Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Janosikowe Diery, Maly Rozsutec, Grun

Autor Wiadomość
ziaro 


Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 390
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-05-19, 18:51   Janosikowe Diery, Maly Rozsutec, Grun

Witam,

Ostatni weekend spędziłem na Małej Fatrze. Z kumplem zaliczyliśmy Janosikove Diery, Mały Rozsutec, Grun i trawers Stoha.

Podczas wejścia na Maly Rozsutec przeprowadzana była akcja ratunkowa z użyciem śmigłowca. Jak potem się dowiedzieliśmy jakiś Słowak złamał nogę.

W pierwszy dzień pogoda była piękna, wręcz cudowna. Niedziela była dosyć pochmurna, wietrzna lecz po południu trochę się przetarło. Szkoda tylko, że trzeba było jechać do domu. :(








Relacja: http://www.ziaro.pl/index...6-17-mala-fatra
Więcej zdjęć: https://www.flickr.com/ph...157653102881011
_________________
#ziaronaszlaku
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-05-19, 20:59   

I to rzeźnicze podejście na Gruń. Ciorałem nim kiedyś w marcu, w mokrym śniegu. No masakra była w górnej części :)

Z Flicka nie da się adresu zdjęcia skopiować? Czy w jakiś tajemny sposób się to robi :rol
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2015-05-19, 21:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-05-20, 11:03   

O, tak, te tereny mnie bardzo interesują.

Rzuć no cenami na Gruniu, jak to wygąda, i czy musiałeś rezerwować i zaliczkę płacić, czy tak w ciemno pojechałeś.
Oglądałem już ten plac zabaw... :lol tylko mi Rozsutka szkoda było, że zamknięty.
Profil Facebook
 
 
ziaro 


Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 390
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-05-20, 11:14   

sokół napisał/a:
O, tak, te tereny mnie bardzo interesują.

Rzuć no cenami na Gruniu, jak to wygąda, i czy musiałeś rezerwować i zaliczkę płacić, czy tak w ciemno pojechałeś.
Oglądałem już ten plac zabaw... :lol tylko mi Rozsutka szkoda było, że zamknięty.

Wielki Rozsutec jeszcze zamknięty bowiem do 15 czerwca dlatego byliśmy tylko na Małym.

Cena na Gruni za nocleg 13 euro w tym jest wliczone śniadanie. Jechaliśmy autem więc około 400km zrobiliśmy tam i nazad. Stefanova parking 2 dni po 2 euro za każdy dzień.

Ja pod koniec kwietnia już sobie na wszelki wypadek zarezerwowałem na stronie Chaty lecz z tego co widziałem jeszcze na dzień przed wyjazdem było bardzo dużo wolnych miejsc. Na miejscu jednak trochę ludzi na nocleg było lecz sądzę, że całego obłożenia nie było. Płatność na miejscu bez żadnych zaliczek.

Jeszcze wrzucam kilka wykresów z Garmina. Podzielone są na trzy. Janosiki plus Rozsutec, do schroniska i reszta trasy w drugi dzień.

Część I
Część II
Część III
_________________
#ziaronaszlaku
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14321
Wysłany: 2015-05-20, 11:28   

Tak na starość wzieło mnie na podsumowanie. I wyszło mi, że Mała Fatra łapie sie u mnie "na podium" moich ulubionych pasm górskich.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-05-20, 16:27   

Boś nigdy na Grojcu nie był.
 
 
ziaro 


Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 390
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-05-20, 16:31   

Piotrek napisał/a:
Boś nigdy na Grojcu nie był.

Mnie też tam nie było a w Fatrze owszem. :P
_________________
#ziaronaszlaku
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14321
Wysłany: 2015-05-21, 07:13   

ziaro napisał/a:
Piotrek napisał/a:
Boś nigdy na Grojcu nie był.

Mnie też tam nie było a w Fatrze owszem. :P


To przenieście mi Grojec w okolice Rozsutca.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2015-05-21, 08:41   

Dobromił napisał/a:
ziaro napisał/a:
Piotrek napisał/a:
Boś nigdy na Grojcu nie był.

Mnie też tam nie było a w Fatrze owszem. :P


To przenieście mi Grojec w okolice Rozsutca.
Przenieście przenieście,sam se przenieś. :D
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-05-21, 13:39   

Już sobie zamówiłem spanie na Gruniu. A z tego co kojarzę, we Vratnej było parkovisko za darmochę. :lol Tylko trzeba do Stefanowej podreptać z buta. Ale to blisko.
Profil Facebook
 
 
ziaro 


Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 390
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-05-22, 10:30   

sokół napisał/a:
Już sobie zamówiłem spanie na Gruniu. A z tego co kojarzę, we Vratnej było parkovisko za darmochę. :lol Tylko trzeba do Stefanowej podreptać z buta. Ale to blisko.

No wiesz przyznam, że nie patrzyłem na to czy darmo czy nie. 2 euro to nie dużo dla mnie więc spokojnie zapłaciłem a tak miałem pętle, że to najlepsze miejsce było dla mnie. ;)
_________________
#ziaronaszlaku
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-05-22, 12:04   

ziaro napisał/a:
sokół napisał/a:
Już sobie zamówiłem spanie na Gruniu. A z tego co kojarzę, we Vratnej było parkovisko za darmochę. :lol Tylko trzeba do Stefanowej podreptać z buta. Ale to blisko.

No wiesz przyznam, że nie patrzyłem na to czy darmo czy nie. 2 euro to nie dużo dla mnie więc spokojnie zapłaciłem a tak miałem pętle, że to najlepsze miejsce było dla mnie. ;)


Po tym jak 3 lata temu na wycieczce na Słowacji okradziono nam samochód zostawiony na "dzikim" parkovisku (też w Małej Fatrze) to wolimy zawsze go zostawiać na płatnym. Jak jesteśmy we czwórkę to wypada po 2 zł na osobę, kasa żadna a ma się przynajmniej spokojną głowę.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6096
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-05-22, 12:52   

Ta Mala Fatra to sie zrobilo jakies niebezpieczne miejsce! :o-o Znajomym w zeszlym roku okradli namiot gdzies tam na kempingu, teraz ty piszesz o aucie... :rol
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-05-22, 18:55   

Basia Z. napisał/a:
Po tym jak 3 lata temu na wycieczce na Słowacji okradziono nam samochód
Nie wiem, jak to się dzieje: jednym kradną samochody, innych okradają...
Przecież wystarczy zamontować 4 maczety dookoła samochodu, które aktywują się wraz z alarmem i ucinają łapy złodziejom. Problem kradzieży szybko by się sam rozwiązał ;)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
ziaro 


Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 390
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-05-23, 13:13   

Z tego co wiem to w Stefanovej, Pan parkingowy jeśli przyjeżdża się na dłużej mówi by zaparkować w innym miejscu gdzie są kamery.

My o tym się dowiedzieliśmy jak wyjeżdżaliśmy i lekko nas opierniczył, że tego mu nie powiedzieliśmy. Jedynie nam z auta wykręcił antenę by nie ukradli a na końcu oddał. :)
_________________
#ziaronaszlaku
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group