Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Skoro wspomnień czas ... ;)

Autor Wiadomość
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2020-03-20, 21:30   Skoro wspomnień czas ... ;)

Kiedyś coś wspomniałem że napiszę kilka słów o naszej pierwszej wizycie w Tatrach , która nie powinna w ogóle mieć miejsca przy pogodzie która wtedy była !
Po tej wycieczce jeden ze strażaków z pobliskiej Olczy powiedział, "że jesteśmy nieodpowiedzialni i właśnie po takich TOPR później lata ..."

Nie pamiętam dokładnie, ale z pewnością propozycja wyjazdu w Tatry wyszła od naszego kolegi Tomka, który Tatry miał już trochę "schodzone", a przynajmniej wiedział o nich więcej niż my i w ogóle w nich był :lol :o-o
Nie wiedziałem gdzie jedziemy i gdzie pójdziemy, cały plan znał Tomek, który był naszym guru tego dnia ...
Tak więc dotarliśmy do Kuźnic, gdzie przywitała nas piękna deszczowa aura, a właściwie ulewa, oberwanie chmury lub jakieś takie, TTFFFFUUU!
Lecimy do BUS-a, jest nas szóstka więc nie czekamy tylko od razu ruszamy ! Leje jak lało, albo i gorzej, lokujemy się pod sklepem którego dzisiaj już nie ma, teraz jest tam jakaś knajpa czy cuś ? Wtedy kupiliśmy tam pyszne drożdżówki i coś do picia ... I tak sobie siedzieliśmy na parapecie i gdzie się tylko dało czekając na cud !
"Dobra! plan jest taki, czekamy jeszcze chwilę jak przestanie padać to idziemy"
Padało dalej ... może trochę mniej :lol
"Dobra! idziemy do schroniska i zobaczymy co dalej jak dojdziemy, najwyżej zawrócimy "
Padało ale malutko :lol
Więc idziemy dalej, jak zacznie lać to zawrócimy i tyle !
I tak szliśmy i szliśmy, w okół tylko mgła i nic więcej ... Doszliśmy do łańcuchów więc mimo niepogody ekscytacja wzrosła, bo to pierwsze łańcuchy w Tatrach przecież były :D
Pojawił się krzyż i w końcu szczyt, niby nic nie widać i pogoda do dupy od samego rana, a wszyscy się cieszyli i byli szczęśliwi !
Chyba sam Ponbóczek widział co się dzieje, że banda żółtodziobów w taką pogodę wylazła na Giewont i jeszcze się cieszą jak głupi! Że po chwili rozgarnął mgłę i chmury żeby nam pokazać wszystkie zacne widoki jakie minęliśmy po drodze nie zdając sobie nawet sprawy.
Szczytowanie zaczęło się zacnie i równie dobrze miało się zakończyć, bo z każdym krokiem mgły było coraz mniej a słońca coraz więcej, ciuchy po woli znikały z naszych grzbietów, kurtka, czapka szybko okazały się nieprzydatne i wylądowały w plecaku :D :-o
Powrót odbył się w pięknych okolicznościach przyrody i pełnym słońcu !
Kto by się spodziewał że tak marny poranek, może się zamienić w genialny finał pełny słońca i widoków. Pierwsza wizyta okazała się niesamowitą przygodą, która na pewno zostanie nam w pamięci na długie lata.



























I taka to była wycieczka.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-20, 21:41   

Moja pierwsza bytność w Tatrach zaczęła się, że po dojeździe na kwaterę poszliśmy na spacer Strążyńską. Ot spacer, więc nic nie wzięliśmy, po drodze kropiło. A że przestało, to poszliśmy na Sarnią. Koleżanki padały z głodu, więc zaczęły schodzić, a my poszliśmy na Sarnią Skałę...nigdy później już takiej widoczności nie widziałem, bo w międzyczasie mżawka przeszła, wyszło słońce, a że to było już po 17 pod koniec sierpnia, to lekki chłód spowodował idealną przejrzystość. Ech, aparatu wtedy jeszcze nie miałem...tylko u mnie to był 2001?2?
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2020-03-20, 21:46   

Pewnie każdy ma taki "magiczny" moment w swojej historii gór ;) może się podzielą taką chwilą, tak jak my :D
Późno zaczęliśmy z Tatrami, bo w sumie późno się wzięliśmy za góry na poważnie, ale nadrobiliśmy ;)
 
 
vidraru 
Rosomak


Wiek: 43
Dołączyła: 27 Sty 2017
Posty: 2498
Skąd: Kęty
Wysłany: 2020-03-21, 16:30   

Moje pierwsze Tatry to rok 1995. Masa wspomnień pierwszych wyjść na http://sp-wloczegowy.blogspot.com/ jakby się komuś nudziło.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2020-03-21, 17:27   

vidraru napisał/a:
Moje pierwsze Tatry to rok 1995. Masa wspomnień pierwszych wyjść na http://sp-wloczegowy.blogspot.com/ jakby się komuś nudziło.


Według bloga 1997 :D "Pierwsze Tatry"
Trochę tego macie, i tak na szybko przykuło moją uwagę to cudo :o-o


Ale barwy, WoW
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-03-21, 18:30   

W Tatrach byłam pierwszy raz na wycieczce szkolnej w I klasie liceum chyba. Znaczy dawno :) .

Ale fajne zdjęcie!

 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-21, 18:37   

Nad Morskim byłem pod koniec podstawówki, jakoś 1993rok?94?.
Zdjęć nie będę wyrzucał...
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2020-03-21, 20:44   

Wiolcia napisał/a:
W Tatrach byłam pierwszy raz na wycieczce szkolnej w I klasie liceum chyba. Znaczy dawno :) .

Ale fajne zdjęcie!

Obrazek


W realu było tak zajebi..ie że nie da się opisać, ani pokazać.

Jak tak się zastanowiłem, to byłem w Tatrach o wiele wcześniej, bo jakoś pod koniec podstawówki, to ze 20 lat temu będzie, wujek mnie zabrał :D
Ale wyjście mało ambitne, bo tylko do M Oka, pamiętam że chciałem iść jeszcze na Czarny Staw, ale powiedzieli że nie ma już czasu, KŁAMCY!
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2020-03-21, 21:22   

A ja nie mam żadnego zdjęcia z pierwszej wycieczki w Tatry ... :(

Druga klasa LO.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2020-03-21, 21:35   

Dobromił napisał/a:
A ja nie mam żadnego zdjęcia z pierwszej wycieczki w Tatry ... :(

Druga klasa LO.


A szkoda ...
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-13, 16:26   

vidraru, ech czasem wrzuć, choćby w formie jakiej robi to Wiola, bo masz masę fajnych wspomnień, a jakoś na forum się przeczyta...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group