Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Dwa debiuty przy jednym ogniu ...

Autor Wiadomość
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9369
Wysłany: 2021-03-13, 19:45   Dwa debiuty przy jednym ogniu ...

Dobry Dzień.

Trasa:

Trasa z Turystyczna do Turystyczna
Trasa 15,5 km • 5:40 godz.
https://mapy.cz/s/komeseceje

Dwa debiuty przy jednym ogniu, a ogień wyglądał tak …
O 8.00 wyjeżdżamy z domu w kierunku Lesznej Górnej, a konkretniej parkingu przy kamieniołomie, czyli standard i klasyka gatunku ;)



Pogoda średnio na jeża, szaro buro i bez słońca, ale z powodu braku pogody nie można rezygnować ze zdjęć, są przecież roślinki i kretowiny ;)
Zawsze można liczyć na najbliższą rodzinę, że ładnie zapozuje !!!







Na szlaku raczej błotniście, ale bez sentymentów brniemy do przodu i łoimy pierwszy debiut tego dnia, a mianowicie Tuł ! Tyle się o nim na słuchałem, jaki to jest cudny i fantastyczny, że w końcu postanowiłem to sprawdzić osobiście, szkoda tylko że Ci wszyscy życzliwi koledzy nie dodali że tam jest zajebiście strome i błotniste podejście !
Iza rezygnuje od razu ze zdobywania szczytu, robię jej fotkę i lecę w górę razem z młodą, Lea chwilę później idzie w ślady mamy, więc atak szczytowy robię sam … Błoto i resztki śniegu umilają strome podejście, ale kiedy już wszedłem na wierzchołek, to szybko zapomniałem o trudach podejścia. Szczyt wypłaszczony, a zaraz za nim piękna polana z miejscem na ognisko i fajnym widokiem na Beskid Morawsko-Śląskim, jest już plan na wizytę w tym miejscu kiedy zrobi się cieplej :)
Udany to był debiut, zaprawdę :D











Następnym krokiem jest przejście żywym koło gospodarstwa ludożerców, a przejście jest utrudnione przez wilcze doły i zwały błota wciągające nasze nogi i krwiożerczego psa ;) To taki ładny teren, a to gospodarstwo to jedno wielkie gnojowisko i bagno, przechodzimy ten krótki odcinek uje.ani po łydki - hardcor !











Na szczęście dalej jest już tyko lepiej … Przechodzimy między pastwiskami, wiało tam jak diabli, więc zrobiliśmy to szybciutko ;)
Pstrykam kilka fotek, między innymi kopcącego Trzyńca i uciekamy do lasu przed wiatrem, tam jest dużo spokojniej, kierujemy się w stronę przejścia granicznego, oczywiście granicy z Czechami nie przekraczamy …
To może grozić śmiercią, o czym świadczą znalezione szczątki ;)
Lubię ten odcinek który trawersuje zbocze Czantorii, aż w końcu doprowadza nas do Chaty Czantoria, gdzie zjadamy hranulki i pijemy Kofole :)
Za rok może dwa, widoki na tym szlaku znikną całkiem, najzwyczajniej zarosną ostatnie punkty widokowe .















Na grzbiecie oczywiście jeszcze sporo śniegu, muszę się przyznać że nie byliśmy przygotowani na takie warunki i raków, czekana i całej reszty nie posiadaliśmy ;)
Za to podziwialiśmy widoki i dobrze się bawiliśmy :P W końcu pokazał się nasz drugi debiut tej wycieczki, ruszyliśmy w jego stronę, kolejną przerwę robimy przy ruinach starej owczarni, słońce nas dogrzewa, cieszymy się tymi słonecznymi chwilami, bo za dużo ich dzisiaj nie mieliśmy .
Trafił się też fajny ptaszek, poproszę fachowców o nazwę ptaka ;)
I w końcu jest, cel nr 2 Mała Czantoria. Chodząc po górach w pełni legalnie po szlakach, człowiek traci tak wiele … Na szczęście można się obudzić z tego letargu i ruszyć w dobrą stronę ;)





















Zapomniałem wcześniej wspomnieć że jestem buła i zapomniałem naładować baterię w aparacie :o-o Więc oszczędzałem jak mogłem, ale w najlepszym momencie wycieczki, to jest na szczycie Małej Czantorii aparat odmówił posłuszeństwa po zrobieniu dwóch ostatnich zdjęć :(
Na szczęście na powrocie niema nic ciekawego, no prawię bo obiecałem sobie, że jak będziemy wracać to podejdę zobaczyć kamieniołom … Powiem krótko, jest zajebisty ! Dobrze że miałem telefon ;)





To był udany dzień, Tuł i Mała Czantoria to miejsca warte odwiedzenia, miejsca z potencjałem na spotkania rodzinne i nie tylko ;)

I taka to była wycieczka.
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2021-03-13, 21:21, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-03-13, 20:08   

Taka...szara ta zima u Ciebie ;)
Niemniej...fajnie. Ja właśnie się dowiedziałem, że jutrzejszy start w góry o 8 został odwołany. Niemniej...nie żałuje, bo w podobne rejony byśmy pojechali (grupa z massangera powinna wiedzieć gdzie ;) ), więc szaro, błotno...
 
 
Izabela 
Cieszynioki


Dołączyła: 26 Lip 2019
Posty: 784
Wysłany: 2021-03-13, 20:12   

Ode mnie parę zdjęć z tego koszmarnego dnia ;)





























 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5518
Wysłany: 2021-03-13, 20:18   

Mimo wciąż niskich temperatur wiosny nic nie powstrzyma - nadchodzi!
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9369
Wysłany: 2021-03-13, 20:21   

sprocket73 napisał/a:
Mimo wciąż niskich temperatur wiosny nic nie powstrzyma - nadchodzi!


:braw5 :dan2 :zab23
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9369
Wysłany: 2021-03-13, 20:22   

laynn napisał/a:
Taka...szara ta zima u Ciebie ;)
Niemniej...fajnie. Ja właśnie się dowiedziałem, że jutrzejszy start w góry o 8 został odwołany. Niemniej...nie żałuje, bo w podobne rejony byśmy pojechali (grupa z massangera powinna wiedzieć gdzie ;) ), więc szaro, błotno...


Ale tam nic nie ma :no6
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14348
Wysłany: 2021-03-13, 20:42   

Adrian napisał/a:
Na szczęście na powrocie niema nic ciekawego


A wcześniej coś było ? ;)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-03-13, 20:46   

Bardzo fajny klimat i .... nie wiem, czy zauważyłeś, ale masz Jeseniki na zdjęciach spod Tułu.
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-03-13, 20:47   

Wokół tej zagrody pod Tułem to chlew jak zawsze :rol
Dobrze że kobita ma te psy na łańcuchu bo miłonie reagują na przechodzących.
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5830
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-03-13, 20:51   

Wiosna idzie powoli, widzę że pod Tułem zaczyna coś kwitnąć. W Krakowie mocno wiało, tam pewnie jeszcze bardziej.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Izabela 
Cieszynioki


Dołączyła: 26 Lip 2019
Posty: 784
Wysłany: 2021-03-13, 20:56   

Piotrek napisał/a:
Wokół tej zagrody pod Tułem to chlew jak zawsze :rol
Dobrze że kobita ma te psy na łańcuchu bo miłonie reagują na przechodzących.


Chlew delikatnie mówiąc. W życiu takiego szamba nie widziałam. Jak można żyć w takim syfie.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9369
Wysłany: 2021-03-13, 21:11   

sokół napisał/a:
Bardzo fajny klimat i .... nie wiem, czy zauważyłeś, ale masz Jeseniki na zdjęciach spod Tułu.


Faktycznie coś tam się przebija :D

Chyba Fatre było widać ale aparat już padł ...
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9369
Wysłany: 2021-03-13, 21:14   

Udało mi się rozpoznać ptaka ze zdjęcia, nie było to łatwe, ale mamy dziada :)
Był też zielonkawy, wyglądał jak sikorka i za takie go też wziąłem.
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2021-03-13, 21:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-03-14, 13:47   

Adrian napisał/a:
Ale tam nic nie ma

A Alpy? Te miały być. Ale wieczorem dostałem telefon, że kolega nie da rady, a że mam pewną sprawę corocznie na wiosnę wyskakującą, to siedzę i drukuje pisma, więc nawet dobrze, że nie pojechaliśmy.
Oczywiście, w świecie co niektórych osobników z forum, a nawet tych co się ulotnili, pewnie normalnie świat się zawalił, no bo jak można w góry nie pojechać???
:lol ale się poj...i nie przejmuje :-o
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14348
Wysłany: 2021-03-14, 13:54   

Twój kolega uczestniczy w spisku donosicieli.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania