Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Dzień Dziecka na Jasieniu.

Autor Wiadomość
vidraru 
Rosomak


Wiek: 43
Dołączyła: 27 Sty 2017
Posty: 2498
Skąd: Kęty
Wysłany: 2017-06-06, 18:33   Dzień Dziecka na Jasieniu.

Skoro Nessce padł komputer, to z darkheushem popełnimy relację z naszej trasy na Jasień.

Wyruszyło kilka odrębnych ekip - cel mieli ten sam, Polana Skalne pod Jasieniem. Już w Krakowie spotykamy jedną z nich, czyli B&B (nieforumowi). W Mszanie do busa dosiadają się Beskidus i Kaśka. Z tymi ostatnimi wysiadamy w Dobrej Skrzyżowanie, a ci pierwsi jadą do centrum. Upał nie do zniesienia, a my drałujemy 3 km asfaltem do Jurkowa.



Tam godzinny postój w karczmie na pierogach i piwku. I to okazuje się być bardzo rozsądną decyzją, gdyż największy skwar przejdziemy lasem. Już na pierwszym podejściu wiemy gdzie jesteśmy. To Wyspowy z tymi swoimi podejściami od których puchną kolana. Muł na plecach nie wykazuje chęci współpracy i nie chce się wynieść sam :lol



Pierwsze widoki na Krzystonów i Kutrzycę, piwko w krzokach, leniwy papierosek, mozolne zdobywanie wysokości i nagle się wypłaszcza. Jak to mówią - cisza przed burzą. Czyli finalnym podejściem na szczyt Królowej Wysp. Nie, to nie jest podejście... to jakaś zemsta górskich duchów.

Ale wszystko co dobre się kiedyś kończy. W sumie nie jesteśmy tu dla przyjemności. Szczytujemy. To moja pierwsza wspólna z darkheushem perełka w Koronie.





Kogo tam interesują Tatry... albo jakieś polany...



Rozdzwaniają się telefony, bo już pierwsze ekipy dotarły do szałasu i trzeba ich "zeswatać" telefonicznie. Tymczasem z lasu wyłaniają się B&B i po krótkim odpoczynku ciśniemy dalej już wspólnie. Żegna nas Maryjka, której pomimo upływu lat głowa nie chce odrosnąć :)



Stumorgowa... I ten widok... I ta cisza... Zero widoków, bo wszystko zasłaniają jakieś góry :P







Ostatnie spojrzenie wstecz, na Królową Wysp. Godna nazwy Mogielica-Piekielnica.



Pogaduchy, ciepłe, przedwieczorne słońce, szlak wijący się po polanach i lesie i znów się zaczyno. Krzystonów. darkheush stwierdza, że jeśli jeszcze kiedykolwiek wymyśli Wyspowy na ciężko, to ktoś ma go soczyście kopnąć w dupę :P Przesadza!!!

Przed Kutrzycą dopada nas piękny zachód słońca z Babią Górą i Luboniem Wielkim w tle.







Ostatnie metry w górę i spod kapliczki widzimy naszą noclegownię. Ogień się już pali, gięta się smaży i jesteśmy w komplecie.



Wieczór przeciąga się do późnej nocy przy dźwiękach Fasolek wytych do księżyca, obserwacji mknącej po niebie ISS, opowieściach partyzanckich... i cóż... Skoro ma być w klimacie... "Pora na dobranoc, bo już księżyc świeci. Dzieci lubią misie. Misie lubią dzieci." :D

O poranku mój miś chyba mnie nie lubił, bo strasznie chrapał, a słońce już o 7 rano smażyło przez ścianki namiotu. Część ekipy już aktywna, parzymy kawę, smażymy ostatnie kiełbaski, i się smażymy. A zaduch okrutny. Leniwe pakowanie, piosenka wykonana przy akompaniamencie kluczyka od puszki, sprzątanie, grupowa fotka i każdy zmyka w swoją stronę.



Schodzimy do Półrzeczek w okropnym zaduchu i dzięki Andrychowiokowi docieramy samochodem aż do Bielska. Tuż przed burzą. I to by w sumie było na tyle. Dzięki wszystkim za świetną zabawę, i towarzystwo, pozytywne szajby, a kto nie był niech żałuje. Do zobaczenia Dzieciaczki :lol

P.S. Dzięki uprzejmości naszego przyjaciela została nam taka pamiątka.

 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2017-06-06, 18:55   

vidraru napisał/a:
my drałujemy 3 km asfaltem do Jurkowa
Teoretycznie szedłem przez Łopień dzień wcześniej. Na planowaniu się skończyło...

Dlaczego Beskidus porzycił blog (to w ramach przygotowania teoretycznego do zlotu), był taki ciekawy? :rol
vidraru napisał/a:
Misie lubią dzieci.
Mi się kojarzy zwrot "pocałujcie misia..."
Pozdrowienia dla andrychowioka, kris75? Z pewnością się ucieszy. ;)
A dlaczego nie szliście na skróty do Lubomierza, wg wujka najkrótsza i najszersza droga?

Jak zwykle żałuję po niewczasie, może wybiorę się w ten weekend - obiecałem laynn zdjęcie z kościołem. ;)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
darkheush 
Beerwalker


Wiek: 51
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2626
Wysłany: 2017-06-06, 19:09   

ceper napisał/a:
Na planowaniu się skończyło...

Jak zwykle.
ceper napisał/a:
Dlaczego Beskidus porzycił blog

Nie wiem dlaczego porzycił, ale to pytanie nie do nas :P
ceper napisał/a:
A dlaczego nie szliście na skróty do Lubomierza, wg wujka najkrótsza i najszersza droga?

Bo nie korzystamy z wujka.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-06-07, 07:04   

Cóż, pogoda dopisała, towarzystwo zadowolone, pomysł z filmikiem genialny.
Mam nadzieję, że będą kolejne edycje - bo pomysł bardzo dobry.
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-07, 07:11   

Mnie się zachód podoba, fajnie wyszedł.
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2017-06-07, 10:58   

darkheush napisał/a:
ceper napisał/a:
Dlaczego Beskidus porzycił blog

Nie wiem dlaczego porzycił, ale to pytanie nie do nas
Gdybym miał ładną stronkę jak Twoja, to bym się pochwalił w stopce. ;)
Porzycony blog Beskidusa
Koniec świata - nawet kris75
Pozdrowienia z czarnej dziury, jeśli tu zaglądają. ;)
 
 
darkheush 
Beerwalker


Wiek: 51
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2626
Wysłany: 2017-06-07, 11:18   

ceper napisał/a:
Koniec świata - nawet kris75

To akurat inny Kris, ale niech ci będzie :P
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2017-06-07, 12:08   

darkheush napisał/a:
ceper napisał/a:
Koniec świata - nawet kris75

To akurat inny Kris, ale niech ci będzie
tylko 14 lat, ale ten czas leci. ;)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
_Sokrates_ 


Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 1600
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-06-07, 16:02   Re: Dzień Dziecka na Jasieniu.

vidraru napisał/a:
Obrazek


Co Ty nosisz w tym plecaku? :o-o
_________________
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-07, 17:45   

Zastawa stołowa, stół turystyczny, łóżko polowe i kilka kompletów pościeli ;)
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5472
Wysłany: 2017-06-07, 18:05   

Ja typuję, że najpotrzebniejsze kosmetyki ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
darkheush 
Beerwalker


Wiek: 51
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2626
Wysłany: 2017-06-07, 18:56   

sprocket73, jesteś najbliżej prawdy, jednak niech się sama zainteresowana wypowie :P
 
 
vidraru 
Rosomak


Wiek: 43
Dołączyła: 27 Sty 2017
Posty: 2498
Skąd: Kęty
Wysłany: 2017-06-07, 19:05   

laynn napisał/a:
Zastawa stołowa, stół turystyczny, łóżko polowe i kilka kompletów pościeli ;)

Całkowicie trafiłeś w dziesiątkę. Jest nawet kilka obiadów i jakieś resztki piwa, a na pewno pierzyna i poduszka, żeby wyglądało dramatycznie :hih :hih
sprocket73 napisał/a:
Ja typuję, że najpotrzebniejsze kosmetyki ;)

Szczoteczka i pasta też jest. Inne rzeczy do "smarowania" też :)
 
 
darkheush 
Beerwalker


Wiek: 51
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2626
Wysłany: 2017-06-07, 19:08   

Pasożyt większy od nosiciela :D
vidraru napisał/a:
pierzyna i poduszka

Że o kocu NRC nie wspomnę :lol
Ostatnio zmieniony przez darkheush 2017-06-07, 19:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2017-06-07, 19:08   

Bez kosmetyków można się obejść. Wybierała się przecież na survival, więc może nada się wielofunkcyjna latarka "co nie świeci", kuchenka na sporządzenie herbatki i termos. Nie zapominajmy też o artykułach pierwszej potrzeby jak uniwersalna zapalarka, bibułki i zapas suszonego ziela oraz czegoś na gaszenie pożaru ducha. Mogła podejrzewać i moją bytność, więc i coś na przegryzkę - lubię kiszone ogóry, cokolwiek miałoby to oznaczać. :P
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania