Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Jak legalnie chodzić w Polskich Tatrach poza szlakiem

Autor Wiadomość
kamiltatry 

Wysłany: 2016-05-03, 06:42   

dagomar napisał/a:
Nie mam zdjęć, programowo nie robię, jakoś nie mam żyłki dokumentalisty i nie lubię brzydoty

Trochę szkoda. :/ Jasne, że masakra lasu i np. ogromne ciężarówki to nie są fajne widoki w Tatrach, ale dokumentacja i udostępnianie zdjęć/filmów to może być jakaś forma walki z tym, co się tam wyprawia. Przydałaby się większa powszechna wiedza o rzeczywistym kształcie "ochrony przyrody" TPN i TANAP.
Profil Facebook

Vlado 

Wysłany: 2016-10-22, 21:42   

Tatraman napisał/a:
Nawiązując do przywoływanego wyżej przykładu najłatwiejszej drogi na N. Rysy...
W rozumieniu tego, co jest zapisane w zarządzeniu nie jest to droga taternicka. Ale w rozumieniu tego, co nie jest zapisane w zarządzeniu jest to droga taternicka. (!!!)
W związku z czym, po wpisaniu się do książki wyjść jesteś tam na legalu.

Pod koniec wakacji dopytałem u źródła, wpisałem się i legalnie odwiedziłem Niżne Rysy najłatwiejszą drogą;)

dagomar 

Wysłany: 2016-10-23, 12:08   

W tym roku wszedłem na Niżnie od Pośr. Spadowej Przełęczki, co jest drogą (przynajmniej dla mnie) bardzo tatrenicką, za to chyba nielegalną ?? , zszedłem do Buli drogą banalną i zupełnie nietaternicką, która podobno jest legalna i taternicka. TO JEST BEZ SENSU WSZYSTKO :D
A jak miałem się wpidsać do książki ?, przynajmniej na pół trasy, w Łysej ???
Ostatnio zmieniony przez dagomar 2016-10-23, 12:09, w całości zmieniany 1 raz  

Tatraman 

Wysłany: 2016-10-23, 16:00   

Wg przepisów Tanap-u nielegalną, bo poniżej III, ale w terenie przeznaczonym do działalności taternickiej. To taka zaawansowana turystyka tatrzańska z łatwymi (0+) odcinkami wspinaczkowymi.
Dagomar, a dlaczego nie od NSP?

dagomar 

Wysłany: 2016-10-24, 09:42   

Bo akurat wyleźliśmy na Pośrednią :lol

Tatraman 

Wysłany: 2016-10-24, 13:54   

Rozumiem :) Tak tylko spytałem, bo ja zawsze wyłażę na NSP, która daje więcej możliwości :)
Rzęch w podejściu na NSP, w który wprowadza WHP, bierze się z lewej, a Ciężkiej Turniczki nie ma się czego obawiać :)
Tak czy inaczej piękna tura!
Ostatnio zmieniony przez Tatraman 2016-10-24, 13:54, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu