Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Debiut na Wielkiej Fatrze

Autor Wiadomość
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2021-09-12, 13:36   Debiut na Wielkiej Fatrze

Dobry.

Wczoraj odbyła się wycieczka, jednocześnie odbył się mój debiut w paśmie Wielkiej Fatry.
Szczyt na który się wybraliśmy razem z Sebastianem to Łysiec (1381m)
Trasa: https://en.mapy.cz/s/lusapetuvu

Zacznijmy od początku …
Pogoda jak dzwon ma się utrzymać do końca tygodnia, od przyszłego tygodnia zaczynam dyżur, więc to ostatni pewny termin na wycieczkę !
Sebastian Urlopuje w Terchovej i kusi różnymi wyjściami w fajne miejsca, znane mniej lub bardziej ;) Mnie po głowie chodzą Tatry w które miałem iść z bratem, ale nie udało się …
W między czasie Sebastian wysyła propozycję Wielkiej Fatry i wszystko układa się jedną całość, choć w pracy za wszelką cenę chcieli mi pokrzyżować plany !
Umawiamy się na malutkim parkingu po środku niczego, jestem trochę przed czasem więc wchodzę na wieżę która stoi tuż obok (w okolicy są jeszcze dwie inne wieże) i podziwiam okolice w jeszcze nocnej odsłonie, bo słońce dopiero zaczynało się wychylać zza gór, słyszę że coś buszuje w pobliskiej kukurydzy, ale nic sobie z tego nie robię i schodzę na dół do samochodu, chwilę później słyszę nadjeżdżające auto, to pewnie Seba i w tym momencie widzę jak wprost pod jego koła wyskakuje niedźwiedź ! Seba po hamulcach, a ja nieudacznie robię tylko to ;)



Ruszamy w drogę, idziemy w stronę gdzie pobiegł misiu, ale chyba na nas nie czeka :lol
Początek poza szlakowo przez polany z widokiem na obie Małe Fatry i wszystko co leży u ich stóp, w międzyczasie śmiertelnie straszy nas Labrador, który wyskakuje za naszymi plecami, a to tylko pani ze swoimi trzema pupilami robi nam psikusa ;)
Kolejne polany odsłaniają się jedna po drugiej z kolejnymi widokami prezentując to co nas czeka, a czekało nas najpierw zejście do skrzyżowania przy nieczynnej Chacie gdzie jest sporo miejsca na odpoczynek, a następnie solidne podejście na Łysiec, takie w stylu Fatrzańskim ;)






























Po trudach podejścia, wychodzimy na szczyt i zaraz zapominamy o tym co przed chwilą miało miejsce i napawamy się tym co dzieje się dookoła ! :D
Robimy sporo zdjęć, a później siedzimy sobie, jemy i gadamy …
Ludzi wokół jak na lekarstwo, nie to co w Tatrach, kolejka na Rysy jak na Everest, a może jak na Giewont :P
Nie wiem ile dokładnie spędziliśmy czasu na szczycie, ale sporo ;) jednak trzeba było ruszać dalej, długie zejście obfitujące w rozległe widoki, polany i mnóstwo krokusów !
Oczywiście to nie krokusy, tylko Ziemowit Jesienny, ale prezentował się równie godnie co słynny Krokus !
Przechodzimy przez kolejne polany, których było tego dnia sporo, ale przed nami jedna z ostatnich, a dalej już tylko wyciąg i jego przybytki, w których postanawiamy coś zjeść i wypić.
W menu frytki, langosz i kofola, fajny zdrowy zestaw, Seba jadł pierwszy raz langosza, więc tego dnia nie tylko ja miałem debiut ;)
Pełni wrażeń i posiłku ruszamy w ostatnią prostą, mała poprawka w przedostatnią prostą, bo źle poszliśmy i musieliśmy się wrócić, na mały parking pod małą wieżą.
Żegnamy się z Sebastianem i ruszamy, ja do domu, a Seba … no właśnie czy od razu pojechał do domu ? Ale tego dowiecie się z jego relacji ;)



Seba w jesiennej odsłonie


Zdobywcy!


















Prawdziwy fotograf zrobi wszystko ... ;)




Wilkołaki czaiły się w lesie !




Niektóre polany było ogromne ...
















I taka to była wycieczka.
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2021-09-12, 14:13, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2021-09-12, 14:28   

Jak na Wielką Fatrę to tych ludzi na szczycie wcale nie było jak na lekarstwo ;)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5770
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-09-12, 14:48   

Fatrzańskie ABC fofografii:



_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2021-09-12, 14:58   

Pudelek napisał/a:
Jak na Wielką Fatrę to tych ludzi na szczycie wcale nie było jak na lekarstwo ;)


Porównując do Małej, czy do Tatr ...
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2021-09-12, 14:59   

Sebastian napisał/a:
Fatrzańskie ABC fofografii:

Obrazek

Obrazek


Zdjęcie 1 - klasyczny przygarb
Zdjęcie 2 - to szukanie ujęcia

:smi4 :rof99 :rof2 :hah66
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2021-09-12, 15:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2021-09-12, 15:18   

Adrian napisał/a:
Porównując do Małej, czy do Tatr ...

a do Małej to zależy gdzie, bo mnie się zdarzały całkowite pustki. Wyście akurat wybrali rejon WF, który jest bardzo mało popularny, jednak większość osób chodzi główną granią.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2021-09-12, 15:26   

Pudelek napisał/a:
Adrian napisał/a:
Porównując do Małej, czy do Tatr ...

a do Małej to zależy gdzie, bo mnie się zdarzały całkowite pustki. Wyście akurat wybrali rejon WF, który jest bardzo mało popularny, jednak większość osób chodzi główną granią.


Przy ogólnym bumie na góry, to teraz wszędzie można się kogoś spodziewać, chyba że poza szlakiem ;)
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2021-09-12, 15:36   

Jednak chyba ten bum na Słowacji jest mniej odczuwalny, choćby z tego powodu, że mają więcej gór i nie wszyscy muszą jechać do Zakopanego ;)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1891
Wysłany: 2021-09-12, 15:48   

Aha :)
Zapraszam do co bardziej popularnych miejsc słowackich Tatr. Tydzień temu w Wielickiej, wczoraj w Małej Zimnej Wodzie - tłum jak w Kościeliskiej.

Adrian napisał/a:
Przy ogólnym bumie na góry, to teraz wszędzie można się kogoś spodziewać, chyba że poza szlakiem

Niestety te miejsca łatwo dostępne i stosunkowo bliskie szlaków są również mocno popularne.

Ale kto chce znaleźć puste Tatry, ten nadal znajdzie.

Ładna ta Wielka Fatra, nigdy nie byłem.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2021-09-12, 15:53   

Prezes napisał/a:
Aha :)
Zapraszam do co bardziej popularnych miejsc słowackich Tatr. Tydzień temu w Wielickiej, wczoraj w Małej Zimnej Wodzie - tłum jak w Kościeliskiej.

Adrian napisał/a:
Przy ogólnym bumie na góry, to teraz wszędzie można się kogoś spodziewać, chyba że poza szlakiem

Niestety te miejsca łatwo dostępne i stosunkowo bliskie szlaków są również mocno popularne.

Ale kto chce znaleźć puste Tatry, ten nadal znajdzie.

Ładna ta Wielka Fatra, nigdy nie byłem.


Słowo klucz - "nigdy nie byłem" i właśnie dla tego się zdecydowałem ;)
Są piękne Połoniny, trzeba je będzie zobaczyć.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-09-12, 16:26   

Bardzo ładne tereny. A za misia szacun. I za zdjęcie, to po pierwsze, a po drugie, że poszliście w jego ślady. Ja bym na bank nie poszedł. :D
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-09-12, 16:28   

WF jest świetna. Ale fajnie, że niedźwiedzia masz na zdjęciu. Ja widziałem, ale na zdjęciu go nie mam.
Pierwsze zdjęcia są najfajniejsze!
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10831
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-09-12, 20:11   

Debiut od razu z misiaczkiem :) . Robi wrażenie Wielka Fatra, w moim odczuciu to taka "rozciągnięta" wersja Małej Fatry, nie gorsza, a jedynie wymagająca więcej czasu. Jakoś tak mi się to pasmo kojarzy :)
Zimowity fajnie wyszły.

A na Tule już są? byłeś ostatnio?
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2021-09-12, 20:23   

Piotrek napisał/a:
Debiut od razu z misiaczkiem :) . Robi wrażenie Wielka Fatra, w moim odczuciu to taka "rozciągnięta" wersja Małej Fatry, nie gorsza, a jedynie wymagająca więcej czasu. Jakoś tak mi się to pasmo kojarzy :)
Zimowity fajnie wyszły.

A na Tule już są? byłeś ostatnio?


Jak Seba wyciągnął mapę WF i zobaczyłem ile miała nasza wycieczka, a jak wielka jest WF, to byłem w lekkim szoku :lol

Na Tule nie byłem.
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5472
Wysłany: 2021-09-12, 20:31   

Po pierwsze, sami wymyślili trasę, czy zrobili plagiat?
Po drugie, gratuluję zasmakowania Słowacji! :)
Po trzecie, zdjęcia cud miód :-o
Po czwarte, pojechali Poliaki za granicę i niedźwiedzie samochodem gonią poza szlakiem w PN :D
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group