Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Drogi pozaszlakowe w Tatrach...

Autor Wiadomość
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-07-17, 09:16   

Mnie właśnie przerażaja te zawiłości przepisowe. W sumie to nawet nie wiem, co wolno, a co nie wolno naciągnąć, jesli chodzi o te pozaszlakowe wejścia samemu. Że wystarczy wpis do książki, to dla mnie jakaś ściema. Na Słowacji to już sam nie wiem, ile źródel, tyle wersji.
Profil Facebook
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-17, 09:19   

No właśnie na Słowacji jest to określone przynajmniej co do stopnia trudności drogi, więc wątpliwości raczej nie ma... ;) No ale ja widzę, że tam każdy chodzi jak chce, ostatnio przeglądałem książkę wyjść w chacie Treyho, to tam normalnie się wpisują do niej, że ida na Lodowy przez "Konia". Pomijając, że turyści z tej książki sobie pamiętnik zrobili. ;)
 
 
Tomek 

Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 68
Wysłany: 2013-07-22, 13:36   

W sumie na Słowacji to nie wiem jak egzekwują "złapanego", byłem w każdym razie parę razy w pięknych miejscach i miałem póki co szczęście. Wiem że często siedzą na Kopskiej Przełęczy, lustrują Bielskie itp.
 
 
dagomar 


Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 1273
Skąd: z nizin
Wysłany: 2013-08-16, 09:01   

Dwa razy trafilismy na filanca, w tym raz na filanca-kobietę (nie muszę nikogo przekonywać, że to statystycznie gorzej :) ). W obydwu przypadkach obyło się bez kary z tym, że za pierwszym razem musieliśmy zrobić szybki wycof, a za drugim, po dość szczegółowym "egzaminie" z topografii i historii Tatr pani filanc nie dość, że pozwoliła dokończyć wycieczkę, to jeszcze ostrzegła przed organizowaną tego dnia obławą na nas, jako że szliśmy granią widoczni zewsząd, a nie było gdzie się schować. Pozwoliło to na zwiedzenie z konieczności miejsc, w których być nie planowaliśmy, ale udało się, choć z emocjami umknąć.
Kilka wniosków
Po pierwsze na popularne lewizny nie chodzi się w weekendy (obydwa moje złapania były w niedziele)
Po drugie jak masz sterczeć na widoku z 30km, wybierz mglistą pogodę
Po trzecie jak gdzieś idziesz, bądź obcykany z tej trasy i wyposażony odpowiednio w potrzebny szpej - strażnicy nie są krwiożerczymi bestiami i widząc kogoś przygotowanego jest szansa, że się człowiek wywinie.
I po czwarte zachowaj rozum i ostrożność - ginęli już w Tatrach ludzie z głodu z powodu złamania nogi, a i nawet obecnie nie wszędzie jest zasięg
_________________
luknij na moje panoramy i galerie
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-16, 13:49   

dagomar napisał/a:
Po trzecie jak gdzieś idziesz, bądź obcykany z tej trasy i wyposażony odpowiednio w potrzebny szpej - strażnicy nie są krwiożerczymi bestiami i widząc kogoś przygotowanego jest szansa, że się człowiek wywinie.


Wg mnie to, to jedna z najistotniejszych spraw, bo zawsze coś tam można wymyślić, że się zgubiło czy coś w tym stylu, ;) No ale na takiego człowieka patrzą poważniej i nie wygląda na takiego co się tam znalazł z przypadku... a druga ważna rzecz, to sprawa bezpieczeństwa, nie zawsze trzeba użyć, ale może się przydać.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2013-08-20, 07:58   

Mieliśmy w te wakacje pierwsze "negatywne" spotkanie ze słowackim przewodnikiem. Pisząc w skrócie - trafiliśmy na jakiegoś wariata, prawie się, sam, rzucił na naszą trójkę. Na koniec ( może na pokaz klientowi ) rozwalał kopczyki.

Inne spotkania były humorystyczne ( np biolog z wyżłem w jednym z rezerwatów ) albo bardzo wesołe ( szampan na Wysokiej ).
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-22, 11:26   

Sezon złomobrania jak co roku w Tatrach Słowackich występuje.

http://www.portalgorski.p...wa-przewodnicka

Jak wchodziłem na Baranią Przełęcz to też brakowało sporo żelastwa. Ja rozumiem, że przewodnicy czy tam TANAP, bo nie wiem kto, walczą z nielegalnymi turystami, ale od tego są mandaty, łapanie ich i te sprawy. A nie powodowanie zagrożenia życia tych osób.
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2015-08-22, 11:45   

Vision napisał/a:
Sezon złomobrania jak co roku w Tatrach Słowackich występuje.

Ale tu jeszcze nie trafili. :/
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-22, 12:46   

A ten złom to chyba widziałem w tamtym roku w Dzikiej Dolinie? Przynajmniej coś takiego podobnego też tam było. ;)
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2015-08-22, 13:09   

Tak.
To szeroko pojęte okolice Doliny Dzikiej.
Pod Łomnicą można znaleźć różne ciekawe artefakty. Kiedyś widziałem lodówkę.
Kawałek zabytkowego łańcucha z tamtych okolic.
Ostatnio zmieniony przez telefon 110 2015-08-22, 13:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agnieszka 

Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2016
Posty: 1
Wysłany: 2016-05-03, 21:22   

Warto odkrywać nowe szlaki, zawsze wprowadza to urozmaicenie do wędrówki. Tylko wiadomo trzeba mieć dobrą mapę i być dobrze przygotowanym
 
 
_Sokrates_ 


Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 1600
Skąd: Białystok
Wysłany: 2016-05-03, 21:43   

Agnieszka napisał/a:
Warto odkrywać nowe szlaki, zawsze wprowadza to urozmaicenie do wędrówki. Tylko wiadomo trzeba mieć dobrą mapę i być dobrze przygotowanym


Mądrego to i przyjemnie poczytać :lol
_________________
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-05-03, 21:44   

Niezły debiut. Prosimy o więcej!
Profil Facebook
 
 
_Sokrates_ 


Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 1600
Skąd: Białystok
Wysłany: 2016-05-03, 21:47   

Zaraz pewnie padnie pytanie o szambo :D
_________________
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
dagomar 


Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 1273
Skąd: z nizin
Wysłany: 2016-05-04, 09:33   

Akurat z przedmówczynią pozwolę się nie zgodzić. Wydaje mi się, że eksplorację nowych dróg powinno się zaczynać dopiero wówczas, gdy mapy już nosić ze sobą nie trzeba :/ . Przynajmniej ja tak mam :-) . Więcej niż przeciętną znajomość topografii zaliczam własnie do "dobrego przygotowania"
_________________
luknij na moje panoramy i galerie
Ostatnio zmieniony przez dagomar 2016-05-04, 09:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group