Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Jaką porę roku w górach preferujecie?

Autor Wiadomość
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2013-08-09, 19:45   

Ja najbardziej lubię zimę , te Tatrzańską :) nawet bardziej niż lato czy jesień , mogę się wtedy poczuć jak prawdziwy chimalaista wywijając czekanem i szpanując rakami :-o .
Ostatnio zmieniony przez Tatrzański urwis 2013-08-09, 21:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom

Wysłany: 2013-08-09, 20:45   

Cytat:
himalaista


Chyba Chimalaista! Taaaaaki błąd..... :P
Profil Facebook
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2013-08-09, 21:05   

sokół napisał/a:
Chyba Chimalaista!
Sory za pomyłkę :ops , już poprawiłem :dev .
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-10, 06:26   

Wiecie z tymi porami to tak jest, że każda ma swoją wadę i zaletę. Latem owszem można spać na dworze (czy na polu jak gdzie nie gdzie się mówi :D ) ale takie upały jak są ostatnio (choć dziś dość przyjemnie się zapowiada) mnie zniechęcają do gór. Wiosną denerwuje zalegający i topniejący śnieg. Jesienią zimne deszcze. Zimą, choćby krótki dzień. Ale lepiej znaleźć pozytywy.
Wiosna, ta soczysta zieleń. Lato ciepło, długie dni (ach te całodobowe wycieczki w tatry :lol ), jesień te barwy, a zima super śnieg... :D
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-08-10, 07:55   

laynn napisał/a:
(czy na polu jak gdzie nie gdzie się mówi :D )


Tylko nie "gdzie nie gdzie" :dev6
;)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-11, 07:24   

Oj tam, jakaś nie poprawna forma :D
 
 
mieciur 


Wiek: 39
Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 108
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-08-11, 17:47   

Najbardziej to lubię późną wiosnę kiedy nie jest jeszcze gorąco a już można na łące poleżeć. Jesień też jest fajna - te kolory i mniejszy ruch na szlakach. Zima też mi pasuje - zwłaszcza jak jest tyle śniegu, że mogę się poruszać na nartach. I ostatnio po tym jak zaopatrzyłem się w raki i czekan zimowe Tatry też mnie kręcą. Narazie bardzo ostrożnie i nieśmiało ale kto wie...:)
 
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-08-12, 07:30   

Ja najbardziej lubię późne lato/wczesną jesień. Śniegu nie ma, ludzi niewielu, a kolory najlepsze w roku :)
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2013-09-26, 20:46   

Generalnie jestem ciepłolubna i uwielbiam tak jak kot wygrzewać się na słoneczku. I chyba najbardziej lubię góry latem, gdy i dzień jest dłuższy i temperatura przyzwoita ;) Chociaż moją ulubioną porą roku jest wiosna, bo wtedy wszystko budzi się do życia (ja również). Zima nie jest moją faworytką :P (bo strasznie marznie mi nos), ale ta w górach jednak ma swój klimat. Ośnieżone szczyty robią niesamowite wrażenie. I chcę trafić na prawdziwą tatrzańską jesień, bo niestety za każdym razem sypał mi śnieg ;)
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2013-09-26, 20:55   

Latem są muchy, a zimą jest zimno ;) , zaś wiosną i jesienią jest błoto.

A tak na prawdę to lubię góry przez cały rok, ale najbardziej lubię maj - bo jest wiosna, kwitnie tarnina i dzikie czereśnie, sierpień - bo jest lato, trochę smutno i kwitną przecudne goryczki trojeściowe, które uwielbiam i na widok których ogarnia mnie nostalgia, że przemija kolejne lato i październik - bo jest bajecznie kolorowo.
No i jeszcze czerwiec, bo wtedy jest takie poczucie, że całe wakacje jeszcze przede mną.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
lucyna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-27, 05:50   

Wiosna, wiosna, gdzieżeś Ty. Ech, za oknem leje, zimno, Kretyn nie chce wyjść na spacer, a ja pomykam dziś w góry. Precz z jesienią. Na grupy ku pokrzepieniu serc wrzuciłam link do prawie jesiennej prezentacji o ścieżce orlik krzykliwy. Zapraszam na szlak Wołosate-Tarnica, Kolegom dziękuję za zdjęcia http://www.grupabieszczad...id=44&Itemid=51
Lubię wionę, w Bieszczadach jet cudna. Jesień toleruję, upalne lato - precz, a zima mogłaby zniknąć w kalendarza. Nie lubię ani upałów ani mrozów.
 
 
TataOjciec 


Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 353
Skąd: Z Blokowiska
Wysłany: 2013-10-04, 17:35   

Zima Zima Zima i Jesień :D
Wiosną mam alergię, wszystko z ziemi wyłazi ,a śniegi topnieją.Lato upały i tłumy wszędzie.
Jesień taka cisza spokój i nostalgia, piękne kolory i Zima tuz tuz .
A zima jest po prostu rześka pod każdym względem :)
_________________
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2013-10-04, 17:38   

ktoś napisał, że "jesienią góry są najszczersze" i z tym się zgadzam.

Pod względem logistycznym najlepsze jest oczywiście lato i późna wiosna, kiedy statystycznie najłatwiej przespać się w suchym miejscu ;)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2013-10-04, 17:44   

Dla mnie najpiękniejsza jest wiosna w pełni, ta mleczowo-majowa, gdy kwitną drzewa i wszystko wokół, a zieleń ma jeszcze taki świeży, żółtawy odcień. I oczywiście kolorowa słoneczna jesień.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14274
Wysłany: 2021-09-22, 07:09   

Tu Dział Archeo :D

Z 21 stopni. Kolory jesieni. Trochę śniegu w wyższych partiach ( do podziwiania ). Sucha trawa do leżenia. Kwitnące roślinki :D

Należy stworzyć taką porę roku.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group