Forum FAQ Szukaj U¿ytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Nastêpny temat

Dwa stra³y w Beskid Ma³y

Autor Wiadomo¶æ
Piotrek 


Wiek: 48
Do³±czy³: 06 Lip 2013
Posty: 10832
Sk±d: ¯ywiec-Sienna
Wys³any: 2014-05-09, 22:27   Dwa stra³y w Beskid Ma³y

W ¶rodê wyl±dowa³em w Lesie -i nie chodzi tu bynajmniej o skupisko drzew :-) -sk±d poszed³em sobie przez ³adne pola do...lasu. W lesie owym, dziêki namiarom od TatyOjca :ok pu¶ci³em siê w stronê Groty Komonieckiego i znajduj±cego siê w jej pobli¿u wodospadu. Trzeba przyznaæ miejsce urokliwe, szczególnie sam potok którego dniem sobie szed³em





Pó¼niej kombinacj± ró¿nych ¶cie¿ek pi±³em siê do góry i tu ciekawa sprawa, ze 2 razy zauwa¿y³em na drzewach stare, ju¿ s³abo widoczne znaki ¿ó³te. Stare mapy gdzie¶ mam ale gdzie nie wiem, pamiêæ te¿ zawodzi wiêc mo¿e kto¶ kojarzy kiedy prowadzi³ szlak z Lasu w kierunku £amanej Ska³y?

Na grzbiecie kierunek Gibasy


zahaczaj±c przy okazji o szczyt £amanej, skoro siê napatoczy³a po drodze to czemu nie :)



A pó¼niej ju¿ lu¼nym krokiem w ca³kiem przyjemnym otoczeniu na Gibasy








Pogoda ca³kiem przyjemna, nie ma co narzekaæ, widoczki ³adne a szlak sielankowy prowadzi³ dalej w stronê ¦ciszków Gronia

https://lh3.googleusercon...00/DSCF9923.JPG




A tu znajduje siê stanowisko dokumentacyjne czyli Zamczysko, znane chyba wszystkim choæby ze s³yszenia. Miejsce ciekawe, warte odwiedzenia, trafiæ ³atwo.




i jeszcze widoczki ze ¶licznie po³o¿onej wioski £ysiny




I to na tyle z tej przyjemnej ¶rodowej przechadzki. Pogoda siad³a, spokój, cisza.

W czwartek wycz³apa³em siê na Hrobacz± £±ke. Dzieñ ju¿ nie taki przyjemny, pogoda zrobi³a pochmurna i smêtna ale te¿ nie ma co narzekaæ bo szlak w du¿ej mierze le¶ny a las przy takiej pogodzie prezentuje siê ca³kiem ³adnie.





Trafi³ siê te¿ wodopój



Na Prze³eczy u Panienki rozstaj szlaków, obieram wiêc kierunek na Kozy. Pod³uba³em wiêc w nosie by nawi±zaæ do tematu i ruszy³em w dó³. Ogólnie powia³o nud±, choæ powoli zaczê³o pojawiaæ siê na niebie S³oñce i jaki¶ s³abe widoki w prze¶witach.





Na skaju Kóz zasiêgaj±c jêzyka u miejscowych zrobi³em skok w bok w kierunku tutejszego kamienio³omu. Wielce mi miejscowi pomogli wskazuj±c skrót dziêki czemu nie musia³em nawalaæ w dó³ do wsi
Kamienio³om jest wielki :! i robi wra¿enie. Kto mo¿e niech siê przejdzie bo warto zobaczyæ. Z Kóz nawet prowadzi jaka¶ trasa, bo trafi³em na sporadyczne znaki na drzewach (zó³ty trójk±t) ale nawet bez nic od centrum wsi trafiæ ³atwo. Radzê jednak uwa¿aæ pod sam± ¶cian± bo ci±gle z góry osypuj± siê okruchy i mo¿na zaliczyc guza.







I to by by³o na tyle.
Zdjêæ wiêcej dla wytrwa³ych:
Grota-£amana-Gibasy-Zamczysko->
http://www.zuziawdrodze-g...amczysko052014/
Hrobacza- Kozy kamienio³om->
http://www.zuziawdrodze-g...a052014/[/list]
 
 
maurycy 


Do³±czy³: 17 Lis 2013
Posty: 891
Sk±d: Bielsko okolice
Wys³any: 2014-05-09, 22:33   

Wszystkie trasy doskonale mi znane:) . Znakomite na majowe wycieczki :)
 
 
darkheush 
Beerwalker


Wiek: 51
Do³±czy³: 07 Lip 2013
Posty: 2626
Wys³any: 2014-05-10, 05:53   

Piotrek napisa³/a:
ze 2 razy zauwa¿y³em na drzewach stare, ju¿ s³abo widoczne znaki ¿ó³te. Stare mapy gdzie¶ mam ale gdzie nie wiem, pamiêæ te¿ zawodzi wiêc mo¿e kto¶ kojarzy kiedy prowadzi³ szlak z Lasu w kierunku £amanej Ska³y?

Nigdy nie prowadzi³. Przynajmniej szlak wyznakowany przez PTTK Wadowice ("opiekuna" terenu). Ten ¿ó³ty, którego pozosta³o¶ci widzia³e¶ to szlak wyznakowany bez wiedzy i zgody PTTK-u przez Gminê ¦lemieñ jakie¶ 3-4 lata temu. Jak wyznakowali, tak zosta³o czyli zero konserwacji i odnawiania oznakowañ. Drugi (znaki czarne), podobny, prowadzi³ z Koconia do Jaskiñ w Czarnych Dzia³ach i po³±czenia ze szlakiem Gibasów-£ysina. W jakim jest stanie obecnie nie wiem, dawno mnie tam nie by³o.
Ostatnio zmieniony przez darkheush 2014-05-10, 05:54, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Do³±czy³: 06 Lip 2013
Posty: 10832
Sk±d: ¯ywiec-Sienna
Wys³any: 2014-05-10, 08:05   

Zgadza siê, w maju ³adnie buki siê zieleni± :-)
darkheush napisa³/a:
Piotrek napisa³/a:
ze 2 razy zauwa¿y³em na drzewach stare, ju¿ s³abo widoczne znaki ¿ó³te. Stare mapy gdzie¶ mam ale gdzie nie wiem, pamiêæ te¿ zawodzi wiêc mo¿e kto¶ kojarzy kiedy prowadzi³ szlak z Lasu w kierunku £amanej Ska³y?

Nigdy nie prowadzi³. Przynajmniej szlak wyznakowany przez PTTK Wadowice ("opiekuna" terenu). Ten ¿ó³ty, którego pozosta³o¶ci widzia³e¶ to szlak wyznakowany bez wiedzy i zgody PTTK-u przez Gminê ¦lemieñ jakie¶ 3-4 lata temu. Jak wyznakowali, tak zosta³o czyli zero konserwacji i odnawiania oznakowañ. Drugi (znaki czarne), podobny, prowadzi³ z Koconia do Jaskiñ w Czarnych Dzia³ach i po³±czenia ze szlakiem Gibasów-£ysina. W jakim jest stanie obecnie nie wiem, dawno mnie tam nie by³o.


W dodatku ten ¿ó³ty jest malowany tak jak PTTKowski szlak a gdyby to by³y jakie¶ kwadraciki to by siê samo nasuwa³o ¿e szlak gminny lub N-ctwa. Troche bez sensu ¿e takie instytucje jak gmina zabieraj± siê za wyznakowania szlaków, nababraj± co¶ na drzewach a potem nikt siê tym nie interesuje i tylko zamêt wprowadza.
W dodatku w Lesie przy drodze jest te¿ zaznaczony szlak czarny (taki jak PTTKowski) z tabliczk± w kierunku groty i prócz tego jednego oznaczenia przy ulicy nic wiêcej nie widzia³em. No chyba ze jako¶ skrêci³ nagle i poprowadzi³ w inn± tras± ni¿ szed³em choæ w±tpiê.
 
 
darkheush 
Beerwalker


Wiek: 51
Do³±czy³: 07 Lip 2013
Posty: 2626
Wys³any: 2014-05-11, 08:39   

Piotrek napisa³/a:
W dodatku w Lesie przy drodze jest te¿ zaznaczony szlak czarny (taki jak PTTKowski) z tabliczk± w kierunku groty i prócz tego jednego oznaczenia przy ulicy nic wiêcej nie widzia³em.

