Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Jak uciekłem na kilka dni od epidemii

Autor Wiadomość
Wiesio 


Wiek: 56
Dołączył: 22 Cze 2015
Posty: 343
Wysłany: 2020-08-12, 21:50   

Jeśli chodzi o techniczne szczegóły: robię 9-10 kadrów pionowych przy ogniskowej 16mm z manualną ekspozycją (wszystkie klatki muszą mieć te same parametry), ważne żeby równo trzymać horyzont, jak się ciągnie z ręki i bez statywu. Klatki muszą zachodzić na siebie około 30%, wtedy kolejny etap znajdzie dużo punktów sklejania. Sklejam je w PT GUI w jeden szeroki kadr, co daje zwykle około 12 tys. pikseli w poziomie, teraz wciągam to do Pano2VR, ustawiam trochę parametrów i eksportuję jako html5. Powstaje gotowy katalog z panoramą :)
Oba programy są komercyjne i trzeba za nie parę PLN zapłacić...
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2020-08-13, 04:39   

Wiesio napisał/a:
Jeśli chodzi o techniczne szczegóły: robię 9-10 kadrów pionowych przy ogniskowej 16mm z manualną ekspozycją (wszystkie klatki muszą mieć te same parametry), ważne żeby równo trzymać horyzont, jak się ciągnie z ręki i bez statywu. Klatki muszą zachodzić na siebie około 30%, wtedy kolejny etap znajdzie dużo punktów sklejania. Sklejam je w PT GUI w jeden szeroki kadr, co daje zwykle około 12 tys. pikseli w poziomie, teraz wciągam to do Pano2VR, ustawiam trochę parametrów i eksportuję jako html5. Powstaje gotowy katalog z panoramą :)
Oba programy są komercyjne i trzeba za nie parę PLN zapłacić...


Oooo kurde, teraz to mnie zabiłeś :D
Panoramy i panoramy 3D robię tylko telefonem :lol
Dzięki ;)
 
 
Wiesio 


Wiek: 56
Dołączył: 22 Cze 2015
Posty: 343
Wysłany: 2020-08-13, 06:00   

Telefon robi mniej więcej to samo, tylko ja mam nad tym kontrolę :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group