Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Google Chrome

Autor Wiadomość
Piotrek 

Wysłany: 2013-09-24, 20:13   Google Chrome

Używa ktoś przeglądarki Google Chrome?
Szukam jakiegoś sposobu na blokowanie reklam, coś jak w FF Adblock.
Całkiem fajna i dużo szybsza od FF to przeglądarka ale reklamy (od których odwykłem) wkurzają na maxa :rol

Vision

Wysłany: 2013-09-24, 20:17   

https://chrome.google.com...aibdccddilifddb

Chyba o to Ci chodzi, chociaż dziwne, bo ja używam Chrome od kilku dobrych lat i wcale za dużo reklam mi nie wyskakuje. ;) Ale może się po prostu przyzwyczaiłem. Co do szybkości to wg mnie też dużo szybsza od FF, tym bardziej, że wcześniej kilka lat używałem FF, więc mam porównanie.
Profil Facebook

Piotrek 

Wysłany: 2013-09-24, 20:48   

Dzięki :) to jest to.

Vision napisał/a:
Ale może się po prostu przyzwyczaiłem.

Przyzwyczaiłeś się. Jest znaczna różnica, nie żeby w FF ich w ogóle nie miałem ale jednak sporo mniej. Jak przeglądam teraz w Chrome strony, które dobrze znam wizualnie to wyraźnie reklam przybyło-gdzieś z boku, nad tekstem, albo otwiera się okno.
Ale teraz z tą blokadką którą mi podsunąłeś jest ok :-)
I przede wszystkim na swojej stronie nie muszę się gapić na ten pieprzony baner reklamowy.

A sama Google Chrome bardzo fajna, idzie ją tak poustawiać, że dużej różnicy w stosunku do FF nie ma. Nawet zakładki mi z FF pobrało :-)

dagomar 

Wysłany: 2013-09-24, 23:40   

Używam w około 75% (nie do wszystkiego się nadaje), żadnych reklam nie mam, nic mi nie wyskakuje, może po prostu posciagales sobie jakiegoś szajsu

Piotrek 

Wysłany: 2013-09-25, 07:25   

Z Googli więc ze źródła.

dagomar 

Wysłany: 2013-09-25, 09:36   

Więc poszukaj w ustawieniach, zablokuj lub usuń wszystkie paski zadań, sprawdź, co masz w rozszerzeniach przeglądarki, przeczesz system jakimś programem anty-advare, sprawdź, co uruchamia Ci się przy starcie systemu (start - uruchom - msconfig), sprawdź, jakie masz wpisy w Rejestrze Chroma, wierz mi, nie zdarzyło mi się, by kiedykolwiek wyskoczyła mi jakakolwiek reklama z Chrome.

Piotrek 

Wysłany: 2013-09-25, 10:01   

Już jest ok :) , po zainstalowaniu Adblocka co Vision dał sporo reklam wypadło i jest już tak w FF miałem.
Ale poprzeglądam te ustawienia, kilka rzeczy i tak będę chciał jeszcze zmienić. Ogólnie bardzo przyzwoita przeglądarka.

Vision

Wysłany: 2013-09-25, 10:08   

Bo ogólnie tak jak mówię, niektórzy się przyzwyczaili do reklamy i nie zwracają na nie uwagi, bo Tobie nie chodzi właściwie o wyskakujące dodatkowe okna w formie pop-up, bo takie to blokuje sam standard, tylko raczej chodzi Ci o reklamy takie jak na Twojej stronie prywatnej czy youtube, a takich to już nie blokuje. W ogóle nie wiem czy widziałeś, ale w tym linku co Ci podałem, na dole są jeszcze podobne i bardziej zaawansowane rozszerzenia: osobno do poszczególnych rzeczy, ale to by się już bawić trzeba. Zresztą tych rozszerzeń jest mnóstwo jak wejdziesz w aplikacje. No ale w FF też to w sumie było. Tutaj za to o wiele lepiej działa opcja: "zbadaj element", bardzo przydatne jak się tworzy strony internetowe, żeby sprawdzić jak co będzie wyglądać po drobnej modyfikacji, w FF miałem z tym problemy w przypadku tego forum. A tu działa bez zarzutu. Chociaż w operze też działa bez zarzutu. ;) W ogóle Opera też wg mnie szybciej chodzi niż FF, no ale jakoś nigdy się do niej do końca nie przekonałem. ;)
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-09-25, 10:10, w całości zmieniany 2 razy  
Profil Facebook

Piotrek 

Wysłany: 2013-09-25, 10:20   

Cytat:
tylko raczej chodzi Ci o reklamy takie jak na Twojej stronie prywatnej czy youtube, a takich to już nie blokuje.

Dokładnie. Takie reklamy miałem od razu po zainstalowaniu ale dzięki temu Adblockowi pozbyłem się badziewia.
Chociaż jeszcze przed zainstalowaniem go to jak Onet przeglądałem, to mi wyskakiwało okno z reklamą-taka płachta co zasłania cały ekran. Więc standard chyba jednak wszystkiego nie blokuje.

Z tymi dodatkowymi rozszerzeniami narazie nie będę kombinował, bo póki co wystarcza jak jest teraz.

Piotrek 

Wysłany: 2013-09-25, 20:26   

Niestety, nie tak pięknie jak się zapowiadało :rol
Przeglądam sobie zdjęcia u siebie na stronie i po którymś z kolei nie chce mi przejść dalej, wraca do poprzedniego. Myślałem, że album mam zwalony więc wgrałem od nowa-problem nie zniknął.
Sprawdziłem w FF i IE i w tych przeglądarkach nie ma tego problemu.
Sprawdziłem w Chrome inne albumy, to samo, w pewnym momencie stop, nie chcą zdjęcia iść dalej.
I wyszło mi jak liczyłem, że więcej niż 50 fotek nie puszcza. Dziwne to dla mnie i niezrozumiałe :o-o

dagomar 

Wysłany: 2013-09-25, 20:33   

Chrome również nie czyta jpg powyżej 20000 pks, nie obsługuje niektórych stron szyfrowanych bez zgłoszenia do centrali Google i dlatego trzeba mieć w rezerwie inna przeglądarkę

Vision

Wysłany: 2013-09-25, 20:51   

Piotrek napisał/a:
Sprawdziłem w Chrome inne albumy, to samo, w pewnym momencie stop, nie chcą zdjęcia iść dalej.

Sprawdziłem na operze i jest to samo co na Chrome, też potem się zatrzymuje nie puszcza dalej zdjęć, co więcej w jakiekolwiek klikniesz wraca do tego samego na którym stanęło ;) , więc to nie problem przeglądarki, tylko mniejszej uniwersalności Twojej strony bym rzekł. ;) W sumie to raczej, Ci co ją przeglądają mają problem...

W ogóle masz tam coś dziwnie, bo wchodząc za pierwszym razem z linka bezpośedniego do zdjęcia, to przekierowuje do pierwszego zdjęcia, w każdej przeglądarce :rol

http://www.zuziawdrodze-g...es/DSCF5632.JPG

Wejdź sobie nawet z FF, kliknij w powyższy link i cofa na początek do zdjęcia DSCF5625. Dopiero za drugim razem wchodzi, normalnie w tym samym oknie, bo w nowym już nie.
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-09-25, 21:09, w całości zmieniany 3 razy  
Profil Facebook

Piotrek 

Wysłany: 2013-09-25, 22:09   

Tych albumów zdjęć nie robię ręcznie, generuje je w znanym i powszechnym JAlbumie. Na wielu stronach ludzie go używają. Zerknąłem czy w ustawieniach jest coś co określa tam limit ale nie ma nic. Sądzę raczej że to ułomność tych przeglądarek (Opera, Chrome), z reszta Dogmar też wskazał, że i z innymi rzeczami są problemy.

Natomiast co do tego, ze wraca do pierwszego zdjęcia to akurat jest, powiedzmy, wada tej skórki której używam, tak już jest zrobiona :rol No ale tego jakoś wcześniej nie sprawdzałem. Jak już to kopiuję adres ze zdjęcia i wtedy wchodzi.

Bo n.p. w innej skórce z JAlbumu nie wraca do pierwszego tylko wyświetla to co jest w głównym adresie
http://www.zuziawdrodze-z...s/DSCF5824.html

Cosik czuję, że po odtrąbieniu fanfar na cześć Chrome trąby trzeba będzie schować do szafy :D
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2013-09-25, 22:09, w całości zmieniany 1 raz  

Vision

Wysłany: 2013-09-25, 22:12   

Piotrek napisał/a:
Cosik czuję, że po odtrąbieniu fanfar na cześć Chrome trąby trzeba będzie schować do szafy :D

Raczej pomyśl o tych co mają te przeglądarki i oglądają Twoją galerię. ;) Bo dla mnie to jest raczej wina, tego programu własnie, co to za program który generuje kod, co nie działa poprawnie pod tak popularnymi przeglądarkami. :-o
Profil Facebook

Piotrek 

Wysłany: 2013-09-25, 22:25   

Jutro spróbuję zrobić na próbę inny album, może nawet w innym programie i zobaczę czy przechodzi. Choć prawdę mówiąc jest to totalny bezsens z tym nie zsynchronizowaniem przeglądarek. W końcu jeżeli w 2 przeglądarkach działa coś dobrze to człowiek powinien mieć już tą pewność, że wszystko jest ok. i w innych też będzie. Przecież w kodzie nie pisze, że w Chromie ma dojsć do 50 zdjęć i finito.
Nie lubię takich niespodzianek, używam czegoś od dłuższego czasu i niby wszystko gra a tu się okazuje, że to wszystko ściema.

To tak jakby mi żona po latach powiedziała, że jest chłopem, fiuta obcięła a wąsy zgoliła. :rol
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2013-09-25, 22:27, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu