Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Stary ! Robimy coś w Tatrach ?

Autor Wiadomość
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2020-05-19, 16:19   Stary ! Robimy coś w Tatrach ?

Tak rzekł do mnie kolega Łukasz. Młodszy.

I zrobiliśmy. Część Chochołowskiej, całą Starą Robotę, Ornaki, Iwaniacką i wróciliśmy do Chochołowskiej. 23 kilometry z hakiem ( ale bez Haka; nie mógł pojechać, pracował dla Ojczyzny ). Forma rośnie, moc tru chleje, naród głupieje.

Bilety zakupiliśmy o 8.05, do auta wróciliśmy o 16.02. Tak należy spędzać dniówkę.

Ciekawie wyglądała droga do Polany Huciska. Koło nas przejechało około … 20 samochodów osobowych, jeden bus z dziećmi i jeden bus Policji ( świadomie napisane z dużej litery, Waleczni Koledzy ). Na Polanę wtoczył się też Rakoń. Pusty przyjechał i pusty odjechał. Tak to dotarliśmy do odbicia na Starą Robotę.




















Dolina ta należy do mojej ( subiektywnej, innej być nie może w takich przypadkach ) listy najnudniejszych szlaków Tatr Umiłowanych. Nawet fajna piramida Klina nie poprawia tej mojej oceny. A na liście tej króluje Dolina Kamienista. Polecam dla mistyków, poetów, pięknoduchów i matołków.

Na powitanie przeczytaliśmy drogowskaz : Siwa Przełęcz 2 h 35 m. Pewien czas temu cała nasza wycieczka na Wytrzyszczoną w Beskidzie Śląskim trwała 2 h i 7 m. Nic to – trzeba ruszyć do boju. Tak się rozkręciliśmy, że ostatni Turystyczny Wojownik dotarł na Przełęcz po 2 h i 17 m. A spotkaliśmy w tym czasie dwóch osobników. Jeden szedł do Schroniska Chochołowskiego. Przez Starego Bociana, Jarząbczy, Łopatę , Wołowiec, Rakonia i Grzesia. Serdecznie pozdrawiam.









































Napiszę krótko – tego dnia widok z Siwej był powalający. Dlatego najbliższe 47 minut spędziliśmy wypoczywając na trawie. Obok wypoczywał świstak i robaczek.


























Pokrzepieni odpoczynkiem ruszyliśmy do boju o Ornak. Rok temu , w Wielką Sobotę, po przejściu Ornaków padłem na Gaborowej. Prezes był na dopingu i zdobył Klina. Albo potrzebował klina … Tym razem byłem w lepszej formie – nie padłem ani razu. I ani razu nie skróciliśmy drogę przez grzbiet Ornaków. To znak.
































































Przed nami kolejny punkt programu – zejście na Iwaniacką. Nie było wesoło. Zejście zimowe, na wprost, obecnie skończyło życie. Trzeba było schodzić zakosami zwykłego szlaku. Był nieprzyjemny z pyska, śniegu i błota. Nigdy więcej w tym roku.

Na Iwaniackiej masowa impreza. A w Sprawie Hoffmanowej złe rzeczy tam się działy … Uważajcie i drżyjcie.

Od razu ruszamy do Chochołowskiej.
















Ludzi , jak na tak piękną sobotę w miarę mało. Znowu widzimy Rakonia – przyjechał na parking pusty, odjechał z 10 osobnikami.










Dzień można uznać za udany.

Dziękuję.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-19, 17:07   

Widzę, że że zdrowiem lepiej. Dobrze to. Będą coraz dłuższe Twe wycieczki. :)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2020-05-19, 17:10   

laynn napisał/a:
Dobrze to.


Dziękuję.

laynn napisał/a:
Będą coraz dłuższe Twe wycieczki. :)


Taaa … Marzy mi się Polana Kalatówki z Kuźnic.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-05-19, 17:20   

Prawdziwie tatrzańska forma! Tematu Policji nie będę podejmował.
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2020-05-19, 17:23   

Sebastian napisał/a:
Tematu Policji nie będę podejmował.


I słusznie. Nie można każdego policjanta wrzucać do jednego worka.

Sebastian napisał/a:
Prawdziwie tatrzańska forma!


Ale to u tego co na Grzesia szedł :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2020-05-19, 17:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-05-19, 18:22   

Już zapowiedź relacji wywoływała u mnie prawdziwe emocje. A teraz, gdy się pojawiła, naprawdę ręce się same skłaniają do oklasków.

Jesteście wspaniali. Nie męczyliście biednego traktora ciągnącego "Rakonia". Daliście odpocząć jego "silniką i oponą".

W Siwej pewnie sporo błota. Niemniej ta dolina, znienawidzona kiedyś przeze mnie, po przejściu ludzkiego tajfunu wyrębowego sporo zyskała.
Ornak, jak to Ornak, wspaniały grzbiet z pięknymi widokami. Tam zawsze jest fajnie. Jedyny minus jest taki, że trzeba z tego Ornaka zejść. No i tutaj jest problem, bo zejście z niego jest, jak sam zresztą napisałeś, okrutne.
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9370
Wysłany: 2020-05-19, 18:45   

Kolejne foty z Tatr, no ładnie ... I wszystko było git, gdyby nie to białe gówno, fuuuj już zapomniałem jak to wygląda, a ty przypomniałeś mi tą traumę :o-o
Strach pomyśleć co będzie jak już dojdziesz do siebie :)
Mnie żona rzuciła propozycje Białej Wody, oj poszłoby się, ale pamiętam że mówiłeś o Jaworowej.

A tak przy okazji, czy z Łysej polany idzie dojechać do Starego Smokowca i o której jeżdżą rano takie autobusy/busy, bo to jest wkurzające ze trzeba się spieszyć na ostatni autobus do Smokowca, bo inaczej się nie wróci do Polski :-/
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-05-19, 18:50   

Adrianie!

Jaworowa jest o wiele lepsza od Białej Wody. Bardziej dzika. I pięknie się kończy. Jaworowy Mur z bliska to majstersztyk. Żadne zdjęcie nie odda tego, żadne. A wcześniej też piękną masz Polanę pod Muraniem.

Tylko ... można przekraczać granicę? Bo coś mi się zdaje, że póki co jeszcze nie... No i czekaj, szlaki są na Słowacji zamknięte do połowy czerwca jakoś...
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2020-05-19, 18:57   

Panowie !

Wrócimy kiedyś w Tatry Słowackie !

Z tego co pamiętam to przy słowackim parkingu na Łysej Polanie jest przystanek SAD.

Co do śniegu to kończy on życie. Obecnie błoto panuje.

P.s. Jaworowa jest lepsza.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-19, 19:11   

Hmm, a tak straszyli i coś tam czytałem, że ludzi w Tatrach będzie niesamowicie dużo i lepiej kupić bilety online, bo na miejscu można już nie dostać. A tu widać bez problemu. :)

Fajna relacja, też mnie coś ostatnio te Tatry kuszą, ale tak jak się spodziewałem, że śniegu jak dla mnie to tam jest jeszcze za dużo. ;) Tym bardziej, że mnie raczej Wysokie interesowały...

I właśnie chciałem się też zorientować w tym temacie i jakichś świeżych zdjęć poszukać, a tu akurat się trafiły i rozwiały moje wątpliwości. ;)
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5518
Wysłany: 2020-05-19, 19:25   

laynn napisał/a:
Widzę, że że zdrowiem lepiej.
To jest efekt wstawienniczej wędrówki z przed tygodnia. Efekt potężny jak widzę.

Dobromił napisał/a:
Dolina ta należy do mojej listy najnudniejszych szlaków
Zapewne konkuruje z asfaltem do Moka ;)
Czy też zauważyłeś, że zarówno Chochołowską, jak i do Moka, łatwiej iść do góry niż wracać?

Dobromił napisał/a:
Przed nami kolejny punkt programu – zejście na Iwaniacką. Nie było wesoło.
Kiedyś po ciemku tam wyrżnąłem i doznałem największej kontuzji górskiej w moim życiu.

Ogólnie gratulacje. Ładny świstak. Brzydkie pobojowisko po lesie, ale jak to Sokół zauważył, odsłoniło się trochę gór.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2020-05-19, 19:40   

Jakbyście 100 km przeszli to by nawet przyszłe kace były zdrowe.

Masz rację - te doliny w zejściu się wydłużają i podwyższają.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9370
Wysłany: 2020-05-19, 19:44   

sokół napisał/a:
Adrianie!

Jaworowa jest o wiele lepsza od Białej Wody. Bardziej dzika. I pięknie się kończy. Jaworowy Mur z bliska to majstersztyk. Żadne zdjęcie nie odda tego, żadne. A wcześniej też piękną masz Polanę pod Muraniem.

Tylko ... można przekraczać granicę? Bo coś mi się zdaje, że póki co jeszcze nie... No i czekaj, szlaki są na Słowacji zamknięte do połowy czerwca jakoś...


Tak, wiem że pozamykane i dodatkowo zawirusowane, poczekam mam czas ;)

Cytat:

Wysłany: Dzisiaj 18:57
Panowie !

Wrócimy kiedyś w Tatry Słowackie !

Z tego co pamiętam to przy słowackim parkingu na Łysej Polanie jest przystanek SAD.

Co do śniegu to kończy on życie. Obecnie błoto panuje.

P.s. Jaworowa jest lepsza.


Zapytam na Tatromaniaka o rozkład.
Cieszy mnie informacja o śmierci wrogiego śniegu :dev
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-19, 20:41   

Cytat:
To jest efekt wstawienniczej wędrówki z przed tygodnia.

Poproszę zatem jedna taka o pogodę na weekend :) ładnie się uśmiecham :)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2020-05-19, 21:50   

Przyjemnie się ogląda takie ujęcia, chyba nawet ładniejsze widoki niż wtedy, gdy zimą byliśmy :-) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime