Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

GRANATOWY ŚWIAT Z GRANATOWEGO WIATRU

Autor Wiadomość
@nogiwgore 

Dołączyła: 17 Lip 2017
Posty: 67
Wysłany: 2017-07-17, 22:19   GRANATOWY ŚWIAT Z GRANATOWEGO WIATRU

https://www.facebook.com/...151447592087779

GRANATOWY ŚWIAT Z GRANATOWEGO WIATRU
#gory #tatry #orlaperc #granaty #tatrywysokie
Czasami mówi się o wietrze, że urywa głowę. Ten chce urwać nie tylko głowę, ale wszystko inne też, nawet myśli z tej głowy. Ale jest fajny – rześki, pełen pozytywnej energii, daje dobre powietrze, przegania demony. Od rana już wyglądał na takiego, co by coś spsocił. Niespokojnie się tułał między szczytami, miejsca znaleźć nie mógł i jak niesforny gówniarz latał z miejsca na miejsce bez żadnego celu. Jak tylko podeszliśmy pod Czarny Staw to nagonił tyle niespokojnych chmur nad góry, że przez chwilę nie było ich widać. To jest piękne widowisko – nad Kościelcem przedstawienie, Kozi zasłonięty – i bardzo dobrze, bo minęło już sporo czasu a my dalej nie możemy się dogadać, nawet coraz bardziej się nie lubimy. Granaty się pojawiają, znikają, pojawiają. Ja mam znowu urodziny, znowu jest nas czworo, ale już jest inaczej. Już bunt ustępuje pokorze a strach radości z tego, co dzieje się dokoła. A dokoła to cholerne pażdziernikowe wietrzysko. Nie idziemy – pada decyzja.
Idziemy – zmieniamy zdanie, kiedy wiatr jakby nam sprzyjał i przewiał czarne bałwany hen daleko , odsłonił wszystkie szczyty. Poszedł sobie i pozwolił nam zacząć swoją robotę. My jeszcze tego nie wiemy, ale wróci. Wróci gwałtownie, ale pokojowo nastawiony będzie nas niósł i pomagał, będzie elementem dobrej całości. Jakie sa podejścia każdy wie – nie mówię o podejściu pod Czarny Staw, bo to już nawet ja traktuje jako preludium do wielu przyszłych wycieczek i na tym etapie się nei narzeka, po prostu się idzie, pije kawę i idzie dalej. koniec tematu. Podejście jak podejście – kamienne schody, bulernia z męczarnią, postęp zerowy – widać jedynie coraz mniejszy Czarny Staw na dole i to jest jedyny dowód na to, że się poruszamy. Ale jest fajnie – w oddali widać wspinaczy, ludzi na szlaku mało, bo październik. Niebo jest pięknie niebieskie, góry pachną, słońce świeci, ale bez agresji. Warunki są takie, że da się złapać mantrę i nawet nie wiadomo kiedy osiągamy pierwszy szczyt. Jest pięknie. Coś się chmurzy, coś się kotłuje. Nikt nic nie mówi, ale każdy widzi, że pojawia się mgła, powietrze pachnie wilgotnymi Tatrami i mokrym mchem. Nie jest fajnie. Czekamy a każdy odmawia nieznaną nikomu modlitwę, żeby przyszedł wiatr, rozwiał chmury i pozwolił iść dalej.
Zrywa się. Granatowy Wiatr. Nagle z szarego zamglonego świata wyłania się słońce, kolory, bardzo ostre światło, cudny zapach – to on nam pomógł, przyszedł jakby na nasza prośbę, na zamówienie. Jakby wyczuł, że teraz jest potrzebny, że może zrobić coś dobrego. No bo powiedzmy sobie szczerze – kto lubi wiatr? Komu on jest potrzebny? Nam był. Idziemy granią – góra – dół, góra – dół. Jest prawdziwa gra żywiołów – wszystko do siebie pasuje tak bardzo, że to jest ten moment, kiedy można zjednoczyć się ze swiatem, czuje się góry tak bardzo, że jest się ich elementem. Wiatr wieje tak mocno, że nie słyszymy siebie. Na pamiątkowym zdjęciu wszyscy trzymamy się za głowy, żeby nie zwiało nam czapek. Ale to naprawde nie jest zły wiatr, to jest granatowy wiatr, który niesie nas do przodu i pomaga. Jest ciepły i serdeczny, jak górski przyjaciel. Nawet jak jakaś chmura próbuje się do nas przybliżyć to od razu ja odgania i toruje nam droge po zielonych, pachnących skałach. Przepiękna jest ta droga. Idziemy z wiatrem, nic nikt nie mówi. Każdy prowadzi jakąś swoją prywatną rozmowę ze światem. Wtedy rodza się górskie demony – ale o tym kiedy indziej. Na razie jest zbyt fajnie, żeby myśleć o demonach. Narazie jest granatowy wiatr, skały i my. I naprawdę niczego więcej nie potrzeba. Powietrze jest granatowe, granatowe góry, granatowy świat. Doświadczenie Granatów w pełni.
Schodząc – o czym nikt nie mówi – jest pewien niedosyt, żal, że już po wszystkim. Może to buta, ale w górach najgorsze jest osiągnięcie szczytu – wtedy to oznacza koniec. Wtedy jeszcze tego tak nie postrzegałam, ale wchodząc na Kazbek już tak. Cel osiągnięty – teraz ma się zupełnie inną energię. Ale my jeszcze wtedy nie wiemy za bardzo gdzie jest Kazbek, my schodzimy z Granatów i co się nagle dzieje. Cisza. Totalna cisza.
Granatowy wiatr ucichł. Jest bezszelestnie, słonecznie, spokojnie. Uciekł. Zostawił nas. Może dlatego, że wiedział, że już nie potrzebujemy jego pomocy, pożegnał nas i sobie poszedł. Jest cisza idealna, jedyny dźwięk to tupot ośmiu nóg po kamieniach. Jedyne emocje to ta fajna radość i cholera – jednak niedosyt. Może potrzebny, może to jest ta siła sprawcza, przez którą się w góry wraca. Bo to takie senne urywki. Nigdy już później nie udało mi się doświadczyć aż tak granatowego świata.
Schodząc jeszcze popatrzyłam na Kozi, z którym jak wiadomo się nie lubimy – nie był w ogóle granatowy. Był szaroczarny, ponury i smutny. Nad nim musiał więc wiać taki sam wiatr – wzdrygnęłam się i wybiłam z tej pięknej rzeczywistości, której do niedawna byłam częścią. Obejrzałam za siebie – w miejsce, z którego schodziliśmy – tam dalej było granatowe niebo i być może dmuchał jeszcze ten piękny, pachnący, dobry granatowy wiatr.










Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2017-07-18, 08:02   

@nogiwgore napisał/a:
Ja mam znowu urodziny

@nogiwgore napisał/a:
A dokoła to cholerne pażdziernikowe wietrzysko


Waga ?

@nogiwgore napisał/a:
Może to buta, ale w górach najgorsze jest osiągnięcie szczytu – wtedy to oznacza koniec.


Nie zgodzę się z tym. To tylko jeden z etapów.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-18, 09:12   

@nogiwgore napisał/a:
Może to buta, ale w górach najgorsze jest osiągnięcie szczytu – wtedy to oznacza koniec

Też tak mam. Jakiś smutek, że coś się osiągnęło. Nawet czytając o wyczynach himalaistów, mam to samo...kolejny szczyt padł...
Dobromił napisał/a:
Nie zgodzę się z tym. To tylko jeden z etapów.

Czyli raczej każdy ma inaczej.
@nogiwgore napisał/a:
Zrywa się. Granatowy Wiatr. Nagle z szarego zamglonego świata wyłania się słońce, kolory, bardzo ostre światło, cudny zapach

Generalnie mam przesyt Tatr, dopóki nie przeczytam o zapachu wiatru. W Tatrach ten zapach, szczególnie kiedy są chmury, czy mgła, jest szczególnie intensywny... i wtedy mnie zaczyna w nie ciągnąć...

Zdjęcia fajne, jak z analogu.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2017-07-18, 09:19   

laynn napisał/a:
W Tatrach ten zapach, szczególnie kiedy są chmury, czy mgła, jest szczególnie intensywny... i wtedy mnie zaczyna w nie ciągnąć...


Zaimponowałeś mi swą poetycką duszą.

laynn napisał/a:
Czyli raczej każdy ma inaczej.


I bardzo dobrze. Jednolite postawy, odczucia, spojrzenia na dany temat trącą oszołomstwem. I wpakowaniem delikwenta w "mundurek".
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-18, 09:33   

Dobromił napisał/a:
I bardzo dobrze.

Właśnie :) .
Dobromił napisał/a:
Zaimponowałeś mi swą poetycką duszą.

Ha, kiedyś próbowałem nawet wiersze pisać.
Ot takie rzeczy:
Na głowie polana,
nie wiesz kto to jest?
Więc duszę mam przepełnioną poetyzmem :D
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2017-07-18, 09:36   

laynn napisał/a:
Więc duszę mam przepełnioną poetyzmem :D



Edgarem Allanem ? To bardzo dobrze. Stworzysz górski poemat grozy. Parę osób z tego Forum mógłbyś opisać.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-18, 09:38   

Dobromił napisał/a:
Parę osób z tego Forum mógłbyś opisać.

Lepiej nie :D
 
 
@nogiwgore 

Dołączyła: 17 Lip 2017
Posty: 67
Wysłany: 2017-07-18, 16:08   

o, czyli jest natchnienie :)
to ja z chęcią przeczytam jak już dzieło powstanie.
a co do zapachów - każde góry pachną inaczej, nie wiem jak to nazwac, ale ja te zapachy jakoś koduje.
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10853
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2017-07-18, 22:00   

laynn napisał/a:
@nogiwgore napisał/a:
...w górach najgorsze jest osiągnięcie szczytu – wtedy to oznacza koniec

Też tak mam. Jakiś smutek, że coś się osiągnęło. Nawet czytając o wyczynach himalaistów, mam to samo...kolejny szczyt padł...

Kupcie sobie Pozitivum, bo w straszny dół wpadacie szczytując :)
 
 
@nogiwgore 

Dołączyła: 17 Lip 2017
Posty: 67
Wysłany: 2017-07-18, 22:03   

Wybacz, ale nie wpadam w zaden dol. To jest po prostu moment, w ktorym zmieniaja sie emocje.
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-19, 09:16   

Piotrek napisał/a:
Kupcie sobie Pozitivum, bo w straszny dół wpadacie szczytując

Przed wyjazdem jest ciekawość, emocje przed poznaniem nowego miejsca, a po wszystkim jest smutek i tyle, żaden dół. To tak jak dla mnie Tatry się zrobiły małe, kiedy na Bystrej z jednej strony widziałem Kotlinę Zakopiańską, a z drugiej Kotlinę Liptowską. Do kiedy tego nie widziałem, to choć wiedziałem, że tak jest, to miałem wrażenie potęgi Tatr. Ot nie wiem czy zrozumiesz. Żadnych leków w każdym razie nie muszę brać, mam wtedy rodzinę :P
 
 
@nogiwgore 

Dołączyła: 17 Lip 2017
Posty: 67
Wysłany: 2017-07-19, 11:04   

dokładnie. w punkt.
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2017-07-19, 11:07   

laynn napisał/a:
a po wszystkim jest smutek i tyle


A tam, cicho bądź ;)

Po przejściu szczytu są kolejne plany, miłe wspomnienia, flaszki radosne, kace przyjemne.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-19, 11:34   

Dobromił napisał/a:
A tam, cicho bądź

Już jestem. Muszę buty po Izerach umyć.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2017-07-19, 11:36   

laynn napisał/a:
Muszę buty po Izerach umyć.


Uważaj !

Kolega Gutek umył swoje Scarpy Blue. Odpadła mu podeszwa !
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group