Forum FAQ Szukaj U¿ytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Nastêpny temat

Dwa ch³opy posz³y na Ch³opka

Autor Wiadomo¶æ
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Do³±czy³: 13 Lis 2017
Posty: 9371
Wys³any: 2019-07-29, 20:34   Dwa ch³opy posz³y na Ch³opka

Dobry.

W g³owie tylko Ch³opek i Orla, co ludzie widz± w tych dwóch szlakach ...?
Nie wiem co ludzie widz± , ja chcia³em (chcê) sprawdziæ czy rzeczywi¶cie s± takie trudne jak mówi± ? ;) Ch³opek by³ moim g³ównym celem górskim na ten rok i uda³o siê go zrealizowaæ, wiêc jestem zadowolony z tego faktu ogromnie :D
Z mojej perspektywy Ch³opek jest trochê przereklamowany ze swoj± trudno¶ci±, ale ka¿dy ma inne odczucia, co do trudów wycieczki.

Trasa mia³a 23 km i zajê³a nam jakie¶ 7 godz.

Pobudka, prawie standard 1.00 a wyjazd 2.30 rano. Nikt normalny sam sobie tego nie robi i jeszcze niby czerpie z tego przyjemno¶æ :lol Ile razy wstaj±c nad ranem zastanawia³em siê po co ja to robiê ? Mo¿na jechaæ do SPA albo na jakie¶ baseny, a ja przepocony i wyczerpany cieszê siê ¿e jestem na górze :sil
Ostatnio moja ¿ona mi powiedzia³a "Bo ty jak nie dostaniesz w pi.de, to uwa¿asz ¿e wycieczka jest nie udana " co¶ w tym jest :msd
O 5.30 p³acimy frycowe parkingowemu i chwilê pó¼niej jeste¶my ju¿ w drodze do Morskiego Oka. Pod schroniskiem ludzi brak, kilku na krzy¿, jaka¶ m³oda para robi sobie zdjêcia ¶lubne. Cisza i szum wody, pysznie ...
No to wio ! Zanim siê obejrza³em ju¿ byli¶my na prze³êczy, jako¶ ta trasa szybko zlecia³a ;)
Pogoda dopisa³a i to bardzo, s³oñce nas trochê przypiek³o, ale jak by mia³o byæ inaczej w lecie. Na ca³ej trasie spotkali¶my zaledwie kilka osób, na prze³êczy by³o kolejnych kilka, czyli t³umów brak, jednak to prawda ¿e na Ch³opka chodzi o wiele mniej ludzi, na Rysy sz³y ca³e pochody, a my na luzaku :D

Braterski duet







KUd³ate kwiatki









Wracaj±c zrobi³em sobie prysznic

Resztki ¶niegu na szlaku



Ka¿dy sobie daje radê po swojemu ;)

A to rzeczywisto¶æ przy morskim Oku


I taka to by³a wycieczka.
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2019-07-29, 20:39, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy  
 
 
laynn
[Usuniêty]

Wys³any: 2019-07-29, 20:53   

To jest jeden z kilku szlaków, który mnie interesuje. Mimo wielu przeczytanych opinii, ¿e w³a¶nie jest on, tzn opinia o nim przesadzona. Tj o trudno¶ciach tego szlaku.
Fajnie wyszed³ kolor wody.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Do³±czy³: 13 Lis 2017
Posty: 9371
Wys³any: 2019-07-29, 21:51   

laynn napisa³/a:
To jest jeden z kilku szlaków, który mnie interesuje. Mimo wielu przeczytanych opinii, ¿e w³a¶nie jest on, tzn opinia o nim przesadzona. Tj o trudno¶ciach tego szlaku.
Fajnie wyszed³ kolor wody.


W internetach pisz± i mówi± ¿e trudny i niby w pierwszej trójce najtrudniejszych, po polskiej stronie, a pó¼niej ogl±dasz you tube i widzisz na Tatromaniaka ludzi którzy w id± w trampkach z butelk± wody w rêku 😉 i sobie my¶lisz, chyba przesadzaj±.
Kolor wody i klify poro¶niête zieleni±, jak za granic± 😉
 
 
telefon 110 


Do³±czy³: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wys³any: 2019-07-29, 22:28   

Ska³a przy klamrach jest trochê niekorzystnie uwarstwiona. Przy jesiennym oblodzeniu trampki mog³y by nie wystarczyæ nawet z butelk± wody.
 