A to ju¿ jest w ogóle ¶miech na sali. Tabliczki w kolorze czarnym, a szlak ¿ó³ty :D
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Do³±czy³: 06 Lip 2013
Posty: 10832
Sk±d: ¯ywiec-Sienna
Wys³any: 2014-05-11, 20:44   

I cholera wie czy to ten sam szlak czy ta ró¿ne. Szlakowskaz czarnego oraz znak na jego s³upku wygl±da (wizualnie) na kilkuletni a znów ten ¿ó³ty w lesie jak by mia³ z 20 lat bez od¶wie¿ania :rol
W rejonie czarnych Dzia³ów te¿ mi jaki¶ czarny mign±³ przed oczyma, wychodzi³ z lasu (w sensie z drzew) ale jako¶ w±tpiê by to by³a koñcówka tego do groty z Lasu.
No bajzel krótko mówi±c :D
 
 
maurycy 


Do³±czy³: 17 Lis 2013
Posty: 891
Sk±d: Bielsko okolice
Wys³any: 2014-05-11, 20:58   

Piotrek napisa³/a:
I cholera wie czy to ten sam szlak czy ta ró¿ne. Szlakowskaz czarnego oraz znak na jego s³upku wygl±da (wizualnie) na kilkuletni a znów ten ¿ó³ty w lesie jak by mia³ z 20 lat bez od¶wie¿ania :rol
W rejonie czarnych Dzia³ów te¿ mi jaki¶ czarny mign±³ przed oczyma, wychodzi³ z lasu (w sensie z drzew) ale jako¶ w±tpiê by to by³a koñcówka tego do groty z Lasu.
No bajzel krótko mówi±c :D
Bajzel, nie bajzel ja tam mogê chodziæ z zamkniêtymi oczami :lol
 
 
Tomasz 


Do³±czy³: 12 Lis 2013
Posty: 556
Wys³any: 2014-05-12, 08:36   

Piotrek, je¶li pi³e¶ wodê ze ¼ród³a maryjnego, id¼ przebadaæ krew. Wszak ten ciek daje pocz±tek potokowi o wdziêcznej nazwie Czerwonka.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Do³±czy³: 06 Lip 2013
Posty: 10832
Sk±d: ¯ywiec-Sienna
Wys³any: 2014-05-12, 09:08   

:o-o ups, to ciekawe ¼róde³ko.
Na szczê¶cie nie pi³em, mia³em tylko kontakt wizualny.

Cytat:
Bajzel, nie bajzel ja tam mogê chodziæ z zamkniêtymi oczami :lol

S± takie miejsca, ¿e te¿ mogê ale akurat tam to bym siê pogubi³ opieraj±c na tych oznaczenia :D
 
 
kris_61 


Do³±czy³: 23 Sie 2013
Posty: 293
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2014-05-13, 08:45   

Rzeczywiscie pokombinowa³e¶ ;)
_________________
http://szlakiibezdroza.blogspot.com/
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Do³±czy³: 06 Lip 2013
Posty: 10832
Sk±d: ¯ywiec-Sienna
Wys³any: 2014-05-13, 18:46   

Wa¿ne ¿e dobrze posz³o :)
Na £ysinie, tej ³adnie i wysoko po³o¿onej wiosce gdzie te¿ jest Zamczysko, widzia³em kilka dzia³ek na sprzeda¿. Tam mieæ jak±¶ ma³± chatkê to by³o by co¶.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group