Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Góry Izerskie piękne Są!

Autor Wiadomość
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9368
Wysłany: 2020-07-20, 18:02   Góry Izerskie piękne Są!

Dzień 2 - Jakuszyce - Hala Izerska - Chatka Górzystów - Stacja Turystyczna Orle - Jakuszyce
Czas przejścia : 6 godź.
Długość trasy : 17.5 km

Po pierwszym dość wyczerpującym dniu, chcieliśmy zrobić coś lekkiego i przyjemnego, tym bardziej że pogoda cały czas była niepewna, a deszcz i burza wisiały w powietrzu.
Witamy się z Jukuszycami pełni ekscytacji, bo to pierwsza wizyta w Górach Izerskich więc nie wiadomo czego się spodziewać, przepuszczamy pociąg i ruszamy ku nowej przygodzie :)










Ścieżka, a w zasadzie leśna droga to żadne wyzwanie, przyjemny spacer z widokiem na miejsce które później stało się celem kolejnej wycieczki …
Leśna droga zmienia się w ścieżkę i prowadzi przez torfowiska, które przecinają drewniane mostki po których można bezpiecznie przejść suchą nogą ;) Klimat tego miejsca jest świetny.























W końcu wychodzimy na otwartą przestrzeń i naszym oczom ukazuje się przepiękna Hala Izerska, łąki pełne barw i strumyki przepływające niczym wąż wijący się w trawach, dają niesamowity efekt, od razu przyszła nam do głowy jesień, jaka musi być piękna w tym miejscu, myślę że brakuje nam wyobraźni ;) ale póki co cieszymy się naszym tu i teraz !
Całość lekko psuje kawałek asfaltu który pojawia się zaraz za mostkiem i ciągnie się do skrzyżowania przy Chatce Górzystów, ale to tylko malutki detal który całości nie zaszkodzi ;)

































Krótki pobyt w Chatce, która ma swój fajny klimat, półki pełne książek, mały piecyk i drewniane ławy po których widać że nie jedno już widziały i słyszały :)
Zadowoleni ruszamy dalej, choć z lekkim niepokojem patrzymy za siebie, bo pojawiły ciemne chmury zmierzające w naszą stronę, a przed nami jeszcze trochę drogi zostało …
Kawałek wracamy tą samą drogą i odbijamy w prawo na czerwony szlak prowadzący w stronę Stacji Turystycznej Orle, znowu idziemy leśną drogą, równą leśną drogą w towarzystwie granicznej rzeki Izery nad której brzegiem wysiadują turyści mocząc sobie nogi :D Wokół piękna zieleń i strumyki o bursztynowym kolorze, które rozlewają się gdzieś po lesie tracąc z pola widzenia.
Tuż przed Stacją Orle przy drodze stoją piękne domy, które przyciągają wzrok, przyciągają tylko na chwilę, bo kawałek dalej jest schronisko które prezentuje się zajebiście, kamienne z ostrymi krawędziami, zdaje się być zimne i nieprzyjemne, ale to tylko pozory … Na wejściu witają nas dwie sympatyczne sówki ;) a w środku ciepło drewna robi swoją robotę, mała ciasna salka z malutkim bufetem, ma wszystko czego każdy wędrowiec potrzebuje ;)

























Czas mija nie ubłagalnie i w końcu trzeba było zbierać cztery litery na ostatnią prostą, można by powiedzieć że faktycznie prostą, bo kawał drogi to falująca prostka która zdaje się nie kończyć …
Jednak swój koniec ma !
W lekkim przyjemnym deszczyku kończymy tą wycieczkę którą zaliczamy do jednej z najlepszych jakie mieliśmy okazję przejść :)







Izery robią na nas ogromne wrażenie i chętnie myślimy o nich w kategoriach - " My tu kurwa jeszcze wrócimy ! " :D

I taka to była wycieczka.
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2020-07-20, 18:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-20, 18:14   

Mnie hala Izerska urzekła, ale najbardziej strumienie i Izera. Ta mi przypomina rzeki dalekiej Alaski bądź Syberii.
Fajne wycieczka!
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9368
Wysłany: 2020-07-20, 18:18   

laynn napisał/a:
Mnie hala Izerska urzekła, ale najbardziej strumienie i Izera. Ta mi przypomina rzeki dalekiej Alaski bądź Syberii.
Fajne wycieczka!


Jest tam coś, taka przyjemna całość tego miejsca ...
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5830
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-07-20, 19:19   

Strasznie płaskie te góry.
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-20, 19:36   

Sebastian napisał/a:
Strasznie płaskie te góry.

Gdybym miał wybierać Tatry a Izery...to nie wiem czy by nie wygrały Izery :D
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14348
Wysłany: 2020-07-20, 19:46   

A dla mnie ten dzień jest po prostu nudny. Poza motywami wodnymi i przepięknym budynkiem schroniska. Dla odwiedzenia tegoż wybrałbym się w te góry.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9368
Wysłany: 2020-07-20, 20:03   

Są płaskie, czyli brak morderczych podejść, bez wysiłku i spacerkiem można ...
Czy są nudne? Na pewno nie za pierwszym razem i na urlopie, dobrze nam zrobiła taka odmiana :D

Ale nie porównywałbym Izerów do Tatr, bo atrakcyjność tych dwóch, to dwa światy :)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2020-07-20, 20:05   

Te torfowiska i podmokłe tereny są zarąbiste. I to chyba kwintesencja tych gór - w sensie ich atrakcyjności przyrodniczej. A przynajmniej tak mi się zdaje patrząc na zdjęcia :-)

Góry dla mnie obce. Byłem jedynie na Wysokiej Kopie, w śniegu, mgle i w ogóle to była porażka :D
Wam to przynajmniej widoki i pogoda (jednak) dopisała.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9368
Wysłany: 2020-07-20, 20:08   

Piotrek napisał/a:
Te torfowiska i podmokłe tereny są zarąbiste. I to chyba kwintesencja tych gór - w sensie ich atrakcyjności przyrodniczej. A przynajmniej tak mi się zdaje patrząc na zdjęcia :-)

Góry dla mnie obce. Byłem jedynie na Wysokiej Kopie, w śniegu, mgle i w ogóle to była porażka :D
Wam to przynajmniej widoki i pogoda (jednak) dopisała.


Torfowiska faktycznie są czymś nowym i interesującym.
A Wysoka Kopa bo robiłeś KGP?
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2020-07-20, 20:19   

I tak i nie.
Z dziewczyną kiedyś byliśmy w Szklaskiej Porębie, na obrzeżach (U Rumcajsa? czy jakoś tak). Zadupie lekko mówiąc. Ale jak się okazało na Wysoką było dość blisko, to się poszło, choć zaspy, śnieżyca i mgła były okrutne :-) . W KGP się wtedy zaczynałem bawić ale ten szczyt nie był w planie podczas tego wyjazdu, wyszedł spontanicznie.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9368
Wysłany: 2020-07-20, 20:25   

Piotrek napisał/a:
I tak i nie.
Z dziewczyną kiedyś byliśmy w Szklaskiej Porębie, na obrzeżach (U Rumcajsa? czy jakoś tak). Zadupie lekko mówiąc. Ale jak się okazało na Wysoką było dość blisko, to się poszło, choć zaspy, śnieżyca i mgła były okrutne :-) . W KGP się wtedy zaczynałem bawić ale ten szczyt nie był w planie podczas tego wyjazdu, wyszedł spontanicznie.


To tak jak u nas, wyszedł jakoś tak nie zaplanowany do końca ;)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-20, 20:33   

Napisałem to zdanie trochę z przekorą...we wrześniu planuje Tatry, jedna jak poczytam o ich niesamowitości i tego typu bzdury, to z miłą chęcią zamienię skały na płaszczyzny.
Wiem, marudny jestem :dev
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2649
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2020-07-21, 17:54   

Fajnie, że się Wam Izery spodobały. To naprawdę fajne góry, choć muszę przyznać, że miałem moment, w którym w urodę tych gór zwątpiłem. Zaczęły mnie nużyć długie płaskie drogi, ale kiedy zajrzałem w zakątki, w które mało kto zagląda znów je lubię.
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9368
Wysłany: 2020-07-21, 18:38   

włodarz napisał/a:
Fajnie, że się Wam Izery spodobały. To naprawdę fajne góry, choć muszę przyznać, że miałem moment, w którym w urodę tych gór zwątpiłem. Zaczęły mnie nużyć długie płaskie drogi, ale kiedy zajrzałem w zakątki, w które mało kto zagląda znów je lubię.


Tak jak pisałem wcześniej, napewno jako nowo poznane robią dobre wrażenie i to był dobrze spędzony czas w górach :)
Gdyby nie niestabilna pogoda, to chcieliśmy jeszcze w Kamienne i Sowie skoczyć, ale co się odwlecze to ... ;)
Rozplanujemy na przyszły rok, bo pewnie wakacje właśnie w tamtych rejonach :)
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9368
Wysłany: 2020-07-21, 18:45   

Włodarz, a co byś polecił podobnego do Izerów?
Które z pobliskich pasm mają podobny klimat, brak podejść i w sumie krótkie trasy?
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2020-07-21, 18:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group