa. Jeszcze tylko nie oddycha za nas ale to pewnie kwestia czasu :D
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2021-08-10, 14:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-08-10, 16:02   

Piotrek napisał/a:
Trasa-klasa
Zamczysko zawsze robi wrażenie, najbardziej chyba zimą

Dzięki.
No to może zimą się kiedyś wybiorę, a że już dwa razy polowałem na lodospady w grocie Komonieckiego, to może to połączę?
Sebastian napisał/a:
Pisałem też o Laynnie, a on po prostu miał stary monitor.

Cóż, albo się słucha krytyki, albo...wrzuca na fejsa po 200 zdjęć, myśląc, że jest się przezajebistym gościem.


sprocket73 napisał/a:
Spoko, póki jest nas parę osób, to przecież można sobie siedzieć.

Najwyżej kolejny ananas Cię wyzwie od TWA, samemu poza podsuniętym zjazdem nie angażując się w życie forum. Choć relację jeszcze wrzuca :P ;)
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-08-10, 16:08   

laynn napisał/a:
Najwyżej kolejny ananas Cię wyzwie od TWA, samemu poza podsuniętym zjazdem nie angażując się w życie forum


+1.

A nie, za ananasa +2.
Profil Facebook
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2649
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2021-08-10, 20:45   

Napisałbym coś o wycieczce laynna, ale głupio się teraz wcinać w ciekawą dyskusję TWA :-)
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9364
Wysłany: 2021-08-11, 05:39   

włodarz napisał/a:
Napisałbym coś o wycieczce laynna, ale głupio się teraz wcinać w ciekawą dyskusję TWA :-)


Nie krępuj się, należysz do niego :D
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-08-11, 09:17   

włodarz, :D
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5516
Wysłany: 2021-08-11, 09:44   

włodarz napisał/a:
ale głupio się teraz wcinać w ciekawą dyskusję TWA

TWA zadecydowało, że możesz coś napisać. Masz zgodę, śmiało :)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group