Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Jakieś dziwne te skały ... Sulowskie.

Autor Wiadomość
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14337
Wysłany: 2013-09-24, 07:53   Jakieś dziwne te skały ... Sulowskie.

Pewnego ponurego styczniowego dnia 2013 roku Zarząd pewnego klubu ustalił plan wycieczek na tenże rok. Wycieczki mialy być różne - dalsze, bliższe, krótsze, dłuższe, wyższe, niższe, głupsze i mądrzejższe. Do bliższych, w miarę długich, niskich i mądrych można zaliczyć naszą ostatnią wyprawę masową ( 29 osób ) - Sulowskie Skały, 22 września 2013.

Jakieś dziwne te skały stały w tych lasach ... Nasze koleżanki określały je jednoznacznie - faliczne. Inni doszli do wniosku, że to nasi okoliczni praprzodkowie wykuli te skały - jako oblicza starych bogów. Nie ważne kto miał rację - okolice cudne. Lasy bukowe, drzewa iglaste wyglądające jak w Pieninach ( tak w ogóle mi się te góry z Pieninami skojarzyły ) skały wystające, dziury w ścianach skalnych, ruiny Urzędu Skarbowego, grzyby i liście dające poślizg. Trasa była pętlą od Sulova do Sulova.

W wyprawie brał udział Piotr i Dobromił. Innych nie znacie. Dobromił był tam pierwszy raz w życiu, Piotr nie. Inni różnie.
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2013-09-24, 08:03   

W Sulovskich Skałach miałam okazję być w zeszłym roku w ten najpiękniejszy weekend jesieni - 20-21.10.
Po prostu cudo.

Tym razem byliśmy tylko we trójkę.



Co do falliczności - w pełni się zgadzam.



 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14337
Wysłany: 2013-09-24, 08:23   

Basia Z. napisał/a:
w zeszłym roku w ten najpiękniejszy weekend jesieni - 20-21.10.


Tak było ... Jak zobaczyłem, w drodze na Kubiesówkę, Tatry to aż mi kieliszek z ręki z wrażenia wypadł.

Tak przy okazji, Pani Pisarko :) , jak będziecie wydawać w Pascalu wznowienie Twej książki o górach Słowacji to przyłóż się bardziej ;) do rozdziału o Strażowskich :) - czytelnik Łukasz T :D

Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2013-09-24, 08:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2013-09-24, 08:58   

Dobromił napisał/a:

Tak przy okazji, Pani Pisarko :) , jak będziecie wydawać w Pascalu wznowienie Twej książki o górach Słowacji to przyłóż się bardziej ;) do rozdziału o Strażowskich :) - czytelnik Łukasz T :D



Niestety nie zależy to ode mnie.
Mam wrażenie, że wydawnictwo nie planuje już wznowień przewodników tak "ambitnych" bo chyba nie ma na nie specjalnego zapotrzebowania.
W każdym razie ostatnio po 3 letniej przerwie znowu z nimi współpracuję ale tylko robiąc aktualizacje innych przewodników.
Cała, dosłownie cała ekipa redaktorów się tam zmieniła.

Nawet już myślałam o tym aby wydać taki przewodnik po górach Słowacji własnym sumptem w formie e-booka, gruntownie zmieniając i przeredagowując stary tekst oraz dokładając nowości.

Tylko musiałabym poświęcić na to sporo czasu, którego nie mam.
Od roku 2004, kiedy było przygotowywane poprzednie wydanie byłam na Słowacji chyba z 50 razy, w różnych również dla mnie nowych miejscach, bo staram się za każdym razem zobaczyć coś nowego. Mam też sporo różnych zdjęć, tak że materiały mam.
 
 
dagomar 


Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 1273
Skąd: z nizin
Wysłany: 2013-09-24, 09:11   

obejrzałem z przyjemnością :)
_________________
luknij na moje panoramy i galerie
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-09-24, 09:15   

Jest przyjemna seria słowackich przewodników po ichszych górach, które są wydawane też w języku polskim. Ale akurat Sulovskie nie mają naszego tłumaczenia, szkoda.

A co do wycieczki naszej to pogoda trafiła się nawet przyzwoita, nie był to kryształ ale na tle sąsiednich dni to można powiedzieć, że była wręcz znakomita.
Pasmo piękne, urozmaicone i choć nie wysokie to daje trochę po nogach, szczególnie na odcinku Rohacske sedlo-Kecka-Sedlo Pastuch. Ciągle góra-dół, na przemian.

Zdjęcia moje http://www.zuziawdrodze-g...sulovskie092013
















Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2013-09-24, 09:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2013-09-24, 09:16   

Jakie śliczne zimowity jesienne
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-09-24, 09:19   

Cała łąka ich rosła, wysyp jak krokusów w Chochołowskiej :)
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2013-09-24, 10:49   

No nieźle, chłopaki, bardzo mi się podoba. Widokowo, mgiełkowo, lekko jesiennie, a i pogoda całkiem przyzwoita. Już relacja sprocketa i Tępego Dyszla zwróciła mą uwagę na te tereny, a teraz tylko utwierdzam się w przekonaniu, że warto tam jechać. Możecie jeszcze napisać dokładniej, jaki szlak/szlaki zrobiliście w trakcie tej pętelki?
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-09-24, 10:53   

Ale ch**owe skałki :D Przepraszam za prostackie skojarzenie..
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-09-24, 10:59   

Można powiedzieć, że celnie to ująłeś :lol

Cytat:
Możecie jeszcze napisać dokładniej, jaki szlak/szlaki zrobiliście w trakcie tej pętelki?

Trasa:
Sul'ov Hradna z. Sulovski hrad z. Luka pod hradom c. Brada c.Rohać z. Rohaćske sedlo z. Kećka z. Sedlo pastuch ż. Sul'ov Hradna.

Jesienią, właśnie jak na zdjęciach co wstawiła Basia, jest szczególnie ładnie. Z resztą byłem tam kiedyś pod koniec października i rzeczywiście kolorystyka jest piękna.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14337
Wysłany: 2013-09-24, 11:01   

bton1 napisał/a:
ch**owe


Przepraszam bardzo - sam się ocenzurowałeś czy na Forum nastaje tyrania ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-09-24, 11:29   

Dobromile.. samocenzura to cnota, więc się nią posłużyłem.

Prędzej chyba Panda się tu zjawi niż zapanuje cenzura..
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14337
Wysłany: 2013-09-24, 11:30   

bton1 napisał/a:
Prędzej chyba Panda się tu zjawi niż zapanuje cenzura..


Amen.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-24, 11:38   

No takie jakieś ciulowskie te skałki rzeczywiście. ;)

No ale jakże piękne przy tym. :-o Pogoda Wam dopisała rzeczywiście, no ale dalej mi ciężko poznać, że ja tam byłem. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group