Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Hołda, dziury i pagóry, czyli rowerówka 111km

Autor Wiadomość
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-07-31, 19:12   Hołda, dziury i pagóry, czyli rowerówka 111km

Planowałem weekendową rowerówkę po wschodniej Lubelszczyźnie (Lublin - Włodawa - Lublin 250km), jednakże nie było dla mnie miejsca w autobusie. Rano pogoda jakaś niewyraźna, by jechać w plener. Żona powiedziała: jedź i odkrywaj nowe tereny. Na Górze Kamieńsk czy Popiołów byłem już 5 razy w tym roku, no to może inną hołdę (dla sokoła hołda nie stanowi atrakcji) i wybór pada na hałdę odkrywki Chabielice, wszak już tam z miesiąc mnie nie było. Najpierw odwiedzam kościółek w Bełchatowie, potem dwór w Słupi/hotel, restauracja/ wraz z parkiem.


200m dalej zaczyna się kompleks jezior słupeckich - doskonałe miejsce do wędkowania.

W miejscowości Zarzecze zaglądam do kopalni piasku

Za miejscowością Kamień drogę przecinają taśmociągi z widokiem na elektrownię, kopalnię i Górę Kamieńsk:


Nadciągają ciemne chmury i wzmaga się wiatr - czuję, że deszcz mnie zleje. Letni deszcz stanowił ochłodę podczas upału, miałem nawet okienko pogodowe z widokiem na elektrownię i Górę Kamieńsk.

Dotarłem do zabytkowego kościoła w Stróży

Uwielbiam tablice-dowody głupoty urzędniczej i marnotrawstwa moich podatków, a ile można przy tym nakraść...

Przejeżdżałem też przez tereny sielskie, gdzie czas się zatrzymał.

Kolejny zabytkowy kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Białej

Dotarłem do celu: Pajęczno - Sanktuarium Maryjne - kościół p.w. Wniebowzięcia NMP

W tym mieście również jest siedlisko pasożytów, to taka szarańcza w ludzkiej skórze

Wracam przez Rząśnię - tu uzupełniłem zapasy płynów.

W Rząśni przed kościołem trafiłem na ślub. Młodej parze życzyłem odwagi, zaś potem wszystkiego najlepszego wskazując na napis na kamizelce odblaskowej "Amor vincit omnia" (kamizelkę z napisem "Pecunia non olet" zgubiłem zimą).

Postanowiłem odwiedzić Brutusa, skąd jest doskonały widok na hołdę i lokalne "gołoborze".




Po drodze odwiedziłem zabytkowy kościółek w miejscowości Żar, w którym znajduje się tablica upamiętniająca znanego mi księdza, który nie ciemiężył parafian.

Późno wyjechałem (godz. 10), wcześnie wróciłem, więc tylko skromne 111 km.


Mapa trasy rowerowej - 111km oraz galeria zdjęć

Edit: usunąłem wstawki mogące obrazić osoby konserwatywne ;)
Ostatnio zmieniony przez ceper 2016-08-02, 00:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-08-01, 19:54   

Dobry patent na selfi :)
 
 
Paula


Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 319
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2016-08-01, 22:55   

Elegancko. I jak to można pozytywnie czas spędzić zadek utwardzając, zamiast innym wietrzenia tyłka zazdrościć ;) :pat6
Ps. Drewniany kościółek w Stróży chyba podwójnie się wkleił, zamiast Białej. Macie tam też jakiś szlak architektury drewnianej...?
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-08-02, 00:45   

Na rzut beretem mam 7 zabytkowych kościółków, które warto zobaczyć - MAPA
Mamy pieszo-rowerowy szlak bunkrów zamiast architektury drewnianej ;) - poszperaj na tegorocznej Picasie, co rok jestem przy wszystkich po kilka razy.
Ostatnio zmieniony przez ceper 2016-08-02, 00:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paula


Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 319
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2016-08-02, 09:06   

Fajnie, dzięki. Kiedyś przejazdem oglądałam tylko ten w Postękalicach.
 
 
R0BERT 

Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 279
Skąd: Śląsk, ten wyżej.
Wysłany: 2016-08-02, 12:10   

Ceper, w naszym wieku wstyd się wozić na tak podłym rowerze, ktoś jeszcze pomyśli, że jesteś zwykłym biedakiem, który nie potrafił się dorobić.

Okolice tradycyjnie paskudne, górnictwo podziemne nie szpeci aż tak bardzo, jak odkrywki. Przynajmniej jakieś budynki ciekawe można oglądać, a tu wielka dziura i nic poza tym :-/ .
Ostatnio zmieniony przez R0BERT 2016-08-02, 12:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-08-02, 13:01   

ROBERT, zgadzam się z Tobą co do joty.
Żonę mam starszą niż rower, a ona daje jeszcze nieźle popalić (w piecu ogień diabeł pali). ;)
Odkładam na nowy rower już drugi rok i jeszcze mi trochę brakuje, mam też sentyment do tego zabytku, wszak przez kilkanaście lat wspólnie zjeździliśmy wiele bezdroży i wiemy, czego możemy oczekiwać po sobie. Rdza mi na rowerze nie przeszkadza, podobnie jemu szron na mej głowie i wąsie (zwłaszcza zimą).

Dostrzegam piękno w brzydocie świata,
bo każdy ma już, niestety, swe lata.
W stawach już strzyka, czasem coś chrupnie,
trochę niedowidzi, z roweru na glebę dupnie...
Gdyby nie cudowne na rowerze chwile,
to nie wiedziałbym, że spędzam czas mile ;)

Edit: ROBERT, bądź cicho! Ja tu niewiastę na intelekt kuszę... ;)
Ostatnio zmieniony przez ceper 2016-08-02, 17:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-08-02, 18:26   

Na życzenie Pauli dorzucę drewniane, zabytkowe kościoły okolic Bełchatowa:
1. Kociszew - pw. św. Teodora Męczennika




2. Suchcice






3. Postękalice





4. Kaszewice





5. Żar



6. Stróża





7. Biała


 
 
R0BERT 

Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 279
Skąd: Śląsk, ten wyżej.
Wysłany: 2016-08-02, 19:08   

ceper napisał/a:

Edit: ROBERT, bądź cicho! Ja tu niewiastę na intelekt kuszę... ;)


Tyle razy edytowałeś, że nie cytuję całości, staraj się dalej, serio gustujesz w przemądrzałych starych pannach ?
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-08-02, 19:30   

Edytowałem raz: tekst w swej materii nie uległ zmianie, rozbiłem jedynie na wersety i ... dodałem przecinek w czwartym wierszu, aby nie uchodzić za osobę niegramotną ;)
Drugi raz dopisałem wiersz "Edit".

Nie wiem, czy panna/singielka/mężatka/rozwódka/zakonnica lub stara/młoda/dojrzewająca/przekwitająca/przemądrzała? Ja nie mam uprzedzeń, może to zagubiona niewiasta pośród krwiożerczych wilków tego świata, chociaż ta "znajomość" niczego dobrego nie zwiastowała. Z drugiej strony Piotrek też z nim obcuje i wyszedł na ludzi ;)
Ja tu dla zabawy jestem, by od czasu do czasu pognębić TWA z Dobromiłem na czele, czasem sokoła lub emeryta...
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2016-08-02, 20:01   

Tylko coś ci te gnębienie kiepsko wychodzi. :D Jakoś mało kto a tym bardziej ja nie reaguję.Dzisiaj to wyjątek. :D Bo podobają mi się te zdjęcia. :)
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Paula


Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 319
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2016-08-02, 20:31   

ceper napisał/a:
Na życzenie Pauli dorzucę drewniane, zabytkowe kościoły okolic Bełchatowa:


Ceper, na moje życzenie... :?
Ale normalnie mnie człowieku wzruszyłeś ;) :sm5
Fajne szczególnie te jesienne foty. :ok
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-08-02, 21:03   

Wiem, czego pragną kobiety - to wszystko. Z rozkapryszonymi pannami bywa różnie, ta zmienność nastrojów...
Jak wzruszyłem trzech miejscowych twardzieli spod B. Małego, to pół roku był tu spokój.

nes_sko, chyba nie jesteś zazdrosna? Nie było Ciebie tyle lat, znaczy się dni... :)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2016-08-02, 21:21   

Ceper, czasem bywam przelotnie, teraz też jestem na chwilę w domu ;)


PS. Mnie się nawet te odkrywki podobają (przynajmniej na tych Twoich zdjęciach :P )
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2016-08-02, 22:29   

W osiem godzin to ja 220 kilosów robię na rowerku ;) . Popraw się Ceper bo Ci brzuch chyba ciąży :D .

Urzekły mnie zdjęcia drewnianych kościółków .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi