Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Fotokonkurs zdjęcie miesiąca: SIERPIEŃ 2015

Głosuję na zdjęcia/zdjęcie nr:
1
5%
 5%  [ 3 ]
2
5%
 5%  [ 3 ]
3
3%
 3%  [ 2 ]
4
16%
 16%  [ 9 ]
5
5%
 5%  [ 3 ]
6
17%
 17%  [ 10 ]
7
26%
 26%  [ 15 ]
8
1%
 1%  [ 1 ]
9
3%
 3%  [ 2 ]
10
5%
 5%  [ 3 ]
11
8%
 8%  [ 5 ]
Głosowań: 20
Wszystkich Głosów: 56

Autor Wiadomość
Vision

Wysłany: 2015-11-20, 10:58   

Vlado napisał/a:
Wydawało mi się, że na tak kameralnym forum, wszyscy traktują konkursy z przymrużeniem oka

Jak najbardziej, nie widzę, żeby ktoś tu kwestionował wyniki konkursu i nie traktował go jako zabawy. :) W przeciwieństwie do innych for, gdzie sam tego doświadczyłeś, przy wyborze relacji roku. ;) Temat zszedł na coś innego i ogólnie na fotografię. Po prostu zrozum, że jak ktoś siedzi w czymś latami, to jednak trochę bardziej się na czymś zna i jak coś tu piszę, to tylko po to, żeby podzielić się wiedzą, albo starać się wyprowadzić kogoś z błędu, czy coś mu wytłumaczyć. Chciałem zauważyć, że to nie ja zacząłem przecież temat i nie oceniam tu za bardzo czyichś zdjęć pod względem fotograficznym, bo jest to jednak forum górskie, a fotografia jest do niego dodatkiem, więc nie widzę takiej potrzeby. I takie tematy i oceny przeważnie zaczynają osoby, które się tym właśnie mniej interesują. ;) Zauważ, też, że osoby które robią te zdjęcia ponadprzeciętne, też na tym forum nigdy nie oceniają za bardzo czyichś zdjęć. Na odwrót zdarzyło się już parę razy. ;) Jak sam powiedziałeś, zdjęcia pstrykasz przy okazji wycieczek, a sama fotografia nie jest Twoim głównym tematem zainteresowań. Teraz sobie wyobraź, jakby te osoby które robią te ponadprzeciętne zdjęcia, czyli np. taki sprocket, Robert J czy ostatnio Aniołek, która też się rozwija pod tym względem, zaczęły krytykować zdjęcia tych co robią to przy okazji. Mają w sumie do tego o wiele większe podstawy i mogłoby wchodzić w relacje innych i pisać, że zdjęcia są brzydkie, blade i w ogóle do dupy. :P Jakoś nikt z tych osób nigdy tego nie robi, a miałby na taką ocenę z racji swojego doświadczenia i swojej wiedzy sporo trafnych argumentów. No ale od razu został uznany za jakiego bufona i nie wiadomo kogo, pomimo, że nawet pisałby szczerze i prawdę. Na odwrót już kilka razy się to tutaj działo. ;)

A teraz sobie wyobraź, że górami interesujesz się bardziej i znasz się na tym bardzo dobrze i wchodzisz sobie na taki onet i czytasz komentarze osób w artykule o Rysach, które były dwa tygodnie w Zakopanem, z czego 6 dni spędziły w barach na Krupówkach, kolejne 6 na basenach termalnych, a dwa dni sobie poświęciły na wycieczkę do Morskiego Oka i do Doliny Chochołowskiej. I nagle wypowiadają się pod artykułem o Rysach, jako eksperci, bo przecież przy okazji swojego urlopu uprawiali również turystykę górską. :D Jaka jest Twoja reakcja? Pewnie masz niezły ubaw, ale oczywiście nie musisz interweniować i możesz to olać. No ale od pod nosem się tam uśmiechasz, z tego co oni piszą. I teraz zrozum, że jak ktoś interesuję się fotografią 5 czy 10 lat, to niektóre Twoje komentarze o fotografii, którą interesujesz się przy okazji, też czasem potrafią wyglądać podobnie, jak tych z onetu i nie ma w tym nic złego, bo przecież to nie jest Twój główny temat zainteresowań, a ten co próbuję wytłumaczyć, też nie robi tego ze złośliwości czy czy podobnych powodów, tylko po to, żeby właśnie podzielić się swoją wiedzą, czy doświadczeniem, której jednak ma o wiele więcej niż Ty.

Po prostu zaczęliście sobie wymyślać jakąś swoją teorię fotografii, a to co o wiele więcej ma z nią wspólnego i jest jej podstawami, zaczęliście kwestionować, więc się nie dziw, moim komentarzom. I nie szkodzi, że jest to forum górskie, fotografia to fotografia, a turystyka, to turystyka, to są dwie całkiem różne dziedziny. A to, że sobie pstrykamy przy okazji wycieczek górskich, nie ma wpływu na ogólny obraz fotografii i jej wcale nie zmienia, a Wy trochę jakbyście tak chcieli uczynić i nagle obalić teorie fotografii. ;)
Profil Facebook

Dobromił 

Wysłany: 2015-11-20, 11:06   

Vision napisał/a:
i nagle obalić teorie fotografii.

A tam "nagle". To od dawna przygotowany spisek. Szukaliśmy tylko pretekstu.

Dobromił - za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum.

Vision

Wysłany: 2015-11-20, 11:17   

Dobromił napisał/a:
A tam "nagle". To od dawna przygotowany spisek. Szukaliśmy tylko pretekstu.

Będę dzielnie jej bronił. :-o

A co do konkursu jeszcze i zabawy, to jak najbardziej jest to zabawa i cieszy mnie bardzo czym więcej tych zdjęć jest wysyłanych, bo wtedy, ta zabawa jest o wiele ciekawsza i też mam większą motywację do prowadzenia tego konkursu. Dlatego, też bardzo się cieszyłem, że tym razem było tyle zdjęć, bo po pierwsze czym większa konkurencja, tym większa szansa, że właśnie wygrywają różne osoby, przez co konkurs jest ciekawszy. :) I zawsze wysyłam tu zdjęcia na ostatnią chwilę, wybieram je na szybko nic, nie kalkuję, często wrzucam zdjęcia ściągnięte prosto z mojego fejsbuka, która są już stare, bo nowych za bardzo nie mam, ale zawsze je daje, choćby dla frekwencji, żeby właśnie ta zabawa mogła dalej trwać. Ale czasem jak w konkursie brały udział 3 zdjęcia, to przyznam szczerze, że trochę mi się odechciewało ten konkurs prowadzić, bo wtedy, właśnie tej zabawy za bardzo nie ma. ;) No ale zawsze, nawet jak nie mam zdjęcia, a czasami naprawdę nic nie mam ciekawego z niektórych miesięcy i odkopuje jakieś stare zdjęcia sprzed lat, z mojego starego kompaktu, byle tylko dało się ten konkurs przeprowadzić i mógł on sobie trwać. ;) Tylko ja z sokołem dajemy zawsze tu zdjęcia i nasze zdjęcia, brały udział w każdej edycji, jaka tu się odbyła, była nawet edycja, w której były tylko dwa zdjęcia, moje i sokoła. ;)
Profil Facebook

Vlado 

Wysłany: 2015-11-20, 12:10   

Vision napisał/a:
Teraz sobie wyobraź, jakby te osoby które robią te ponad przeciętne zdjęcia, czyli np. taki sprocket, Robert J czy ostatnio Aniołek, która też się rozwija pod tym względem, zaczęły krytykować zdjęcia tych co robią to przy okazji. Mają w sumie do tego o wiele większe podstawy i mogłoby wchodzić w relacje innych i pisać, że zdjęcia są brzydkie, blade i w ogóle do dupy. :P

No i mieliby przecież rację. Co tu dużo pisać;)

Vis, napisałem o tym, że nie podoba mi się moda jaka obecnie panuje w fotografii. Mody nie tworzą amatorzy a profesjonaliści. A laicy tacy jak ja są odbiorcami wytworów profesjonalistów. I jako odbiorca podzielam opinię Pudla:

Pudelek napisał/a:
Wydaje mi się, że tutaj jest mowa nie o tym, żeby nic nie poprawiać, ale o tym, że często zdjęcie nie jest już zdjęciem, ale impresją nad nim...

Pudelek napisał/a:
Ale to dzisiaj taka tendencja, na większości konkursów wygrywają zdjęcia, które niewiele mają wspólnego z rzeczywistością. Słodko, kolorowo, dramatycznie

Nie podobają mi się współczesne tendencje w fotografii krajobrazu, bo to dla mnie jest , jak już kiedyś napisałem, taki zdigitalizowany neoromantyzm.
Wyraziłem swoją opinię raz czy dwa, co chyba nie jest jakimś wielkim grzechem, i nie zamierzam tego robić przy każdej kolejnej okazji, bo to byłby zwykły trolling;)
Ostatnio zmieniony przez Vlado 2015-11-20, 13:05, w całości zmieniany 1 raz  

Dobromił 

Wysłany: 2015-11-20, 12:26   

Vlado napisał/a:
zdigitalizowany neoromantyzm

Do końca mych dni zapamiętam to trafne i przerażające określenie.

Dobromił - za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum.

_Sokrates_ 

Wysłany: 2015-11-20, 15:32   

Vlado napisał/a:
na tak kameralnym forum, wszyscy traktują konkursy z przymrużeniem oka

A propos...
Co tam słychać na npm'ie? Wojna trwa? :D

Vlado 

Wysłany: 2015-11-20, 17:51   

Kliknij i sprawdź;)

_Sokrates_ 

Wysłany: 2015-11-20, 17:53   

Vlado napisał/a:
Kliknij i sprawdź;)

Obiecałem, że moja noga tam nie postanie i jestem konsekwentny :D

Wiesio 

Wysłany: 2015-11-20, 18:51   

Z każdym, nawet najgorszym zdjęciem jest problem - jeśli znalazło się w relacji, to znaczy że autor ma z nim związane pewne przeżycia, emocje. I dlatego nie mam zwyczaju mówić: oo faaataaalne ;) Bo sam łączę turystykę z fotografią i staram się rozumieć innych.
Ale gdybyście trafili na fachowca w stylu WitoldaK (a miałem okazję spotkać na warsztatach szacownego krytyka) - moglibyście doznać szoku :) Więc pozostańmy przy definicji że zdjęcia tutaj są ilustracją naszych przeżyć a nie wyrazem dążeń artystycznych :D

Krótka opowieść:

Recenzja Witolda wyglądała mniej więcej tak: rozłożone zdjęcia... bierze pierwsze do ręki - "gówno", bierze drugie do ręki - "gówno", przy 10-tym - "hmmmm, noooooo - nie, też gówno"

Koniec opowieści ;)

Pudelek

Wysłany: 2015-11-20, 18:55   

jak on wytrzymuje z tym całym gównem dookoła, mnie by to przeszkadzało :D

Wiesio 

Wysłany: 2015-11-20, 19:11   

Pewnie żyje w swoim świecie za murem ;)

Odpowiedz do tematu