Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Jak to dawniej w Tatrach karmiono.

Autor Wiadomość
alicjaraczek 

Dołączyła: 04 Maj 2020
Posty: 323
Wysłany: 2020-07-07, 14:15   

laynn napisał/a:
alicjaraczek napisał/a:
A tak na serio,jest tu kto, kto zrobił mniej więcej taką trasę ?

Ja. W 2009r. Tylko mniej więcej, tzn drugiego dnia wszedłem na Kozią, miałem zejść z Granatów, ale nie chciało mi się włazić dnia trzeciego i poszedłem przez Krzyżne do Murowańca i na dół.
Relacja gdzieś na forum jest dwa razy, ale łatwiej mi podlinkować bloga:
https://mniejszeiwiekszeg...perc-2009r.html


W częściach choćby dwóch jest ok, tylko zastanawiam się, czy szarpnąć się na jeden dzień. Ktoś mi rzucił taki pomysł,ale sam też jeszcze tego nie przeszedł za jednym zamachem i nie wiem na ile to ma sens.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-07, 14:33   

Sprocket dwa(?)lata temu przeszedł ją całą.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-07, 14:35   

Zwrócę uwagę, że "najsłabsza" część Orlej, tj od Granatów, na Krzyżne ma kilka dość nieciekawych momentów, choćby ten kominek, gdzie ja bym zleciał, no i sporą kruchość. Nie jest aż taka lajtowa, w porównaniu do wcześniejszych dwóch części.
Skoro zrobiłaś 50tkę, to moim zdaniem dasz radę i całą Orlą.
 
 
alicjaraczek 

Dołączyła: 04 Maj 2020
Posty: 323
Wysłany: 2020-07-07, 14:44   

laynn napisał/a:
Sprocket dwa(?)lata temu przeszedł ją całą.


No właśnie szukam opinii, kto przeszedł całe, zastanawiam się jak bardzo zmęczenie pod koniec da się we znaki, bo tu jednak koncentracja potrzebna cały czas.
 
 
alicjaraczek 

Dołączyła: 04 Maj 2020
Posty: 323
Wysłany: 2020-07-07, 14:47   

laynn napisał/a:
Zwrócę uwagę, że "najsłabsza" część Orlej, tj od Granatów, na Krzyżne ma kilka dość nieciekawych momentów, choćby ten kominek, gdzie ja bym zleciał, no i sporą kruchość. Nie jest aż taka lajtowa, w porównaniu do wcześniejszych dwóch części.
Skoro zrobiłaś 50tkę, to moim zdaniem dasz radę i całą Orlą.


A to już właśnie będzie odcinek na największym zmęczeniu. 50tka to też inaczej jak idziesz po lesie na luzie, a tu nie ma żartów jednak.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14357
Wysłany: 2020-07-07, 16:47   

Spytam krótko - po co Wam takie "wyzwania" ? Dla dowartościowania ? Dla dziwnie pojętego sportu ? Gdzie w takich przypadkach przyjemność z turystyki ? Gdzie czas na podziwianie widoków, na swobodny odpoczynek, na zdjęcia ?

Nigdy, ale to nigdy, tego nie zrozumię.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-07, 16:57   

Dobromile, a nie może każdy chodzić po swojemu po górach?

Ja na przykład jak sobie pomyślę, że miałbym trzy razy podchodzić na Orlą z Zakopanego...to ja dziękuje. Ani nic ciekawego, ani to coś przyjemnego...

Niech każdy chodzi na swój sposób. Howgh.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14357
Wysłany: 2020-07-07, 17:00   

laynn napisał/a:
Dobromile, a nie może każdy chodzić po swojemu po górach?


Może.

Tak samo ja mogę zapytać czemu tak chodzi.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5519
Wysłany: 2020-07-07, 17:08   

Ala - przeszedłem, całą z dodatkami, zacząłem w Zakopcu przy ul. Oswalda Blazera z buta do Kuźnic, potem Skupniów Upłaz, Murowaniec, Krzyżne, podszedłem sobie bez szlaku na Wielka Koszystą, wróciłem na Krzyżne, zrobiłem Orlą, potem na Świnicę, zszedłem przez Świnicką Przełęcz do Murowańca i na dół przez Jaworzynkę, żeby mieć urozmaicenie.
Tu masz relację: http://gorybezgranic.pl/o...goda-vt3028.htm

Młody byłem, to dałem radę. Teraz bym już nie dał :(

Dobromił napisał/a:
pytam krótko - po co Wam takie "wyzwania" ?

Powiedział ten co wbiegał na Grojec ;)
Żadne wyzwania, bardzo wolno szedłem, 364 zdjęcia zrobiłem.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
Ostatnio zmieniony przez sprocket73 2020-07-07, 17:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9375
Wysłany: 2020-07-07, 17:37   

sprocket73 napisał/a:
Ala - przeszedłem, całą z dodatkami, zacząłem w Zakopcu przy ul. Oswalda Blazera z buta do Kuźnic, potem Skupniów Upłaz, Murowaniec, Krzyżne, podszedłem sobie bez szlaku na Wielka Koszystą, wróciłem na Krzyżne, zrobiłem Orlą, potem na Świnicę, zszedłem przez Świnicką Przełęcz do Murowańca i na dół przez Jaworzynkę, żeby mieć urozmaicenie.
Tu masz relację: http://gorybezgranic.pl/o...goda-vt3028.htm

Młody byłem, to dałem radę. Teraz bym już nie dał :(

Dobromił napisał/a:
pytam krótko - po co Wam takie "wyzwania" ?

Powiedział ten co wbiegał na Grojec ;)
Żadne wyzwania, bardzo wolno szedłem, 364 zdjęcia zrobiłem.


Młody byłeś ... To było cztery lata temu :lol
Jesteś nieodpowiedzialny i lekkomyślny :eye7 :o-o

Ala, jaką najdłuższą i najtrudniejszą wycieczkę zrobiłaś w Tatrach?
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-07, 17:49   

Dobromił napisał/a:
Tak samo ja mogę zapytać czemu tak chodzi.

Byleby pusto na szlakach było :P
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1922
Wysłany: 2020-07-07, 18:05   

Dobromił napisał/a:
Oddal się. Zamykam się w sobie.

Po co ta skromność - możesz się pojawić na billboardach koło Białki w towarzystwie pięknej pani :lol
Dobromił napisał/a:
Gdzie czas na podziwianie widoków, na swobodny odpoczynek, na zdjęcia ?

Odpoczynek jest w turystyce najważniejszy. Długotrwały, w pięknej pogodzie i wypełniony interesującą dyskusją w dobrym towarzystwie. Czasem wsparty piciem herbaty.
Kosówki na opał już niestety łamać nie można, bigos też nie zawsze ma kto wnieść.

Tak serio to już nie chce mi się ani ścigać, ani łazić całą dobę, ani wstawać po nocy, żeby oglądać coś, co dziesięć razy widziałem.
Tam, gdzie (jeszcze) mam ochotę chodzić, ścigać nie bardzo się da albo za cienki jestem. Co generalnie mam w pompie.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9375
Wysłany: 2020-07-07, 18:17   

Prezes napisał/a:
Dobromił napisał/a:
Oddal się. Zamykam się w sobie.

Po co ta skromność - możesz się pojawić na billboardach koło Białki w towarzystwie pięknej pani :lol
Dobromił napisał/a:
Gdzie czas na podziwianie widoków, na swobodny odpoczynek, na zdjęcia ?

Odpoczynek jest w turystyce najważniejszy. Długotrwały, w pięknej pogodzie i wypełniony interesującą dyskusją w dobrym towarzystwie. Czasem wsparty piciem herbaty.
Kosówki na opał już niestety łamać nie można, bigos też nie zawsze ma kto wnieść.

Tak serio to już nie chce mi się ani ścigać, ani łazić całą dobę, ani wstawać po nocy, żeby oglądać coś, co dziesięć razy widziałem.
Tam, gdzie (jeszcze) mam ochotę chodzić, ścigać nie bardzo się da albo za cienki jestem. Co generalnie mam w pompie.


Pięknie napisane ...
Ale Wy Już tak schodziliście Tatry, że po prostu już nic nie musicie ... Co najwyżej możecie ;)
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1922
Wysłany: 2020-07-07, 18:27   

Adrian napisał/a:
Ale Wy Już tak schodziliście Tatry

Absolutnie nie, przynajmniej, jeśli o mnie chodzi.
Tatry (dla chcącego) są całkiem spore i miejscami zaskakująco rzadko odwiedzane.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14357
Wysłany: 2020-07-07, 18:43   

Im więcej przeszedłem szlaków i szlaków po Tatrach to tym bardziej widzę jak je mało znam. I m. in. dlatego chodzę wolno po nich - żeby więcej zobaczyć.

Precz z biegaczami !
Esteci jesteśmy z Wami !

;)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group