Forum FAQ Szukaj U¿ytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Nastêpny temat

Dwa ch³opy posz³y na Ch³opka

Autor Wiadomo¶æ
sprocket73


Do³±czy³: 14 Lip 2013
Posty: 5518
Wys³any: 2019-07-30, 13:19   

Orla to szlak dla normalnych ludzi. Doros³y facet nie powinien mieæ dylematów typu "czy dam radê" :)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Do³±czy³: 13 Lis 2017
Posty: 9369
Wys³any: 2019-07-30, 13:26   

sprocket73 napisa³/a:
Orla to szlak dla normalnych ludzi. Doros³y facet nie powinien mieæ dylematów typu "czy dam radê" :)


Wiadomo, nawet bym nie pyta³, nie robi³ bym siary, jestem doros³ym facetem :trz ;)
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2019-07-30, 13:27, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
 
Homunculus 
Mlekoman


Do³±czy³: 30 Mar 2017
Posty: 336
Wys³any: 2019-07-30, 16:19   

Miêguszowiecka Prze³êcz pod Ch³opkiem od polskiej strony jest do¶æ wymag±jaca , a w szczególno¶ci przy zej¶ciu , jak np. w czasie lub po deszczu to jest tam krucho ¶lisko i nieprzyjemnie :D
Super widokowe rejony , ludzi mniej ni¿ np. na Rysach , na Ch³opka lub M Cz mo¿na wyskoczyæ , a jak komu¶ wra¿eñ ma³o to mo¿na zej¶æ ni¿ej do Popradzkiego Schroniska na browarka. :)
Super ta fotka z tym p³ywaj±cym koz³em :ok
Ps. Orl± Peræ ale w ca³o¶ci mam w planie w najbli¿szy lub w nastêpny weekend , jak pogoda dopisze to bêdê startowa³ od Pi±tki , Zawrat , Krzy¿ne do Kuznic :dri5
_________________
there is no money and will not be
JVR
 
 
Têpy dyszel 


Wiek: 44
Do³±czy³: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Sk±d: Tychy
Wys³any: 2019-07-30, 16:53   

Uwa¿am ¿e trudno¶ci mro¿±ce krew w ¿y³ach na temat wej¶cia na Prze³êcz pod Ch³opkiem, jakie mo¿na przeczytaæ w internetowych opisach, s± mocno przesadzone. Przy dobrej pogodzie, Ko¶cielec jest bardziej problematyczny.

Polecam te¿ pobliski udostêpniony do ruchu turystycznego Miêguszowiecki Szczyt Czarny.
Tak czy siak, mimo mocno ograniczonego pola widokowego z prze³êczy, polecam i tak ka¿demu, bo to piêkny widok.

Najbardziej mnie zaskoczy³y p³aty ¶niegu, na wzglêdnie niskich wysoko¶ciach....szczególnie nieopodal Czarnego Stawu pod Rysami...Ten ¶nieg chyba ju¿ do zimy siê utrzyma....

Adrian 17 - sk³adam reklamacjê, opublikowa³e¶ ³adne zdjêcia ale....za ma³o ich....
Ostatnio zmieniony przez Têpy dyszel 2019-07-30, 17:09, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Do³±czy³: 13 Lis 2017
Posty: 9369
Wys³any: 2019-07-30, 17:39   

Têpy Dyszel, przepraszam poprawiê siê, ale fotograf ¿e mnie marny to i ³adnych zdjêæ ma³o :lol

Homunculus, ale mi zabi³e¶ æwieka. Chêtnie bym do³±czy³, zobaczê jak bêdzie w robocie. W razie czego pisz na priv kiedy jedzies.
 
 
vidraru 
Rosomak


Wiek: 43
Do³±czy³a: 27 Sty 2017
Posty: 2502
Sk±d: Kêty
Wys³any: 2019-07-30, 17:43   

Têpy dyszel napisa³/a:
trudno¶ci mro¿±ce krew w ¿y³ach

No jak siê ma lêk wysoko¶ci czy zaburzenia b³êdnika i problemy z równowag± na niektórych odcinkach to s± mro¿±ce ;)
Adrian, super zdjêcia, jelon wymiata.
Ostatnio zmieniony przez vidraru 2019-07-30, 17:46, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
 
ceper 


Do³±czy³: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wys³any: 2019-07-30, 17:50   

vidraru napisa³/a:
jak siê ma lêk wysoko¶ci czy zaburzenia b³êdnika i problemy z równowag± na niektórych odcinkach to s± mro¿±ce
Potwierdzam. Widzia³em w chatce na Potrójnej, gdy wej¶cie na górê po schodach stanowi³o nie lada problem. Wycof w takim miejscu nie stanowi ujmy na honorze, zw³aszcza gdy liczne jego próby koñcz± siê fiaskiem. Nie wszyscy chimalajowcy musz± zdobyæ Everest, nawet ci zaprawieni w bojach. ;)
_________________
Bo kto ma, temu bêdzie dodane, i nadmiar mieæ bêdzie; kto za¶ nie ma, temu zabior± równie¿ to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a bêdzie jeszcze lepiej.
 
 
vidraru 
Rosomak


Wiek: 43
Do³±czy³a: 27 Sty 2017
Posty: 2502
Sk±d: Kêty
Wys³any: 2019-07-30, 18:44   

Ceper ja mówi³am serio co do lêku. Z wej¶ciem na górê b±d¼ zej¶ciem po schodach w okre¶lonej sytuacji nie mia³o to nic wspólnego. Abstrahuj±c - widzia³e¶ zjazd na nartach po schodach lub wjazd motocyklem w górê po schodach? W Chatce Pod Potrójn±. Ja owszem.
 
 
telefon 110 


Do³±czy³: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wys³any: 2019-07-30, 19:27   

Têpy dyszel napisa³/a:

Polecam te¿ pobliski udostêpniony do ruchu turystycznego Miêguszowiecki Szczyt Czarny.

Nic mi nie wiadomo by trasê wyznakowano.
A ludziki tam ostro kombinuj± czasem.




Ostro¿nie polecam.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Do³±czy³: 13 Lis 2017
Posty: 9369
Wys³any: 2019-07-30, 19:41   

Widzia³em jak nie¶mia³o ludzie zagl±daj± w tamt± stronê, szli kawa³ek i wracali, ¶ciana wygl±da³a gro¼nie.
 
 
Prezes


Do³±czy³: 11 Lis 2013
Posty: 1920
Wys³any: 2019-07-30, 19:49   

telefon 110 napisa³/a:
Nic mi nie wiadomo by trasê wyznakowano.

A ludziki tam ostro kombinuj± czasem.


Wyznakowano, na pocz±tku XX wieku. Kar³owicz i (to drugie dopiero teraz przeczyta³em) nawet Zaruski jaki¶ wariant. Ale ju¿ nieu¿ywane i zatarte. Obecnie wej¶cie turystyczne jest nielegalne.

Pokrêciæ drogê ³atwo, jak siê wlezie nie w ten ¿leb, co trzeba. I krucho, mo¿na siê piêknie spier...liæ, jak siê nie uwa¿a. Na obrazkach wy¿ej to na oko wygl±da na radosn± twórczo¶æ.
Ostatnio zmieniony przez Prezes 2019-07-30, 19:50, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Do³±czy³: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Sk±d: ¯ywiec-Sienna
Wys³any: 2019-07-30, 20:12   

A¿ poszpera³em za starymi zdjêciami. Kto¶ mi pykn±³, pewno Dobromi³ :)
W sumie, choæ by³em na innych efektowniejszych wg mnie trasach, to ten szlak jest u mnie w czo³ówce. G³ównie z powodów sentymentalnych.

 
 
telefon 110 


Do³±czy³: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wys³any: 2019-07-31, 11:20   

Prezes napisa³/a:
Na obrazkach wy¿ej to na oko wygl±da na radosn± twórczo¶æ.

Tak.
Na ¿eberku (z którego pochodzi drugie zdjêcie) jest ewidentniej.
 
 
Têpy dyszel 


Wiek: 44
Do³±czy³: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Sk±d: Tychy
Wys³any: 2019-07-31, 17:03   

Adrian 17 napisa³/a:
Widzia³em jak nie¶mia³o ludzie zagl±daj± w tamt± stronê, szli kawa³ek i wracali, ¶ciana wygl±da³a gro¼nie.

Nie polecam tam i¶æ samemu, szczególnie jak siê jest tam po raz pierwszy....

Prezes napisa³/a:
Wyznakowano, na pocz±tku XX wieku. Kar³owicz i (to drugie dopiero teraz przeczyta³em) nawet Zaruski jaki¶ wariant. Ale ju¿ nieu¿ywane i zatarte.

Jeden z nich wiód³ wprost z pocz±tkowej czê¶ci ,,galeryjki" wprost na szczyt, z tego co mi wiadomo....

telefon 110 napisa³/a:
Têpy dyszel napisa³/a:

Polecam te¿ pobliski udostêpniony do ruchu turystycznego Miêguszowiecki Szczyt Czarny.

Nic mi nie wiadomo by trasê wyznakowano.


Doprecyzujê sw± my¶l - jest mo¿liwo¶æ legalnego wej¶cia na ten szczyt po spe³nieniu okre¶lonych wymogów - np. przewodnik, KW itp...

Zak³adaj±c jednak, ¿e stosuje siê w tym przypadku przepisy s³owackie (w zasadzie powinno bo ta droga normalna wiedzie po stronie s³owackiej), to Prezes w du¿ej czê¶ci ma racjê - tu kryteria s± ju¿ ostrzejsze.

Podsumowuj±c - pisz±c ,,udostêpniony do ruchu" mam na my¶li miejsce, znajduj±ce siê poza rezerwatem ¶cis³ym, dla którego istnieje mo¿liwo¶æ legalnego wej¶cia, jak np. m. in. Ni¿ne Rysy, Cubryna.

P.s. Bêd±c ostatnio w tamtych rejonach widzia³em dziewczynê z wynajêtym przewodnikiem na ,,turê" w³a¶nie na Miêguszowiecki Szczyt Czarny...Wiêkszo¶æ zapewne zapyta³aby po co...
Ja za¶ uwa¿am, ¿e je¶li kto¶ chcia³by wej¶æ na jaki¶ nieznakowany szczyt ale nie zna terenu, czy ma obawy przed trudno¶ciami technicznymi, to wynajêcia przewodnika w ¿aden sposób ujmy nie przynosi...
 
 
Prezes


Do³±czy³: 11 Lis 2013
Posty: 1920
Wys³any: 2019-07-31, 21:45   

Têpy dyszel napisa³/a:
Jeden z nich wiód³ wprost z pocz±tkowej czê¶ci ,,galeryjki" wprost na szczyt, z tego co mi wiadomo....

Ten Kar³owicza.

Têpy dyszel napisa³/a:
Ja za¶ uwa¿am, ¿e je¶li kto¶ chcia³by wej¶æ na jaki¶ nieznakowany szczyt ale nie zna terenu, czy ma obawy przed trudno¶ciami technicznymi, to wynajêcia przewodnika w ¿aden sposób ujmy nie przynosi...

Uwa¿am, ¿e jak kto¶ to robi za w³asne i nie kradzione pieni±dze, to mo¿e sobie wynaj±æ przewodnika na Kopieniec i równie¿ mu to ujmy nie przynosi.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime