Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Góry Sowie okiem włodarza

Autor Wiadomość
Cisy2 

Wiek: 63
Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 735
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2020-07-15, 23:57   

włodarz napisał/a:

Blisko szczytu Koziej Równi (930 m) znajduje się Niedźwiedzia Skała z tablicą poświęconą Hermanowi Henklowi.





Na tej skale jest niestety jeszcze jedna "atrakcja" :ops

Kiedyś spotkałem pod Niedźwiedzią Skałą dwóch Czechów (sporo ich chodzi, a jeszcze więcej jeździ na rowerze po Górach Sowich, bo to jedyne sudeckie pasmo sięgające powyżej 1000 metrów, którego nie mają w swoich granicach), gestykulujących i czymś mocno oburzonych. Patrzyli na napis na skale "WAŁĘSA TO SKURWYSYN POLSKIEGO NARODU" i nie mogli uwierzyć, że takie słowa się tam pojawiły. I że są tam już od kilkunastu lat - to akurat ja im powiedziałem. "Wśród ludzi jest wielu idiotów, ale tu są przecież leśnicy, jakieś władze administracyjne, i nikt nie reaguje?". I dalej "Przecież wśród żyjących Polaków nie ma nikogo bardziej znanego w świecie. Bez sensu!". Było jeszcze "Polityków można nie lubić, ale pluć na swoją historię i na to plucie nie reagować?"

Było to przykre, zwłaszcza dla mnie. Zmieniliśmy temat. Oni pojechali w stronę Przełęczy Jugowskiej, ja potuptałem w kierunku Wielkiej Sowy. Zdjęcia skały przy nich nie zrobiłem. Dopiero wiele lat później, w listopadzie 2016 r.




To teraz też zmienię temat...


Piękną wycieczkę miałeś! I pogodę! Chociaż gdy przeczytałem najpierw tytuł, a później dwa pierwsze słowa "Niebieski szlak" to pomyślałem, że szedłeś z Głuszycy do Srebrnej Góry szlakiem niebieskim (poza "zielonym" odcinkiem z Walimia na Przeł. Walimską). Jest trochę lekceważony, na pewno ma zdecydowanie mniej walorów widokowych nich czerwona grzbietówka. Kiedyś, jeszcze do lat 90., było inaczej. Co parę kilometrów wchodziło się na widokowe polanki, "skierowane" na wschód i południowy-wschód. Teraz, poza Wielką Sową, pozostał praktycznie tylko widok z Czeszki (na którą trzeba trochę z tego szlaku podejść) i zarastające widoczki z trawersów między Przeł. Woliborską a Srebrną Górą. Mało kto nim chodzi, chociaż np. vidraru i darkheush stosunkowo niedawno tam byli idąc z Nowej Bielawy na przeł. Woliborską :) I chyba - sądząc z relacji - im się podobało?
Ostatnio zmieniony przez Cisy2 2020-07-16, 00:02, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2636
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2020-07-16, 12:35   

Smarowanie po czym się da to chyba ludzie w genach mają (już nasi przodkowie w jaskiniach....) tylko nie zawsze wychodzi z tego jakaś jakość.

Wycieczkę zaliczam do tych bardziej udanych. Szkoda, jak już pisałem, że nie udało się przedłużyć jej w Bardzkie. Chociaż właściwie gdybym trzymał się pierwotnego planu i wyruszył z Bystrzycy Górnej to byłoby w sam raz.
Niebieski szlak przez Sowie mam zamiar kiedyś przejść, trochę różnych górek w Sowich jeszcze przede mną.
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2636
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2020-07-16, 18:35   

Twierdza srebrnogórska z mniej znanej strony, Góry Sowie, kwiecień 2016

http://sudeckieilustracje...e-kwiecien-2016

_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2020-07-20, 19:15   

Jest taki jeden obraz Beksińskiego, który bardzo przypomina zamysłem to miejsce na zdjęciu powyżej. Obraz bardziej mroczny ale kto wie, czy malarz pomysłu nie zaczerpnął z tego miejsca...
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2636
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2020-07-21, 17:07   

Przyznam, że twórczość Beksińskiego znam raczej słabo i nie mam pojęcia o jakim obrazie piszesz, ale patrząc na to co pokazują w necie to rzeczywiście coś takiego może być.
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2020-07-21, 17:42   

Ty już schodziłeś wzdłuż i wszerz, a my dopiero mamy smaka na te rejony :)
Masz tu dużo różnych opcji napewno coś od ciebie za pożyczymy przy okazji ;)
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2636
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2020-07-22, 17:26   

Adrian napisał/a:
napewno coś od ciebie za pożyczymy przy okazji

Ależ oczywiście, bardzo proszę :-)
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2636
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2021-09-13, 17:21   

Szkapa (740 m) i okolice, Góry Sowie, wrzesień 2021

Staramy się odwiedzać miejsca, w których nas jeszcze nie było. W Górach Sowich jest takich jeszcze sporo. Po wybranych (właściwie przez przypadek) na tę wycieczkę pagórkach niczego spektakularnego nie oczekiwaliśmy, i słusznie, ale odkrywanie nowych miejsc połączone z grzybobraniem wyszło całkiem dorze. Jedynym mankamentem byli crossowcy. Najpierw jeden na Wiewiórce. Później trzech na podejściu na Jagodę. Ostatni z nich o mało nas nie staranował tracąc panowanie nad motocyklem i lądując dosłownie metr od nas w stercie gałęzi.

http://sudeckieilustracje...e-wrzesien-2021

_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2021-09-13, 17:48   

Las wycięty jak w naszym Morawsko - Śląskim
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-09-14, 06:44   

No i jak tu się wybrać w Sowie, jak te wycinki zniechęcają? :(
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2636
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2021-09-14, 17:42   

Nie jest tak źle z tymi wycinkami, pojawiają się nowe miejsca widokowe.
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-09-15, 17:24   

Ale zanim zarośnie czymkolwiek to widok apokaliptyczny :---/
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2636
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2021-09-15, 18:28   

Na wiosnę się zazieleni. A potem moment i młodnikiem zarośnie.
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2636
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2021-10-15, 18:43   

Rybak, Dróżna, Łysa Góra (573 m), Wzgórza Włodzickie, wrzesień 2021

http://sudeckieilustracje...e-wrzesien-2021

_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2021-10-15, 20:24   

Jakbym nie wiedział, to pierwsze wrażenie że to Pieniny ;)

Fajnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group