Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Czołówka

Autor Wiadomość
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-25, 17:39   

No ale światło robi wrażenie...



Tym to jak w te laski zaświecisz to ponoć wszystko przez ubrania widać... ;)
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12246
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-11-25, 17:55   

To jeszcze pomyślę.... gorzej jak bufetowa wyjdzie na światło.
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-25, 18:03   

Robi.
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5469

Wysłany: 2018-11-25, 18:17   

laynn napisał/a:
ale ta czołówka nie jest jebitnie pomarańczowa


Są i pomarańczowe:
https://www.skalnik.pl/cz...7oaAgqrEALw_wcB
ta propozycja już na poważnie.

Czołówka mała, mocna i z technologią REACTIVE LIGHTING, czyli wg ulotki: czujnik światła automatycznie dostosowuję jasność i kształt wiązki światła, optymalizując zużycie akumulatora. To nie jest tylko reklamowy bajer, mam to i chwalę sobie. Dodam jeszcze od siebie, że dzięki temu dopasowywaniu siły świecenia do ilości odbitego światła czołówka nie oślepia osoby, która ją nosi. Przykładowo, kiedy skieruję ją z bliska (pod nogi) na śnieg, automatycznie się przyciemni, jak skieruję w dal, albo na czarną powierzchnię (asfalt) to się rozjaśni. Dzieje się to w ułamku sekundy i po chwili staje się czymś zupełnie naturalnym.

Osobiście mam tą czołówkę:
https://www.polarsport.pl...o-e36hr-2b.html
Dokładnie mam jej poprzedni model. Używam od 4 lat, głównie do biegania. Od listopada do lutego codziennie w tygodniu biegam po ciemku, w terenie. Czołówka spisuje się świetnie. Mocowanie wygląda na skomplikowane, ale dzięki baterii na potylicy ma idealny rozkład masy, w ogóle jej nie czuć na głowie i jest bardzo stabilna, nawet w biegu. Być może do turystyki to jest nawet za dobra czołówka, jakbym miał mieć tylko do chodzenia, to chyba wziąłbym tą pierwszą.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2018-11-25, 18:36   

Vision napisał/a:
przesyłka darmowa od 399 zł, więc teoretycznie spełnia jedne z ważnych dla sokoła kryteriów.
I brak ukrytych opłat (zawiera VAT) - istotne dla mnie. :usmi

sprockecie, mi nie jest potrzebna inteligentna latarka czołowa (cokolwiek to znaczy) - mi wystarczy zwykła. :usmi
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Ostatnio zmieniony przez ceper 2018-11-25, 18:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-25, 19:17   

Może dla osób codziennie używającej czołówki, wydanie kilkuset złotych to dobra inwestycja.
Ja miałem swego czasu najtańszą petzla (w 2010r kosztowała 79zł) miałem z biedry za 19zł (bardzo mocne światło, ale szybko się wyczerpywały baterię i wada jeden promień światła), te przeze mnie zalinkowane dostałem w prezencie (z decthalonu rok temu na święta od szwagra), tą z Leroy w pracy na urodziny. Jak dla osoby, która kilka razy w roku z niej korzysta, to te są super.
Oczywiście to tylko moje zdanie :)
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12246
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-11-25, 19:28   

Dziękuję za wszelkie porady i zachęty - jednak mimo kuszenia tymi widokami spod ubrań zdecydowałem się na Black Diamonda, już kupiony, więc... :D a temat się może komuś przyda kiedyś.
Profil Facebook
 
 
Homunculus 
Mlekoman


Dołączył: 30 Mar 2017
Posty: 336
Wysłany: 2018-11-26, 02:13   

W marketach Auchan w Krakowie ostatnio pokazały się w promocyjnej cenie 34,99 zł , czołówki dobrej firmy Energizer HDB 322
Kupiłem sobie taką jako zapasową i jest rewelacyjna jak za taką cenę :ok trzy diody , 200 lumenów na trzy małe paluszki AAA.

https://www.bdsklep.pl/en...AyABEgJTR_D_BwE
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2018-11-26, 16:33   

A jeszcze taką fajną znalazłem z zasilaniem hybrydowym :)

Petzl

_________________
in omnia paratus...
Ostatnio zmieniony przez TNT'omek 2018-11-26, 16:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1891
Wysłany: 2018-11-26, 20:59   

laynn napisał/a:
Może dla osób codziennie używającej czołówki, wydanie kilkuset złotych to dobra inwestycja.

Nie wiem, czy codziennie - zależy, do czego. Na szlaku, drodze, wydeptanej ścieżce faktycznie żaden cud niepotrzebny. Jak trzeba znaleźć drogę, szybciej się docenia dobrą lampę. Albo jak trzeba zjechać na nartach w nocy.

Ze swojej strony polecam czołówki zasilane akumulatorami 18650 - (np. Zebralight i konkurencja), naprawdę mocne parametry w małych obudowach bez kabli.
Ostatnio zmieniony przez Prezes 2018-11-26, 21:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime