Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Coś dla miłośników motoryzacji - z pobytu w Koprzywnicy

Autor Wiadomość
Paula


Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 319
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2016-07-27, 12:18   Coś dla miłośników motoryzacji - z pobytu w Koprzywnicy

Jakiś czas temu zwiedzałam Muzeum Techniki TATRA w czeskiej Koprzywnicy. Dla mieszkających na południu to fajny pomysł na jednodniową wycieczkę do naszych południowych sąsiadów.
Zamieszczam kilka fot, a podstawowe informacje o Muzeum i ekspozycji znajdziecie tutaj:
http://www.tatramuseum.cz/index.php?r=5&idj=4



























































Przypadkowo trafiłam również do prywatnego i nowo otwartego "AUTO MOTO MUZEUM", także w Koprzywnicy. Tam to już całkiem wytrzeszczu oczu dostałam :co7
Podaję link do ich strony: http://www.automotomuzeum.cz/
I kilka fot:
























:ser44 :ser44 :ser44 :ser44 :ser44 :ser44 :ser44 :ser44 :ser44 :ser44 :ser44 :ser44 HORCH :ser44 :ser44 :ser44 :ser44 :ser44 :ser44 :ser44 :ser44 :ser44 :ser44 :ser44 :ser44


























Będąc w pobliżu warto zwiedzić również malowniczy Štramberk i wzgórze zamkowe, z którego rozciąga się piękny widok na okolicę.
Ostatnio zmieniony przez Paula 2016-07-27, 12:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-27, 12:32   

To którym byś pojeździła?
Porównajmy naszą motoryzację do nich...
 
 
Paula


Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 319
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2016-07-27, 12:43   

laynn napisał/a:
To którym byś pojeździła?
Porównajmy naszą motoryzację do nich...

Z chęcią każdym :D , ale zdecydowanie ciekawym doświadczeniem by była jazda tym wynalazkiem:

:rof34 :rol
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-07-27, 12:45   

Zabytki mało mnie interesują, wolę coś praktycznego. Lubię ostrą jazdę, zatem dorodny okaz, w którym czuje się adrenalinę i wiatr we włosach, taki ze stadem koników, który zarży, stanie dęba i z kopyta ruszy w siną dal (lub pozostawi tuman kurzu na szutrze).
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Paula


Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 319
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2016-07-27, 12:50   

ceper napisał/a:
Zabytki mało mnie interesują, wolę coś praktycznego. Lubię ostrą jazdę, zatem dorodny okaz, w którym czuje się adrenalinę i wiatr we włosach, taki ze stadem koników, który zarży, stanie dęba i z kopyta ruszy w siną dal (lub pozostawi tuman kurzu na szutrze).


Ja tam zaś zabytki kocham :usmi , a adrenalinę i wiatr we włosach, to czuję jak porządnie na nartach przygrzeję :rof34
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-07-27, 13:10   

Na nartach nie jeżdżę już z 10 lat, do czasów studenckich czasem wracam (zwłaszcza w ten weekend, gdy odnalazłem zdjęcia i listy sprzed x lat), gdy z ułańską fantazją szalałem na czeskich stokach (6 obozów studenckich). Dzieci też radykalnie nauczyłem - najpierw musiały opanować zjazd /technikę/ bez kijków, dopiero potem mogły jeździć "na krechę".

Wracając do tematyki motoryzacji: przede wszystkim praktyczność=przydatność, na dalszym miejscu estetyka, zaś w przypadku braku przydatności ==> szrot. Podobnie z wiedzą: zapamiętuję tylko te rzeczy, które będą mi przydatne w życiu, np. prędkości kosmiczne, wszak jestem kosmitą i muszę wiedzieć, czy wyląduję na orbicie, a może opuszczę galaktykę ;)
Dlatego ta wiedza z astronomii/fizyki może być mi przydatna. Wracając do biologii ze szkoły podstawowej, to terminy związane z laktacją i okresem zasuszania mnie raczej nie dotyczyły i nie przypominam sobie, czy były one w ogóle poruszane. W przeciwieństwie do defloracji ;)
A może mam tylko wybiórczą pamięć ;)
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5519
Wysłany: 2016-07-27, 13:33   

Paula, tak czytam co pisze Ceper i wyszło mi, że on chyba Cię podrywa...
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-27, 14:03   

Oj sprocket, mogłeś nie psuć zabawy w podchody :D
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-07-27, 14:14   

sprocket73 napisał/a:
chyba
z czeskiego oznacza błąd - informatycznie error; muszę opracować inny algorytm
laynn napisał/a:
mogłeś nie psuć zabawy w podchody
Tobie było dane wybrać się w góry z kobietami, które wiedzą, czego chcą. I to nawet z kilkoma naraz jednocześnie ;) Nie bądź psem ogrodnika.

Niedawno z Visionem podrywaliśmy tu jedną osobę. Miała problem z wyborem i w akcie desperacji ... usunęła konto.
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-27, 14:16   

ceper napisał/a:
Miała problem z wyborem i w akcie desperacji ... usunęła konto.

No nie sądzę, żeby Paula usunęła konto, nie przesadzaj jednak.

ceper napisał/a:
I to nawet z kilkoma naraz jednocześnie

hm z kilkoma? No to nie wiedziałem o tym.
error? :P
 
 
Paula


Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 319
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2016-07-27, 14:23   

ceper napisał/a:
Dzieci też radykalnie nauczyłem - najpierw musiały opanować zjazd /technikę/ bez kijków, dopiero potem mogły jeździć "na krechę".


Ja mam nieco inne podejście... żeby nauczyć małego szkraba przenoszenia ciężaru ciała z dechy na dechę, wcale nie trzeba uczyć go jazdy bez kijek, co jest bardzo nieestetyczne i gdy dzieciak za bardzo weźmie sobie to do serca, to jeździ jak "robokop". Dlatego wolę mniej radykalne podejście i efekty widzę wtedy lepsze ;)

ceper napisał/a:

Paula, tak czytam co pisze Ceper i wyszło mi, że on chyba Cię podrywa...


Dała by mu żona... :mlo :bt6 :bach heh
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-07-27, 14:24   

laynn napisał/a:
ceper napisał/a:
I to nawet z kilkoma naraz jednocześnie

hm z kilkoma? No to nie wiedziałem o tym.
error?
To była relacja na kilkanaście stron - krótką masz pamięć. Nawet chyba oferowałem Ci tysiaka, abyś był twardy i trwał do końca. Wolałeś być dżentelmenem i przeprosić...

Panowie, proszę nie robić off-top - wracamy do tematu motoryzacji: pisałem już kilkukrotnie, że preferuję nowe samochody, chociaż niektóre zabytki mające w sobie duszę, czyli w atrakcyjnym stanie, też bywają interesujące/kuszące/ ;)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-07-27, 14:29   

Paula napisał/a:
Dała by mu żona...
Chyba ktoś mnie dziś inwigiluje, bo masz rację ;)
A żonę mam tolerancyjną, jej wyrozumiałość sięga zenitu (biedny górnik nie może spojrzeć na inną kobietę, bo zaraz idzie na zwolnienie lekarskie). Pisałem też, że to prawdziwy skarb ;)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2016-07-27, 14:49   

Paula napisał/a:
ale zdecydowanie ciekawym doświadczeniem by była jazda tym wynalazkiem:


Po stokach Pilska ? :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Paula


Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 319
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2016-07-27, 15:18   

Dobromił napisał/a:

Po stokach Pilska ? :)


Ty jesteś chyba do tego Pilska uprzedzony zdaje mi się... może powody masz heh ;) :D
Gdy Cię rozjadę taką płozą to będziesz gładki jak ta lala, chyba że wolisz ten wałek z choinką :? heh :smi4
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group