 
Vision
[Usuniêty]

Wys³any: 2019-07-29, 22:39   

Adrian 17 napisa³/a:
Z mojej perspektywy Ch³opek jest trochê przereklamowany ze swoj± trudno¶ci±, ale ka¿dy ma inne odczucia, co do trudów wycieczki.


Pod tym wzglêdem wg mnie te¿, ale uwa¿am, go za jeden z najpiêkniejszych szlaków w polskich Tatrach, ale to kwestia gustu. Jak dla mnie szlak jest piêkny.

PS: A kiedy ta Orla? ;)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Do³±czy³: 06 Lip 2013
Posty: 10853
Sk±d: ¯ywiec-Sienna
Wys³any: 2019-07-29, 22:46   

To jest ten ze szlaków, który swego czasu zrobi³ na mnie piorunuj±ce wra¿enie i do dzi¶ mam go w pamiêci.

Cytat:
Nikt normalny sam sobie tego nie robi i jeszcze niby czerpie z tego przyjemno¶æ

I to jest kwintesencja górskich oszo³omów, bez wzglêdu na porê o której trzeba wstaæ :D
 
 
laynn
[Usuniêty]

Wys³any: 2019-07-29, 22:53   

Ja do pierwszych widoków zza okna samochodu, mam ochotê zawróciæ/stan±æ na parkingu i i¶æ spaæ :D
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Do³±czy³: 13 Lis 2017
Posty: 9371
Wys³any: 2019-07-30, 06:15   

Zgadzam siê ¿e szlak jest piêkny, a Orla pewnie w przysz³ym roku i pewnie na dwa razy. Chyba ¿e jeszcze w tym roku uda siê zrobiæ pierwsz± czê¶æ, mam na to miesi±c, pó¼niej jestem uziemiony ☹️

Dla mnie pierwsze widoki zawsze s± po miniêciu Babiej, jak wyje¿d¿a siê z lasu i w tedy ju¿ morda siê cieszy ;)
 
 
Iva 


Wiek: 41
Do³±czy³a: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Sk±d: ³ódzkie
Wys³any: 2019-07-30, 08:59   

Zawsze mi siê marzy³ Ch³opek, ale jako¶ nie wysz³o. Teraz muszê jeszcze trochê poczekaæ, bo w³a¶nie zda³am sobie sprawê, ¿e nadal mi siê marzy. ;)
_________________
"Kiedy ¶wiat siê od ciebie odwraca, ty te¿ musisz siê od niego odwróciæ."
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Do³±czy³: 13 Lis 2017
Posty: 9371
Wys³any: 2019-07-30, 09:09   

Iva napisa³/a:
Zawsze mi siê marzy³ Ch³opek, ale jako¶ nie wysz³o. Teraz muszê jeszcze trochê poczekaæ, bo w³a¶nie zda³am sobie sprawê, ¿e nadal mi siê marzy. ;)


Mi siê marzy³ tylko dwa lata 😉
 
 
Iva 


Wiek: 41
Do³±czy³a: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Sk±d: ³ódzkie
Wys³any: 2019-07-30, 10:32   

Ja jeszcze 2 poczekam ;) albo i d³u¿ej, bo raczej 4-letniego syna nie bêdê tam ci±gaæ ;)
_________________
"Kiedy ¶wiat siê od ciebie odwraca, ty te¿ musisz siê od niego odwróciæ."
 
 
sokó³


Do³±czy³: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Sk±d: Bytom
Wys³any: 2019-07-30, 12:38   

To jest genialny szlak, ale... widzicie, ja mia³em problemy. Nie do góry, tam nie by³o ¿adnych k³opotów... ale kojarzê, ¿e w dó³ ju¿ mi wcale tak ³atwo nie by³o.

Adrian, a jak rozumiem, ko³o 12 byli¶cie z powrotem nad Morskim Okiem. Nie my¶la³e¶, ¿eby siê dobiæ jeszcze? Ch³opek w sumie piêkny, ale o 12 szkoda wracaæ..
Profil Facebook
 
 
sprocket73


Do³±czy³: 14 Lip 2013
Posty: 5519
Wys³any: 2019-07-30, 12:54   

Adrian 17 napisa³/a:
Ile razy wstaj±c nad ranem zastanawia³em siê po co ja to robiê ?
A ja w góry wstajê z przyjemno¶ci±. Najczê¶ciej budzê siê sam, kilka-kilkana¶cie minut przed godzin± na któr± mam ustawiony budzik. Im wiêksze wyzwanie tym ³atwiej przychodzi mi wstaæ.

Na "Ch³opku" by³em tylko raz w ¿yciu. Straszony przez mamê, ¿e to najtrudniejszy szlak, zostawi³em go na koniec tatrzañskich podbojów. By³y to jeszcze czasy przed-zdjêciowe, pocz±tek lat 90-tych. Pamiêtam, ¿e niestety by³em rozczarowany ³atwo¶ci±. Mo¿e dlatego, ¿e nastawia³em siê na co¶ naprawdê trudniejszego ni¿ Orla/Rysy. Widoków nie pamiêtam, mo¿e by³y chmury, a mo¿e nie zwróci³em uwagi... tak, kiedy¶ by³em mniej wra¿liwy na piêkno ;) Tego samego dnia zrobi³em jeszcze Rysy.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Do³±czy³: 13 Lis 2017
Posty: 9371
Wys³any: 2019-07-30, 13:10   

sokó³ napisa³/a:
To jest genialny szlak, ale... widzicie, ja mia³em problemy. Nie do góry, tam nie by³o ¿adnych k³opotów... ale kojarzê, ¿e w dó³ ju¿ mi wcale tak ³atwo nie by³o.

Adrian, a jak rozumiem, ko³o 12 byli¶cie z powrotem nad Morskim Okiem. Nie my¶la³e¶, ¿eby siê dobiæ jeszcze? Ch³opek w sumie piêkny, ale o 12 szkoda wracaæ..


Sokó³, o ile dobrze pamiêtam to Lecha Free ko³o schroniska pilismy 12.30.
By³em z bratem, który nie chodzi po górach, raczej od ¶wiêta 😉 a w sumie nie bra³em nic innego pod uwagê ... Fakt, problem móg³by byæ przy zej¶ciu w jednym miejscu (wed³ug mnie) , gdzie przez parê/na¶cie metrów jest bardzo sypki piarg, jak gruby piach z kamieniem. Chyba nawet widaæ to miejsce na zdjêciu z prost± ¶cie¿k± w górê.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Do³±czy³: 13 Lis 2017
Posty: 9371
Wys³any: 2019-07-30, 13:13   

sprocket73 napisa³/a:
Adrian 17 napisa³/a:
Ile razy wstaj±c nad ranem zastanawia³em siê po co ja to robiê ?
A ja w góry wstajê z przyjemno¶ci±. Najczê¶ciej budzê siê sam, kilka-kilkana¶cie minut przed godzin± na któr± mam ustawiony budzik. Im wiêksze wyzwanie tym ³atwiej przychodzi mi wstaæ.

Na "Ch³opku" by³em tylko raz w ¿yciu. Straszony przez mamê, ¿e to najtrudniejszy szlak, zostawi³em go na koniec tatrzañskich podbojów. By³y to jeszcze czasy przed-zdjêciowe, pocz±tek lat 90-tych. Pamiêtam, ¿e niestety by³em rozczarowany ³atwo¶ci±. Mo¿e dlatego, ¿e nastawia³em siê na co¶ naprawdê trudniejszego ni¿ Orla/Rysy. Widoków nie pamiêtam, mo¿e by³y chmury, a mo¿e nie zwróci³em uwagi... tak, kiedy¶ by³em mniej wra¿liwy na piêkno ;) Tego samego dnia zrobi³em jeszcze Rysy.


To by mog³o byæ dla mnie za du¿o, ale kto wie ...
A jak z t± trudno¶ci± na Orlej, jest faktycznie trudniej, czy tak jak z Ch³opkiem, przesadzone?
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group