Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Dzień święty święcić.

Autor Wiadomość
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14325
Wysłany: 2016-12-05, 12:26   Dzień święty święcić.

Dzień dobry.

Sobota w Tatrach była ponoć mroczna. Nie wiem, dzień spędziłem w Żywcu. Ale zostałem poinformowany przez Towarzysza Łukasza P, że niedziela ( 4.12.2016 ) dobrze rokuje. Wizje okazały się prawdziwe.

Kolejki do kolejki nie było. Skorzystaliśmy z tego. Razem z nami było trochę ludzi, kilku narciarzy i jeden prezes. Został ujęty na prywatnym zdjęciu.

Wyszliśmy, raki założyliśmy i poszliśmy zdobywać okoliczne szczyty. Zasiekaliśmy dwa. W międzyczasie posiedzieliśmy w pomieszczeniu zwanym restauracją. Mogło był gorzej, lepiej też.

Kuźnice osiągnęliśmy za pomocą nóg własnych. Fajnie było - słoneczko delikatnie zmieniło nasze oblicza.

Cieszy mnie ten spacer, dawno nie przemieszczałem się po Tatrach.

Darz Szlak !

P.s. Bardzo dziękuję PKL za wjazd.

























































_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2016-12-06, 12:11, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-12-05, 13:24   

Dobromił napisał/a:
Bardzo dziękuję PKL za wjazd.
PKL dziękuje za dutki. W przypadku cepra ich ilość ta sama, lecz wwiezienie wymagałoby zużycia więcej energii. ;)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-12-05, 22:34   

Relacja powinna być zatytułowana, nawiązując do zdjęcia, "Komu bije dzwon" :-)
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2016-12-13, 18:53   

Dobromił napisał/a:
jeden prezes

Czy to był prezes Jarosław ?

Dobromił napisał/a:
P.s. Bardzo dziękuję PKL za wjazd.

Ekolodzy również.

ceper napisał/a:
W przypadku cepra ich ilość ta sama, lecz wwiezienie wymagałoby zużycia więcej energii.

Co przełożyłoby się na podwyżkę cen biletów.

Dobromił napisał/a:
Wyszliśmy, raki założyliśmy i poszliśmy zdobywać okoliczne szczyty. Zasiekaliśmy dwa.

Czy wśród tych szczytów, był też mroczny i straszny Beskid ?

Relację oceniam jako marną - brak zdjęcia wagonika kolejki.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14325
Wysłany: 2016-12-14, 08:40   

Tępy dyszel napisał/a:
Czy to był prezes Jarosław ?


Nie. Był to prezes z innej branży.

Tępy dyszel napisał/a:
Ekolodzy również.


Coś umilkli w Tatrach ostatnimi czasy. W innych terenach więcej płacą ?

Tępy dyszel napisał/a:
Czy wśród tych szczytów, był też mroczny i straszny Beskid ?


Tak. 27 raz.

Tępy dyszel napisał/a:
Relację oceniam jako marną - brak zdjęcia wagonika kolejki.


Są zdjęcia z wagonika.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2016-12-15, 16:21   

Dobromił napisał/a:
Są zdjęcia z wagonika.

Ale nie ma również spod wagonika. Popraw się.

Mam dodatkowe pytanie.
Jak wiadomo, wycieczki turystyczne to również pieśń i śpiew. Czy w Twoim repertuarze, znajduje się np. tak uduchowiony i kulturalny utwór, jak ten, lansowany przez mistyka górskiego Damianka ?:
https://www.youtube.com/watch?v=45oo1bcT1Vs
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14325
Wysłany: 2016-12-16, 08:46   

Tego utworu nie znałem. Damianka też nie znam.

Ale uważam, że autor tekstów nadawałby się na tekściarza jednej z wiodących partii politycznych. Razem z autorem tekstu:

"Byłeś w ZOMO,
jesteś w KOD - zie,
zawsze będziesz siedział w smrodzie"

mogliby stworzyć dzieła.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wolf 

Wiek: 41
Dołączył: 17 Gru 2016
Posty: 179
Skąd: Tychy/Katowice
Wysłany: 2016-12-22, 07:04   

Dobromił, odnoszę wrażenie że jestes zadowolony z tego, że jechałeś kolejką, zamiast iść z "buta"? Tak było?
_________________
Dobromił napisał/a:
Kiedy jedziesz na Ogólnoświatowy Zlot Głupków Internetowych ?
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14325
Wysłany: 2016-12-22, 10:08   

Wolf napisał/a:
Dobromił, odnoszę wrażenie że jestes zadowolony z tego, że jechałeś kolejką, zamiast iść z "buta"? Tak było?


W tym wypadku odniosłeś dobre wrażenie. Tak - cieszyłem się na ten wjazd. Po pierwsze - ponad dwa miesiące chodziłem tylko w domu. To trochę za mało żeby być w formie górskiej. Po drugie - była tego dnia rewelacyjna pogoda; fajne widoki z kolejki się zapowiadały. Po trzecie - zawsze korzystam z kolejek ( czy to torowych czy to wiszących ) jak jest możliwość. Czy to w Beskidzie Śląskim, Sądeckim, Małym, w Tatrach Zachodnich, Wysokich, w Alpach we Francji, Szwajcarii, w Małej Fatrze. Do tej pory żałuję, że np. w Wysokich Taurach nie skorzystałem z kolejki towarowej do Stüdlhütte oraz że jeszcze nie skorzystałem z tego typu udogodnień w Julijskich. Po czwarte - szlak turystyczny Kużnice - Kasprowy lub Kasprowy - Kuźnice jest mi dobrze znany. W obie strony kursowałem nim czterokrotnie. Od zimy do jesieni.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wolf 

Wiek: 41
Dołączył: 17 Gru 2016
Posty: 179
Skąd: Tychy/Katowice
Wysłany: 2016-12-22, 10:20   

Czyli jeśli chodzi o kolejki jesteś po jednej linii z dyszlowym piotrusiem :o-o Ja uważam że kolejki powinny być dostępne tylko dla dzieci, osób starszych, niepełnosprawnych albo chorych. A tak zdrowe chłopy takie wygodne są, że z lenistwa zamiast wziąść tyłek i przejść samemu to się wożą. A potem mamy co mamy, horda stonki "wyleje" sie z wagonika, hałasuje, śmieci i nie można się skupić na kontemplowaniu przyrody bo wszędzie ta "pompowana masówka" się wdziera i nie ma spokoju i ciszy :zly
_________________
Dobromił napisał/a:
Kiedy jedziesz na Ogólnoświatowy Zlot Głupków Internetowych ?
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14325
Wysłany: 2016-12-22, 10:26   

Wolf napisał/a:
Ja uważam że kolejki powinny być dostępne tylko dla dzieci, osób starszych, niepełnosprawnych albo chorych.


A skąd wiesz czy ja nie pasuję do któreś z tych grup ?

Jeżeli przeszkadzają Ci tłumy w górach to sam tego tłumu nie twórz - zostań w domu. Góry wyślą Ci podziękowania.

Wolf napisał/a:
i nie można się skupić na kontemplowaniu przyrody bo wszędzie ta "pompowana masówka" się wdziera i nie ma spokoju i ciszy


Tak jeszcze spytam - sugerujesz, że osoby korzystające z kolejki na Kasprowy idą z niej na np. na Przełęcz pod Chłopkiem albo na Starorobociański Wierch ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wolf 

Wiek: 41
Dołączył: 17 Gru 2016
Posty: 179
Skąd: Tychy/Katowice
Wysłany: 2016-12-22, 10:59   

Dobromił napisał/a:


A skąd wiesz czy ja nie pasuję do któreś z tych grup ?
a choćby stąd że jak wynika z Twoich opisów, chodzisz dużo i nie tylko po Polsce, nie pasujesz pod niepełnosprawnego. A poza tym nic nie sugeruje tylko pisze wprost dla kogo kolejki powinny być przeznaczone. Widocznie zbyt kumaty nie jesteś skoro tego nie przeczytałeś, prosta analiza. Poza tym dziwną demagogię stosujesz. Na Starorobiański wychodzi się np. z Chochołowskiej albo schronu na Ornaku, na Przeł. Pod Chłopkiem np z Moka więc po co do tego mieszać kolejkę? Uważam że stonka jaka wypełza z takich kolejek w większości (Ciebie to nie dotyczy) nie są prawdziwymi turystami i odbierają oni spokój i ciszę tym, co góry kochają :usmi
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5514
Wysłany: 2016-12-22, 11:10   

Wolf napisał/a:
Uważam że stonka jaka wypełza z takich kolejek w większości nie są prawdziwymi turystami i odbierają oni spokój i ciszę tym, co góry kochają

Pięknie napisane :)
Jakbyś tak jeszcze opisał kilka innych cech, po których można odróżnić prawdziwego świadomego Człowieka Gór, od stonki... taki poradnik, żeby każdy poznał swoje miejsce w szeregu.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Wolf 

Wiek: 41
Dołączył: 17 Gru 2016
Posty: 179
Skąd: Tychy/Katowice
Wysłany: 2016-12-22, 11:19   

sprocket73 napisał/a:

Pięknie napisane :)
Jakbyś tak jeszcze opisał kilka innych cech, po których można odróżnić prawdziwego świadomego Człowieka Gór, od stonki... taki poradnik, żeby każdy poznał swoje miejsce w szeregu.
Dziękuje za wyróżnienie. Ale poradnika pisać nie trzeba bo prawdziwego turystę poznaje się w mig oka
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-12-22, 11:20   

Wolf na drzewo. To mnie tu mają opierniczać, zaś konkurencji nie lubię. I tak Ci daleko do mnie pod względem ... innowacyjności forumowej. I nie może Ci to sprawiać aż tyle frajdy. ;)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group