Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

I rok beskidzki, czyli...

Autor Wiadomość
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2014-12-21, 15:33   I rok beskidzki, czyli...

Mój rok turystyczny nie umywa się do Waszych, ale i tak jestem bardzo zadowolona. Jest to właściwie pierwszy rok mojego beskidowania, jako że po Beskidach zaczęłam chodzić dopiero w październiku, począwszy od I zlotu ChimalajaTeam.

Rok 2014 rozpoczął się u mnie od zejścia z Trzech Koron 01.01.2014 r. Wyszłam na nie w nocy starego roku. Niestety żadne z nas nie wzięło ze sobą statywu, więc większość widoków utrwalaliśmy pamięcią fotograficzną :-o


Kolejna wycieczka odbyła się dzięki uprzejmości Krisa75 i jego żony, którzy przenocowali mnie w Andrychowie. Kris75 zajął się dobraniem tras pod moje możliwości.

W niedzielę 05.01.2014 r. wybraliśmy się z Krisem, TNT'; i jego córą na Leskowiec. Niestety było trochę pochmurno, ale mimo to ładnie i ciekawie ;)


W poniedziałek 06.01.2014 r. udaliśmy się już w większym gronie na Magurkę Wilkowicką i Czupel. Było bardzo słonecznie i ciepło – zdecydowanie mało styczniowo ;)


W lutym udałam się na pierwszą samotną wycieczkę po Beskidach, w Beskid Wyspowy. Początkowo trochę się obawiałam, że mogę się zgubić i narobić niepotrzebnego zamieszania, ale okazało się, że nie jest tak źle, jak mi się wydawało :D Wprawdzie gubię się – to fakt, ale zawsze ostatecznie się odnajduję bez niczyjej pomocy ;) 15.02.2014 r. wyszłam na Szczebel i Luboń Wielki.


W marcu odbył się II Zlot ChimalajaTeam. W trasie towarzyszył mi m.in. Kris75, który mieszka blisko Beskidu Małego, więc zna go jak własną kieszeń :-o 22.03.2014 r. wybraliśmy się na Żar i Kiczorę, skąd poszliśmy na nocleg na Potrójną, a następnego dnia odwiedziliśmy jeszcze Grotę Komonieckiego.


W kwietniu niestety przez zawirowania związane ze studiami nie udało się nigdzie wybrać, ale już początkiem maja pojechałam w Beskid Sądecki i Pieniny.

01.05.2014 r. wyruszyłam z Rytra przez Niemcową, Wielki Rogacz, Radziejową i Przehybę pod Bereśnik. Oczywiście – standardowo – gubiłam się, więc na nocleg dotarłam zaraz po zmroku. Bacówka pod Bereśnikiem zrobiła wtedy na mnie bardzo dobre wrażenie.


02.05.2014 r. spod Bereśnika zeszłam do Szczawnicy, a stamtąd planowo miałam wyjść na Sokolicę i Trzy Korony (pierwszy raz w dzień ;p) Niestety, na drugi ze szczytów nie weszłam, gdyż zaczęło grzmieć, a Neska burzy się boi ;) Byłam jednak blisko!


W czerwcu ponownie wylądowałam w Beskidzie Wyspowym. Plan był taki, żeby wycieczka odbyła się jak najmniejszym kosztem, dlatego wybrałam szlak, do którego mam najtańszy dojazd, bo jest najbliżej. Okazało się jednak, że zgubiłam się w trasie i zeszłam do innego miasta niż planowałam, co trochę zmieniło koszt i czas wycieczki :-o 07.06.2014 r. wybrałam się z Tęgoborza na Jaworz i Sałasz. Zeszłam do Marcinkowic :-o


Tydzień później, 15.06.2014 r. dzięki uprzejmości Mai pojechałam jedyny raz w tym roku w Tatry. Razem z Mają i mgłą zdobyłyśmy Starorobociański Wierch. Był to bardzo fajnie spędzony dzień, pomimo że początkowo Maja chciała zrezygnować! :-o


W kolejny weekend wybrałam się na krótki spacer po Beskidzie Sądeckim. Dzięki uprzejmości kolegów 22.06.2014 r. dotarłam za darmo do Rytra (panowie wybierali się stamtąd na rowery na Słowację ;) ), a stamtąd udałam się do Chaty pod Cyrlą i dalej na Makowicę. Niestety miałam ograniczony czas, ponieważ nie chciałam, żeby moi chłopcy musieli na mnie czekać na dole, dlatego więcej nie udało się przejść :D


W ostatni weekend czerwca, 28-29.06.2014 r. odbył się kolejny – III zlot ChimalajaTeam. Wprawdzie coraz więcej ludzi rezygnowało i wyjazd stanął pod dużym znakiem zapytania, ale dzięki bton1’owi nie zniechęciłam się i razem wybraliśmy się na Pilsko przez Romankę i Rysiankę, a następnie w większym gronie poszliśmy do bazy namiotowej na Hali Górowej. Następnego dnia zeszliśmy już tylko do Sopotni Wlk.


Na początku lipca, 07.07.2014 r. wybrałam się na Babią Górę. Jako że postanowił mi towarzyszyć forse, nie musiałam iść sama ;) W związku z tym, że Babia jest humorzasta, nie nastawiałam się na wiele, ale pogoda się udała, wiatru wielkiego nie było, Tatr wprawdzie nie było widać, ale jakieś widoki były ;) A plan zrealizowano – pojechałam się opalać i to uczyniłam :-o


Lipcowy wypad w Bieszczady był najbardziej udanym turystycznie wyjazdem ze względu na jego długość, towarzyszącą pogodę oraz ilość miejsc, które udało się zobaczyć.

W sobotę 12.07.2014 r. wyruszyliśmy na mini-rozgrzewkę do Bacówki pod Małą Rawką. Przeszliśmy śmieszną liczbę kilometrów, ale zjedliśmy obiad w bacówce :-o Pogoda na razie straszyła, ale miała się poprawiać!


W niedzielę 13.07.2014 r. wybraliśmy się przez Szeroki Wierch na Tarnicę i dalej na Halicz oraz Rozsypaniec. Pogoda była coraz lepsza, widoki również. Bieszczady zauroczyły swoim pięknem :-o


W poniedziałek 14.07.2014 r. wyszliśmy na Połoninę Caryńską i straszące gromami Rawki!


We wtorek 15.07.2014 r. z Połoniny Wetlińskiej wybraliśmy się na Caryńską, gdzie zostaliśmy na dłużej, aby obejrzeć zachód słońca.


Następnego dnia, w środę 16.07.2014 r. poszliśmy na „lawiniaste” Bukowe Berdo, gdzie zaliczyłam spektakularną glebę w krzaki :-o Na szczęście nic się nie stało, ale przez chwilę wyglądało groźnie – zwłaszcza w trakcie lotu :-o


W czwartek 17.07.2014 r. oglądaliśmy góry jedynie z daleka, ponieważ pogoda nie zachęcała do wędrówek. Było deszczowo i burzowo, ale chwilami świeciło słońce. Te momenty, w których było ładnie, spędziliśmy nad Soliną.


W piątek 18.07.2014 r. powtórzyliśmy trasę na grzmiące Rawki idąc dalej na trójstyk na Krzemieńcu. Niestety bardzo często goniła nas burza.


Zwieńczeniem bieszczadowania był wypad nad Jeziorka Duszatyńskie i na Chryszczatą w sobotę 19.07.2014. Była piękna pogoda, więc wyjeżdżałam stamtąd z żalem, ale mimo wszystko bardzo zadowolona!


Sierpień miał być bardzo „domowy” w związku z zawirowaniami, związanymi z poszukiwaniem nowej pracy. Udało się jednak i wyjechać, i znaleźć pracę ;) 30.08.2014 r. pojechaliśmy z Pudelkiem na Leskowiec i pod Potrójną. Leskowiec jak zwykle był mało łaskawy pogodowo, ale wypad można zaliczyć do udanych ;)


We wrześniu odbył się na razie ostatni - IV zlot ChimalajaTeam. Dzięki temu 13.09.2014 r. udało się w bardzo fajnym towarzystwie wybrać na Wysoką ;) – wreszcie w grupie wiekowej, która bardziej do mnie pasuje. Ostatni raz w tych okolicach byłam z dziećmi do lat 12.


Październik znów nie obfituje w górskie wycieczki. Jest jedna, ale porządna! Widoki fajne, mgły!;) Razem z Pudelkiem wybraliśmy się przez Kudłoń na Turbacz, a stamtąd na nocleg na Starych Wierchach. Następnego dnia przez Maciejową zeszliśmy do Rabki. Niestety miałam aparatową przygodę. Spodziewałam się, że zepsułam wszystkie zdjęcia, robiąc je na „trybie blondynki”. Na szczęście nie było tak źle, jak mi się wydawało.


22.11.2014 r. wybraliśmy się do Eco, który zaprowadził nas na Górę św. Anny przez okoliczne miejscowości. Tam wzięłam ze sobą tylko mały aparat…


…który niestety zakończył swój żywot po niemiłej przygodzie na Andrzejkach pod Potrójną, dlatego nie mam z nich żadnych zdjęć ;)

Ostatnia jak do tej pory wycieczka to wczorajszy wypad w Beskid Sądecki, który również był bardzo fajny. Widoki piękne zgodnie z obietnicami meteorologów ;)


Być może to już wszystkie wycieczki w tym roku, a może nie ;) Mam jeszcze dużo wolnego do końca grudnia, ale na razie żadnych planów ;)

Dziękuję wszystkim za towarzystwo na szlaku, a zwłaszcza krisowi75, TNT'omkowi, mai, bton1'owi, forse i Pudelkowi (kolejność chronologiczna :dev ) :-o

Mam nadzieję, że przyszły rok będzie lepszy niż ten, choć planów żadnych w tym zakresie nie czynię :-o
Ostatnio zmieniony przez nes_ska 2014-12-21, 16:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
vertigo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-21, 17:57   

nes_ska napisał/a:
Dziękuję wszystkim za towarzystwo na szlaku, a zwłaszcza krisowi75, TNT'omkowi, mai, bton1'owi, forse i Pudelkowi (kolejność chronologiczna


