Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Długi weekend

Autor Wiadomość
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2020-06-16, 16:38   

dakOta napisał/a:
A ja odwrotnie.

Dlaczego ?
 
 
vidraru 
Rosomak


Wiek: 43
Dołączyła: 27 Sty 2017
Posty: 2502
Skąd: Kęty
Wysłany: 2020-06-16, 19:09   

Gór Ski napisał/a:
w niedzielę był prognozowany większy opad a sumie go nie było jeżeli chodzi o Sudety

W Górach Opawskich nie było widać Gór Opawskich w niedzielę, w nocy lało, w sobotę w Sudetach burza zaś
 
 
dakOta 


Dołączyła: 01 Sty 2014
Posty: 1037
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-06-16, 22:44   

Tępy dyszel napisał/a:
dakOta napisał/a:
A ja odwrotnie.

Dlaczego ?


Bo jakoś trudno mi się cieszyć na myśl o dzikich tłumach, walących w "kolejne miejsca w górach", które" stają się popularne".
_________________
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9370
Wysłany: 2020-06-17, 08:16   

dakOta napisał/a:
Tępy dyszel napisał/a:
dakOta napisał/a:
A ja odwrotnie.

Dlaczego ?


Bo jakoś trudno mi się cieszyć na myśl o dzikich tłumach, walących w "kolejne miejsca w górach", które" stają się popularne".


Nieuniknione, w pewnym momencie ci którzy będą chcieli uniknąć tłumów pójdą w mniej uczęszczane miejsca, a że tłumy są ciągle ...
Bum na turystykę rośnie, ale może minie :dev ;)
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2020-06-17, 08:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-06-17, 08:23   

Patrząc na to, co się dzieje w sezonie na drodze do Morskiego Oka, na Babiej Górze czy Malinowskiej Skale, to nie sądzę żeby ci ludzie mieli jakiś problem z tłumami na szlakach, a nawet jeśli go mają, to mogą nie mieć ochoty szukać nowych miejsc, bo przecież "jak to: być w Zakopanem i Morskiego Oka nie zobaczyć?". Nie sądzę, żeby ci ludzie nagle pojechali w Beskid Niski albo w Pieninki Skrzydlańskie.
Profil Facebook
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5518
Wysłany: 2020-06-17, 08:33   

Jeżeli nie postawią tam budy z piwem i żarciem, oraz z wieżą widokową - to nie pojadą.

Jakby zlikwidować bufet, bar w Moku oraz koniki wysłać na emeryturę, to okazałoby się, że ruch turystyczny zmalał o 80%.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1920
Wysłany: 2020-06-17, 08:44   

sprocket73 napisał/a:
Jakby zlikwidować bufet, bar w Moku oraz koniki wysłać na emeryturę, to okazałoby się, że ruch turystyczny zmalał o 80%.

Dokładnie tak. Niestety obecnie działania TPN idą raczej w odwrotnym kierunku.
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5518
Wysłany: 2020-06-17, 09:39   

Wiadomo, chcą zarabiać, a to jest konkretny pieniądz.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2020-06-17, 10:13   

sprocket73 napisał/a:
Jeżeli nie postawią tam budy z piwem i żarciem, oraz z wieżą widokową - to nie pojadą.

Jakby zlikwidować bufet, bar w Moku oraz koniki wysłać na emeryturę, to okazałoby się, że ruch turystyczny zmalał o 80%.
Koniki na emeryturę? Hmmm ,tu w tej materii miałbym pewne watpliwości. :DD Co do reszty zgadzam się w 100 %. Dodam tylko że i owszem byłem z zoną na Moku i drogę tam i z powrotem pokonalismy per pedes. :trek :trek
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Gór Ski 

Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 484
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-06-17, 11:58   

vidraru napisał/a:
Gór Ski napisał/a:
w niedzielę był prognozowany większy opad a sumie go nie było jeżeli chodzi o Sudety

W Górach Opawskich nie było widać Gór Opawskich w niedzielę, w nocy lało, w sobotę w Sudetach burza zaś


W Masywie Śnieżnika może spadło 1mm deszczu choć w Niedzielę mgły od 800 m n.p.m.
Ale ten Weekend może być zdecydowanie gorszy.
 
 
Gór Ski 

Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 484
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-06-17, 12:01   

Prezes napisał/a:
sprocket73 napisał/a:
Jakby zlikwidować bufet, bar w Moku oraz koniki wysłać na emeryturę, to okazałoby się, że ruch turystyczny zmalał o 80%.

Dokładnie tak. Niestety obecnie działania TPN idą raczej w odwrotnym kierunku.


Ciekawe czy jest tu ktoś kto nigdy nie skorzystał z noclegu w Schronisku , nie kupił piwa herbaty nie przyczynił się do powiększenia " tłumu na szlakach "
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1920
Wysłany: 2020-06-17, 12:05   

Gór Ski napisał/a:
Ciekawe czy jest tu ktoś kto nigdy nie skorzystał z noclegu w Schronisku , nie kupił piwa herbaty nie przyczynił się do powiększenia " tłumu na szlakach "

Wybacz, ale to nie jest żaden argument.
Oczywiście, że jak jest, to się korzysta. Osobiście wolałbym, żeby nie było i spokojnie obyłbym się bez tego całego cyrku. I tak jeśli tylko mogę, to wybieram trasy bez schronisk i bez farby na drzewach.
Natomiast nadmierne zagospodarowanie Tatr realnie wpływa na ich przeludnienie, co stoi w pewnej sprzeczności z celami działania Parku Narodowego.
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-06-17, 12:16   

Prezes napisał/a:

Natomiast nadmierne zagospodarowanie Tatr realnie wpływa na ich przeludnienie, co stoi w pewnej sprzeczności z celami działania Parku Narodowego.


Polskie Tatry stały się ofiarą własnej popularności.
Profil Facebook
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1920
Wysłany: 2020-06-17, 12:32   

A ta popularność skądś się bierze.
Umówmy się - ludzie związani dość "luźno" z górami raczej nie pójdą 9 km pod górę w miejsce, w którym nie ma piwa i schabowego.
Kontrast między drogą do Morskiego Oka a sąsiednią Doliną Białej Wody mówi sam za siebie.
 
 
Gór Ski 

Dołączył: 08 Maj 2018
Posty: 484
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-06-17, 12:38   

W Tatrach nie każda dolina posiada schronisko i budę z piwem , zresztą takie miejsca jak Morskie Oko czy Hrebieniok w sezonie Generują sporo osób a jakby je zlikwidować to ludzi byłoby mniej ale byliby bardziej rozproszeni . Ja często nikogo nie spotykam ale jak idę w popularne miejsce to mnie dziwi spora ilość ludzi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group