Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Dąbrowa Górnicza jest całkiem zielona.

Autor Wiadomość
AniaP 


Wiek: 33
Dołączyła: 07 Paź 2014
Posty: 382
Skąd: śląskie
Wysłany: 2014-10-10, 12:17   

Popatrz. Ja mieszkam koło Żor, tato pochodzi z Węgierskiej Górski, mam z Zawiercia.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-10, 12:20   

Dobromił napisał/a:
Na początku lat 60 dostali pracę w Żywcu. No i zostali tu.

No to zazdrościć trzeba.
Sam chciałbym mieszkać bliżej gór. Moimi wymarzonymi miastami to Bielsko Biała lub Nowy Sącz.

Mój jeden dziadek, pochodzi z Beskidu Niskiego, reszta (sztuk 3, znaczy 1 dziadek i dwie babki) z Dąbrowy G. i Będzina.
 
 
AniaP 


Wiek: 33
Dołączyła: 07 Paź 2014
Posty: 382
Skąd: śląskie
Wysłany: 2014-10-10, 12:23   

To gdzie obecnie mieszkasz?
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2014-10-10, 12:24   

laynn napisał/a:
No to zazdrościć trzeba.
Sam chciałbym mieszkać bliżej gór.


Rodzice w górach byli tak w sumie z 10 razy :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-10, 12:31   

AniaP napisał/a:
To gdzie obecnie mieszkasz?

Kto? Ja czy Dobromił?? :D
Dobromił napisał/a:
Rodzice w górach byli tak w sumie z 10 razy

Ale tak podobno jest, zresztą nasi rodzice bardziej na pracę, czy mieszkanie patrzeli niż na bliskość przyrody.
No chyba, że jak wujkowie żony pracują/wali w lesie, ale oni też po szlakach nie łażą.
 
 
AniaP 


Wiek: 33
Dołączyła: 07 Paź 2014
Posty: 382
Skąd: śląskie
Wysłany: 2014-10-10, 12:32   

Ty. Dobromiła już wydedukowałam ;)

W sumie w górach też byłam może z dziesięć razy.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-10, 12:35   

W sumie pisałem, choć może rzeczywiście to zagmatwałem. Mieszkam w Sosnowcu. Czyli najbardziej na południe wysuniętej dzielnicy Warszawy :D .
 
 
AniaP 


Wiek: 33
Dołączyła: 07 Paź 2014
Posty: 382
Skąd: śląskie
Wysłany: 2014-10-10, 12:37   

Dziękuję za wyjaśnienie :D
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-10, 12:39   

AniaP napisał/a:
W sumie w górach też byłam może z dziesięć razy.

Wszystko przed Tobą. Pamiętam jak zacząłem już samemu wędrować po górach to była ekstytacja tym (jako dziecko z rodzicami też chodziłem) . Wszystko (no prawie) było nowe, tajemnicze.
Do dziś pamiętam pierwsze wyjście w Tatrach, na Giewont, widok ścian Czerwonych...
Czy podróż stopem w Bieszczady i wyjście pozaszlakowe do spalonej już bacówki niedaleko Tarnicy. Ech. Dziś ciężko mi o taką ekstytację, za czym tęsknie...
 
 
AniaP 


Wiek: 33
Dołączyła: 07 Paź 2014
Posty: 382
Skąd: śląskie
Wysłany: 2014-10-10, 12:40   

Cytat:
Czy podróż stopem w Bieszczady i wyjście pozaszlakowe do spalonej już bacówki niedaleko Tarnicy. Ech. Dziś ciężko mi o taką ekstytację, za czym tęsknie...


Nie masz czasu na to czy pewne osobiste niemożności nie pozwalają na to?

P.S. Znam troszkę to. Spałam na dziko w górach, w Chorwacji, pod gołym niebem, ciepło, cicho, ech!
Ostatnio zmieniony przez AniaP 2014-10-10, 12:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-10, 12:48   

Raz z tym czasem ciężko, dwa teraz mam nowe radości, córunie która dopiero zaczyna rosnąć (ma 1,5 miesiąca). Więc narazie z wycieczek nici. W góry. Jak będzie starsza chce ją nauczyć włóczyć się po górach.
Ale to też nie do końca o to chodzi. Jako dziecko siedząc w schronisku na Lipowskiej patrzyłem na innych turystów i marzyłem by kiedyś takie życie prowadzić. Wtedy było to dla mnie coś bardzo tajemniczego. Góry, Beskid Żywiecki, dziki, wielki. Teraz? już w miarę schodzony, góry mniejsze, ogołocone z drzew (nie ważne przez co, ważne, że ich nie ma, tych drzew-ot Barania Góra).
Jako dziecko jeździliśmy jesienią w góry, więc i ludzi na szlakach było mniej. Dziś jak jadę, przeważnie jest ich więcej. I tak dalej i tak dalej...
 
 
AniaP 


Wiek: 33
Dołączyła: 07 Paź 2014
Posty: 382
Skąd: śląskie
Wysłany: 2014-10-10, 12:51   

Ojj to rośnie Ci towarzystwo do wędrówek, super!
I co ma wrócić, wróci. Wszystko jest w zasięgu ręki.
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-10-10, 18:28   

laynn napisał/a:

Ale tak podobno jest, zresztą nasi rodzice bardziej na pracę, czy mieszkanie patrzeli niż na bliskość przyrody.
No chyba, że jak wujkowie żony pracują/wali w lesie, ale oni też po szlakach nie łażą.


Eee, no chyba nie zawsze.
Moi rodzice, już nie żyjący, roczniki 1921 - Tata i 1923 - Mama w latach 60 kupili całej rodzinie 4 rowery i jeździliśmy na rowerowe wycieczki z namiotem, np. Pętlą Bieszczadzką. Byliśmy też w Tatrach, nie za wysoko, bo najwyżej na Szpiglasowej Przełęczy, ale między innymi dlatego się zainteresowałam górami.
Potem jechaliśmy też rowerami np. wzdłuż Dunajca, albo wzdłuż brzegu morza.
Z całego dzieciństwa te wędrowne wakacje wspominam najfajniej.

Zresztą sama podejrzewam, że jestem w wieku Waszych rodziców (przynajmniej niektórych z Was) a po górach w czasie studiów łaziłam dosłownie co tydzień, sama, lub z kimś innym, byle w góry. Potem kiedy założyłam rodzinę z konieczności trochę odpuściliśmy ale większych przerw nie miałam.
Mój mąż miał dokładnie tak samo.

W każdym pokoleniu są ludzie, którzy wolą telewizor a są tacy co wolą góry lub rowery lub inną aktywność.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
Ostatnio zmieniony przez Basia Z. 2014-10-10, 18:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-10, 20:27   

Basiu mnie nie o to chodziło. Raczej o np górali, którzy w Tatry nie chodzą, tzn o tych osobach co mieszkają w górach a po nich nie chodzą gdy nie muszą.
Moi rodzice jak byłem młodszy też, jeździli na rowerach (właśnie min te rejony co opisuje tj po 20km w jedną stronę) czy też nie raz w góry chodziliśmy, kilka razy pod namiotem spaliśmy.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-10-11, 20:08   

laynn napisał/a:
Ja całe życie mieszkam w tym województwie :) , więc z Małopolską nie czuje się związany nic a nic.


tak jak mieszkaniec Lublina czy Krakowa nie czuje najczęściej związków z Małopolską, a mieszka w historycznej Małopolsce :P tak samo jak mieszkaniec Śląska nie musi czuć związków ze Śląskiem, bo jest potomkiem Kresowiaków czy ludności napływowej i jest to normalne (zwłaszcza na Dolnym Śląsku, gdzie przecież autochtonów po 1945 prawie nie zostało nic).

Największym złem obecnego podziału jest fakt, że zaciera w sztuczny i agresywny sposób historię ziem i później trudno się dziwić, że ktoś się upiera, że nie mieszka na Śląsku lecz np. na Podbeskidziu :) a np. Podlasie jest podzielone między woj. podlaskie, lubelskie i... mazowieckie :o-o
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2014-10-11, 20:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group