Takie tuzy!!! Udany rok miałaś, gratuluję ;)
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-12-21, 18:47   

Dzięki za dzięki :) liczę na to, że w 2015 coś urobimy!
PS. Dobry rok za Tobą!
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2014-12-21, 18:50   

E marudzisz :P mój to był dopiero ubogi górsko.
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-12-21, 20:25   

Cytat:
udałam się na pierwszą samotną wycieczkę po Beskidach

Czyli pierwsze koty za płoty, a góry nie takie straszne w samotności :-)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14318
Wysłany: 2014-12-22, 09:04   

Piotrek napisał/a:
Cytat:
udałam się na pierwszą samotną wycieczkę po Beskidach

Czyli pierwsze koty za płoty, a góry nie takie straszne w samotności :-)


Nawet gdy zwierz patrzy za drzewa.

Nesko - atakuj Beskid Śląski.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8289
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-12-22, 09:32   

Dobromił napisał/a:
Nesko - atakuj Beskid Śląski.

idealne miejsce dla lubiących zabudowane domami wzgórza i wycieczki szkolne (chyba, że pójdziemy w tygodniu albo podczas ulewy ;) )
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14318
Wysłany: 2014-12-22, 09:36   

Pudelek napisał/a:
Dobromił napisał/a:
Nesko - atakuj Beskid Śląski.

idealne miejsce dla lubiących zabudowane domami wzgórza i wycieczki szkolne (chyba, że pójdziemy w tygodniu albo podczas ulewy ;) )


Widzę, że Twe podejście do tematu Beskidu Śląskiego jest skażone propagandą, złą prasą, pracą obcego wywiadu i innymi wrogimi czynnikami.
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2014-12-22, 10:21   

Dobromił napisał/a:
Nesko - atakuj Beskid Śląski.


Chcę! Ale tam to już z noclegiem, bo na jednodniówkę nie chciałoby mi się tłuc parę godzin i tyle samo wracać ;)
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14318
Wysłany: 2014-12-22, 10:24   

nes_ska napisał/a:
Ale tam to już z noclegiem


Nie ma problemu. Mamy z Piotrkiem namiary na conajmniej 4 noclegownie w wychodniach skalnych :)

I zapewniam Cię -wycieczek szkolnych tam nie znajdziesz ;)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2014-12-22, 10:26   

Dobromił napisał/a:
4 noclegownie w wychodniach skalnych :)


W wychodniach skalnych? Odezwę się w lecie. Nadworny zmarzluch :P

Jeśli uda mi się wybrać w najbliższym czasie, to jednak wolałabym cztery ściany budynku, ale temu Śląskiemu już chwilę się przyglądam i zastanawiam, które schronisko jest w miarę sensowne na nocleg? :-P

Wycieczki szkolne to mój żywioł :-P ... Swoją odhaczyłam w październiku, więc teraz będę polować na inne!
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2014-12-22, 17:17   

nes_ska napisał/a:
bo na jednodniówkę nie chciałoby mi się tłuc parę godzin i tyle samo wracać

Dasz radę, młoda jesteś.
U mnie bywały wycieczki gdzie czas dojazdu był dłuższy od....wycieczki.

Brawo za różnorodność. Ze szczególnym uwzględnieniem Bieszczad - na podstawie zdjęć, sądzę, że te bieszczadzkie dni były najbardziej efektowne pogodowo z całym Twym roku turystycznym.

nes_ska napisał/a:
Razem z Mają i mgłą zdobyłyśmy Starorobociański Wierch.

Ha ! Do dziś nie wiem, czy Maja jest Mają, ręką z papierosem albo tylko samą mgłą....Może i tak być :P

nes_ska napisał/a:
Był to bardzo fajnie spędzony dzień, pomimo że początkowo Maja chciała zrezygnować!

Słusznie. Wejście na ,,Boćka" bez użycia ruchomych schodów to czysty masochizm ;)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-12-22, 19:50   

Pudelek napisał/a:
Dobromił napisał/a:
Nesko - atakuj Beskid Śląski.

idealne miejsce dla lubiących zabudowane domami wzgórza i wycieczki szkolne (chyba, że pójdziemy w tygodniu albo podczas ulewy ;) )


Współczuje takich doświadczeń z tym pasmem, to musi być trauma :) Albo ogromny pech :D
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8289
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-12-22, 23:49   

Piotrek napisał/a:
Współczuje takich doświadczeń z tym pasmem, to musi być trauma Albo ogromny pech

to jest chyba pasmo beskidzkie z najbardziej gęstą zabudową i najłatwiejsze transportowo z Czarnego Śląska, więc siłą rzeczy trzeba się o takie doświadczenia otrzeć ;)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14318
Wysłany: 2014-12-23, 07:12   

Pudelek napisał/a:
więc siłą rzeczy trzeba się o takie doświadczenia otrzeć


Błądzisz. Ale młody jeszcze jesteś i możesz się nauczyć ;)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi