Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Hala Jaworowa we mgle (04.02.18).

Autor Wiadomość
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2018-02-06, 17:09   

laynn napisał/a:
Robert, to dobrze, że jednak pojechałem tu, bo za śniegiem jestem spragniony, choć rzeczywiście oczekiwałem, że cud się zdarzy i wyjdzie słońce. Ale cel (HJ), były warunki takie jak sądziłem, że będą (bez liczenia na cud).

No na BK kilka centymetrów śniegu, ale im dalej tym więcej. Tak do 2 metrów będzie ;)
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2018-02-08, 13:00   

No to podsunęliście mi pomysł na kolejną wycieczkę. Co prawda po zdjęciach nie ocenię walorów widokowych trasy, a byłam tam tak dawno temu, że niewiele pamiętam. Szliście zielonym z Brennej? A jak wariant z czarnym szlakiem obok kamieniołomu (przez Malinę)? Co prawda potem dalej do auta, ale może warto wydłużyć?
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-02-08, 21:02   

Zielonym. Czarnego przez malinę nie znam :ops

walory wysokie, pod warunkiem widoków.

zejście z Jaworowej do Brennej - wersja nowa - od Kotarza idziesz cały czas grzbietem, na końcu hali po prawej stronie znajdziesz drogę. Łukiem w lewo, przez las do mniejszej hali, wśród zabudowań. Jak się zabudowania skończą, droga skręci łukiem w lewo. Jakieś kilka minut od pstatniej chaty będzie skrzyzowanie, mniejsza dróżka odejdzie ostro w prawo, idźcie nią (szlaban po kilkunastu metrach) a potem intuicyjnie, raz prosto a raz w lewo, takimi schodkami (schodki by były jakby przebieg trasy narysować) - wyjdziesz w dolinie Hołcyny niecały 1km od wylotu. :D
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-09, 05:13   

Wiolcia napisał/a:
Co prawda po zdjęciach nie ocenię walorów widokowych trasy

Ja też będę musiał ją dla widoków powtórzyć, bo sokół zapewniał, że widokowo to top5 Śląskiego.
Resztę już opisał. Ja może na wiosnę się tam zjawię (maj?).
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2018-02-09, 11:23   

sokół napisał/a:
zejście z Jaworowej do Brennej - wersja nowa


Czy jest atrakcyjniejsze od normalnego szlakowego, czy porównywalne?
A jak z popularnością tego szlaku - zastanawiam się, czy jest szansa, by był przetarty obecnie, czy przydadzą się rakiety śnieżne.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-02-09, 20:38   

No, szlakiem tylko liźniesz Halę i zasuwasz do końca lasem. A bez szlaku... Nie ma porównania. Chcesz mapkę na szybko mniej więcej jak iść?

niebieski - szlak niebieski z żółtym - bez szlaku
Profil Facebook
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2018-02-12, 15:41   

Dzięki za mapkę, przyda się na następny raz, bo tym razem nie miałam czasu jej przeanalizować przed wyjazdem i poszliśmy tradycyjnie niebieskim szlakiem (ale wypad do słynnego obfotografowanego "drzewa z panterą" na Jaworowej był).
Cały szlak rzeczywiście świetny, dużo miejsc widokowych, a Jaworowa rewelacyjna. Szkoda tylko, że prognozy się nie sprawdziły i mieliśmy, poza paroma przebłyskami, monochromatyczną, mglistą pogodę. Szlak do powtórzenia przy lepszej aurze i widoczności, bo na pewno jest co wokół oglądać. Ale zima w górach, mimo szarówki, świetna.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group